Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Bytomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Bytomiu

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Bytom

Firma geodezyjna Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują w okolicy Bytomia. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Perfekcyjna Firma Geodezyjna Bytom

Firma Geotyka Usługi Geodezyjne oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z Bytomia oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Dobry Geodeta w Bytomiu

16 opinii
GEO ARCUS - Dobry Geodeta w Bytomiu

Ten, kto szuka usługi geodezyjnej winien zgłosić się do tego geodety i poznać niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań.

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Świetna Ewidencja Gruntów Bytom

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od ewidencji gruntów to trafiłeś w dobre miejsce - GEOTech Geodezja i Nieruchomości jest do Twoich usług. Bytom - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Doskonała Geodezja

9 opinii
Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy - Doskonała Geodezja Bytom

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Zachęcamy do zadawania pytań.

GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka

7 opinii
GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Bytom

Wciąż szukasz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Trafiłeś w dobre miejsce - GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka jest do Twoich usług. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

exigeo

5 opinii
exigeo - Wyjątkowy Geodeta Bytom

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z exigeo perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Perfekcyjna Geodezja Bytom

4 opinie
GeoTech Paweł Wilk - Perfekcyjna Geodezja Bytom

Geodezja w najlepszym wydaniu to dla firmy GeoTech Paweł Wilk pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Porządna Ewidencja Gruntów

1 opinia
Zakład Remontowo-Elewacyjny"ELMONT" - Porządna Ewidencja Gruntów Bytom

Poszukujesz fachowca oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w mieście Bytom. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranna Ewidencja Gruntów Bytom

1 opinia
M.G.W. Grzegorz Miszewski - Staranna Ewidencja Gruntów Bytom

Z chwilą, gdy będziesz szukać starannej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to M.G.W. Grzegorz Miszewski są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny ewidencji gruntów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na geodetów w Bytomiu (17)

Potrzebuję geodety, 2ha, Bytom

Cel usług geodezyjnych: budowa stacji ładowania pojazdów Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 5 dni temu

 • Bytom

Idealne Prace Geodezyjne Bytom

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z zakresu prac geodezyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 700m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Bytom

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 501-1000m², Bytom

Jako dobry geodeta proponujesz swoje usługi na terenie Bytomia i w pobliskich powiatach? Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Bytom

Usługi Geodezyjne Bytom

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 70m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: wydzielenie części działki /podwórka/...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Bytom

Doświadczony Geodeta Bytom

Zlecenie o treści - Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Bytom oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Bytom

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 80m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 80m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Bytom

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-15 do 2023-06-15

 • Bytom

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: przyłączenie wodociągu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: dołączenie do wniosku o ...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Bytom

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Radzionków

Cel usług geodezyjnych: badania geotechniczne Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje badania geo...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Radzionków

Znakomity Geodeta

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Piekary Śląskie

Rzetelne Usługi Geodezyjne

Jeśli rzetelne usługi geodezyjne w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. składający zapytanie zgłosił "Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 722m²". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Piekary Śląskie

Perfekcyjna Geodezja Bytom

Cel usług geodezyjnych: powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: powyk...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Piekary Śląskie

Firma Geodezyjna Bytom

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: teren rodzinnych ogródków dzialkow...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, 441m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: wykreślenie budynku Powierzchnia działki: 441m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Chorzów

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Chorzów oraz w pobliskich powiatach. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2023-11-23 do 2023-11-30

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Zabrze

Skontaktuj się z Klientem jako znakomita firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Zabrze i w pobliskich miastach. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Zabrze

Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Sporządzenie mapy do celów projektowych ...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty