Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Katowicach

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Katowice

Znalezienie solidnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający na terenie Katowic, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rzetelna Firma Geodezyjna Katowice

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Rzetelna Firma Geodezyjna Katowice

Ta rzetelna firma geodezyjna z miejscowości Katowice to prawdziwi specjaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fenomenalny Geodeta

15 opinii
GEO ARCUS - Fenomenalny Geodeta Katowice

Ten, kto planuje zakup starannej usługi geodezyjnej musi już teraz zgłosić się do tego geodety i poznać dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Rewelacyjny Geodeta Katowice

Ten, kto potrzebuje rewelacyjnej usługi geodezyjnej powinien już dziś zgłosić się do tego geodety i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów

5 opinii
exigeo - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Katowice

Zrealizowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. exigeo ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałe Usługi Geodezyjne

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Doskonałe Usługi Geodezyjne Katowice

Przez zapewnianie doskonałej usługi geodezyjnej GEOPROM ŻANETA NOWAK przewyższa konkurentów. Markę tworzą oceny zadowolonych Klientów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Staranna Ewidencja Gruntów w Katowicach

3 opinie
GeoTech Paweł Wilk - Staranna Ewidencja Gruntów w Katowicach

Poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Powierz tę kwestię specjalistom z GeoTech Paweł Wilk. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Dobry Geodeta Katowice

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Dobry Geodeta Katowice

Dobry geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Katowic oraz w pobliskim rejonie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

GeoOffice Tomasz Stachowicz

2 opinie
GeoOffice Tomasz Stachowicz - Staranne Usługi Geodezyjne Katowice

Dzięki precyzji wykonania usługi geodezyjnej GeoOffice Tomasz Stachowicz przewyższa konkurentów. Renomę tworzą oceny zadowolonych odbiorców. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

7 opinii
GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Katowice

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To najlepszy wybór jakiego możesz dokonać. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów w Katowicach (18)

Doskonałe Prace Geodezyjne Katowice

Zakres zlecenia: zleceniodawca szuka geodety, który wykonana pomiary wykopu w ziemi (operat prac ziemnych) Lokalizacja: Katowice Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-09-04 do 2023-09-07

 • Katowice

Świetne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Katowice

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Katowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Usługa polegająca na d...

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Katowice

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja po budowie Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Zlecę przeprowadzenie inwentar...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Katowice

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 944m², Katowice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych także usługi dodatkowe, bez dwóch zdań przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 944m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Katowice

Geodezja Katowice

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Katowice, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Katowice

Szukam geodety, spór o granice działki, podział działki, 1256m², Katowice

Skontaktuj się z Klientem jako dobra firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Katowice oraz w przyległych powiatach. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Katowice

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 714ha, Katowice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 714ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Katowice

Potrzebuję geodety, podział działki, 714m², Katowice

Usługi geodezyjne nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Potrzebuję geodety, podział działki, 714m²". Umów się na rozmowę od razu.

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Katowice

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Chorzów

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Chorzów

Fantastyczne Usługi Geodezyjne Katowice

Cel usług geodezyjnych: wykreślenie budynku Powierzchnia działki: 441m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Siemianowice Śląskie

Cel usług geodezyjnych: scalenie i ponowny podzial dzialek Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: przeprowadzenie scal...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Siemianowice Śląskie

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 702m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2023-05-30 do 2023-05-31

 • Siemianowice Śląskie

Geodezja

Skontaktuj się z Klientem jako geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to zwykła rzecz. Ustal pasujący termin od razu!

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Mysłowice

Perfekcyjna Geodezja

To zlecenie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 70m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Mysłowic i z sąsiednich miast. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Mysłowice

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Ten Klient, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, mimo iż poszukuje od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Klienta. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Mysłowice

Firma Geodezyjna Katowice

Dla Klienta znalezienie dobrej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Mysłowic, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Mysłowice

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Usługa geodezyjna, budowa domu, 881m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Mysłowice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty