Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Zabrzu

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Zabrze

Perfekcyjna firma geodezyjna Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Perfekcyjna Geodezja Zabrze

Planujesz wybrać solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Geotyka Usługi Geodezyjne z Zabrza jest na to skuteczną metodą. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Dobra Firma Geodezyjna Zabrze

16 opinii
GEO ARCUS - Dobra Firma Geodezyjna Zabrze

Poszukujesz solidnego profesjonalisty świadczącego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem wśród firm geodezyjnych z Zabrza. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

exigeo

5 opinii
exigeo - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Zabrze

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne w Zabrzu

4 opinie
GeoTech Paweł Wilk - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne w Zabrzu

Chesz znaleźć dobrego specjalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Zabrza, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma GeoTech Paweł Wilk jest do Twojej dyspozycji. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

GEOPROM ŻANETA NOWAK

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Doskonała Geodezja Zabrze

Z chwilą, gdy będziesz szukać doskonałej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to GEOPROM ŻANETA NOWAK są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny geodezji. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Najlepszy Geodeta

4 opinie
GRID - Najlepszy Geodeta Zabrze

Najlepszy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Zabrza oraz w okolicznych miastach. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Solidna Geodezja Zabrze

1 opinia
Usługi geodezyjne Geodeta Uprawniony Anna Sudoł - Solidna Geodezja Zabrze

Założona z pasji do geodezji firma oferuje solidne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Zabrze, a także okolicznych miast i powiatów. Ustal pasujący termin od razu!

TRAM-BUD

10 opinii
TRAM-BUD - Fantastyczny Geodeta Zabrze

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę od fantastycznych usług geodezyjnych z Zabrza, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma TRAM-BUD jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

FUH Piotr Ptasiski

7 opinii
FUH Piotr Ptasiski - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Zabrze

Uwierz w wieloletnie doświadczenie FUH Piotr Ptasiski. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Zabrza za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na geodetów w Zabrzu (15)

Geodeta Zabrze

Jako geodeta działający na obszarze Zabrza i oferujący rozmaite usługi geodezyjne podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Szukam geodety, podział działki, 501-1000m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 800m², Zabrze

Jako firma zatrudniająca doświadczonych geodetów i odznaczająca się wyjątkowym doświadczeniem, ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 800m² jest skierowane do Ciebie. Wybierz numer i prześlij ofertę.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Zabrze

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dz.7732/11 Zabrze ul.•.C....

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Zabrze

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Zabrze

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Zabrza, więc jeżeli szuka odpowiednich prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Zabrze

Zlecę usługę geodezyjną, 17m², Zabrze

Jeśli oferujesz rewelacyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Zabrza oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Zabrze

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Zabrze

Poszukiwane są doskonałe usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny geodezji, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Zabrze

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 40m², Zabrze

Jako wybitny specjalista od geodezji, obsługujący Klientów z Zabrza i okolicznych miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 40m²". Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Zabrze

Dobre Usługi Geodezyjne Zabrze

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2023-07-25 do 2023-07-25

 • Zabrze

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 850m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Sporządzenie mapy do celów projektowych ...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Zabrze

Zlecę usługę geodezyjną, 171m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: pomiar powykonawczy Powierzchnia działki: 171m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Zabrze

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Zabrze

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy geodezyjnej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Zabrza, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Zabrze

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Zabrze

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Potrzebuję geodety, poniżej 500m². Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Zabrze

Nieprzeciętny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam firmy geodezyjnej , która wydzieli ...

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna Zabrze

Cel usług geodezyjnych: opracowanie mapy do celów projektowych dla sieci ciepłowniczej Powierzchnia działki: 3500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informa...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Ruda Śląska

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1370m², Ruda Śląska

Geodezja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Zaproponuj termin od razu!

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty