Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Zabrzu

PK GEODETA Patryk Kunkel

39 opinii
Usługi geodezyjne Zabrze

Perfekcyjna firma geodezyjna PK GEODETA Patryk Kunkel, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - Perfekcyjna Geodezja Zabrze

Planujesz wybrać solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak z Zabrza jest na to skuteczną metodą. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Dobra Firma Geodezyjna Zabrze

20 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Dobra Firma Geodezyjna Zabrze

Poszukujesz solidnego profesjonalisty świadczącego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem wśród firm geodezyjnych z Zabrza. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

GEO ARCUS

20 opinii
GEO ARCUS - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Zabrze

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne w Zabrzu

14 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne w Zabrzu

Chesz znaleźć dobrego specjalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Zabrza, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma GEOTech Geodezja i Nieruchomości jest do Twojej dyspozycji. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

XiGEO.PL

11 opinii
XiGEO.PL - Doskonała Geodezja Zabrze

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to XiGEO.PL są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny geodezji. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Najlepszy Geodeta

6 opinii
GRID - Najlepszy Geodeta Zabrze

Najlepszy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Zabrza oraz w okolicznych miastach. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Solidna Geodezja Zabrze

1 opinia
Usługi geodezyjne Geodeta Uprawniony Anna Sudoł - Solidna Geodezja Zabrze

Założona z pasji do geodezji firma oferuje solidne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Zabrze, a także okolicznych miast i powiatów. Ustal pasujący termin od razu!

FUH Piotr Ptasiski

7 opinii
FUH Piotr Ptasiski - Fantastyczny Geodeta Zabrze

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę od fantastycznych usług geodezyjnych z Zabrza, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma FUH Piotr Ptasiski jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

TRAM-BUD

10 opinii
TRAM-BUD - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Zabrze

Uwierz w wieloletnie doświadczenie TRAM-BUD. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Zabrza za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na geodetów w Zabrzu (18)

Usługa geodezyjna, wytyczenie granic działki, do 500 m², Zabrze

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec od rzetelnych usług geodezyjnych z Zabrza? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Zabrze

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie domu, budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie budynku na dzialce ...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Zabrze

Tanie Prace Geodezyjne Zabrze

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1024m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Chciałbym wykonać mapę do celów projekt...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Zabrze

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1024m², Zabrze

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu geodezji. Zapytanie brzmi "Potrzebuję geodety, budowa domu, 1024m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-03-20 do 2024-03-20

 • Zabrze

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Zabrze

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Zabrze

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie zlecenia? Jako rzetelny specjalista świadczący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy wśród firm geodezyjnych poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m²". Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Zabrze

Doświadczona Firma Geodezyjna Zabrze

Zleceniodawca zgłosił "Potrzebuję geodety, budowa domu, 2ha". Jako doświadczona firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Przedłóż propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Zabrze

Geodezja Zabrze

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Zabrze

Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Zabrze

Jako fachowiec działający na terenie Rudy Śląskiej i oferujący wszechstronne usługi geodezyjne zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Potrzebuję geodety, 1001-1500m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie punktu pod słupek narożny działki, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Ruda Śląska

Usługa geodezyjna, budowa domu, 501-1000m², Ruda Śląska

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy geodezyjnej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Rudy Śląskiej, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Ruda Śląska

Geodeta Zabrze

Cel usług geodezyjnych: obsługa budowy Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlece obsługę geodezyjna komplet...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Ruda Śląska

Profesjonalna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: badanie pochylenia budynku Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: badanie pochyleni...

2024-05-15 do 2024-05-17

 • Ruda Śląska

Dobre Usługi Geodezyjne

Jako znakomici pracownicy macie możliwość spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 720m²". Nie trać czasu - zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Ruda Śląska

Dobra Firma Geodezyjna

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Ruda Śląska

Znakomita Firma Geodezyjna

Jako znakomita firma geodezyjna i prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 585m², Ruda Śląska

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 585m², wybranie najwyższej klasy prac geodezyjnych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Ruda Śląska

Zlecę usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 1020m², Przyszowice

Ten Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 1020m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-06-10 do 2024-06-11

 • Przyszowice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty