Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 193 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Warszawie

Nieprzeciętny Geodeta

66 opinii
Usługi geodezyjne Warszawa

Zacznij działać z EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński jeśli szukasz nieprzeciętnych geodetów działających na terenie Warszawy i w sąsiednich miastach. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Perfekcyjna Geodezja Warszawa

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Perfekcyjna Geodezja Warszawa

Gdy poszukujesz perfekcyjnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu geodezji. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Profesjonalna Firma Geodezyjna w Warszawie

18 opinii
NAVIGEO Geodezja - Profesjonalna Firma Geodezyjna w Warszawie

Wyszukanie profesjonalnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się NAVIGEO Geodezja - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Warszawy, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Dobry Geodeta

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Dobry Geodeta Warszawa

Ten, kto szuka usługi geodezyjnej winien zgłosić się do tego geodety i poznać niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań.

GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Fenomenalny Geodeta Warszawa

Każdy, kto poszukuje świetnej usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Doskonała Ewidencja Gruntów

14 opinii
Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - Doskonała Ewidencja Gruntów Warszawa

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Mają propozycję dla każdego.

GeoProgres Karol Duda

8 opinii
GeoProgres Karol Duda - Dobra Firma Geodezyjna Warszawa

Sprawdź fachowość GeoProgres Karol Duda. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Warszawy za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Tanie Usługi Geodezyjne Warszawa

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

GPG Zawadzki

5 opinii
GPG Zawadzki - Porządna Ewidencja Gruntów Warszawa

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GPG Zawadzki. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Rzetelne Usługi Geodezyjne Warszawa

5 opinii
IMAGEO Geodezja i kartografia - Rzetelne Usługi Geodezyjne Warszawa

Geodeta z wyjątkowym doświadczeniem w kwestii dobrych usług geodezyjnych cieszący się uznaniem wśród Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Aktualne zlecenia na geodetów w Warszawie (64)

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Warszawa

Pokaż Klientowi, że takiej propozycji prac geodezyjnych nie znajdzie w miejscowości Warszawa i okolicy, więc jeżeli poszukuje odpowiednich prac geodezyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ustal pasujący termin!

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Potrzebuję geodety, 59m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: zamiar mieszkania Powierzchnia działki: 59m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Fantastyczne Usługi Geodezyjne Warszawa

Cel usług geodezyjnych: Instalacja gazowa z butli Powierzchnia działki: 750m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję mapę do celó...

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Niezawodna Firma Geodezyjna Warszawa

Jesteś firmą fachową? Jako uznana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży na terenie Warszawy za dokładne podejście do usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia o treści "Potrzebuję geodety, spór o granice działki, poniżej 500m²". Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Warszawa

Solidna Geodezja Warszawa

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny solidnej geodezji. Klient, który zleca napisał - Zlecę usługę geodezyjną, 542m². Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Warszawa

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie m...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Warszawa

Solidne Usługi Geodezyjne

Świadcząc usługi geodezyjne od kilku lat, szczególnie na obszarze Warszawy, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Warszawa

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Chce zrobić mapę do celów projek...

2024-04-22 do 2024-04-22

 • Warszawa

Potrzebuję geodety, 1001-1500m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: prowadzenie prac geodezyjnych na elementach konstrukcyjnych budynku Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski ...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Warszawa

Rewelacyjna Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający w rejonie Warszawy, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin!

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Warszawa

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Warszawa

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 2305m², Warszawa

Jako wiarygodna firma geodezyjna i prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Warszawa

Świetne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę usługę wytyczeni...

2024-04-11 do 2024-04-17

 • Warszawa

Geodeta Warszawa

Jako geodeta działający na obszarze Warszawy i oferujący rozmaite usługi geodezyjne podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Szukam geodety, budowa domu, 613m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Warszawa

Znakomite Prace Geodezyjne Warszawa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Warszawa

Profesjonalna Geodezja

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Warszawa

Odpowiednie Prace Geodezyjne

Możesz zaoferować dobrą propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Warszawa

Potrzebuję geodety, 308m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 308m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Warszawa Targowek Termin...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty