Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Warszawie

Nieprzeciętny Geodeta

57 opinii
Usługi geodezyjne Warszawa

Zacznij działać z EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński jeśli szukasz nieprzeciętnych geodetów działających na terenie Warszawy i w sąsiednich miastach. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Perfekcyjna Geodezja Warszawa

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Perfekcyjna Geodezja Warszawa

Gdy poszukujesz perfekcyjnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu geodezji. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Profesjonalna Firma Geodezyjna w Warszawie

13 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Profesjonalna Firma Geodezyjna w Warszawie

Wyszukanie profesjonalnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - to prawdziwi fachowcy działający na terenie Warszawy, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Dobry Geodeta

5 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Dobry Geodeta Warszawa

Ten, kto szuka usługi geodezyjnej winien zgłosić się do tego geodety i poznać niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zapraszamy do zadawania pytań.

IMAGEO Geodezja i kartografia

5 opinii
IMAGEO Geodezja i kartografia - Fenomenalny Geodeta Warszawa

Każdy, kto poszukuje świetnej usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Doskonała Ewidencja Gruntów

4 opinie
GEO-BIT MARCIN BAMBIT - Doskonała Ewidencja Gruntów Warszawa

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-BIT MARCIN BAMBIT. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Mają propozycję dla każdego.

GPG Zawadzki

3 opinie
GPG Zawadzki - Dobra Firma Geodezyjna Warszawa

Sprawdź fachowość GPG Zawadzki. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Warszawy za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Radosław Siwiński GEORAD

3 opinie
Radosław Siwiński GEORAD - Tanie Usługi Geodezyjne Warszawa

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Radosław Siwiński GEORAD wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

GEO-SUKCES USŁUGI GEODEZYJNO-PROJEKTOWE IZABELA ŁAPIŃSKA

2 opinie
GEO-SUKCES USŁUGI GEODEZYJNO-PROJEKTOWE IZABELA ŁAPIŃSKA - Porządna Ewidencja Gruntów Warszawa

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-SUKCES USŁUGI GEODEZYJNO-PROJEKTOWE IZABELA ŁAPIŃSKA. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Rzetelne Usługi Geodezyjne Warszawa

1 opinia
WKM Kwiatkowscy s.c. - Rzetelne Usługi Geodezyjne Warszawa

Geodeta z wyjątkowym doświadczeniem w kwestii dobrych usług geodezyjnych cieszący się uznaniem wśród Klientów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Aktualne zlecenia na geodetów w Warszawie (66)

Prace Geodezyjne Warszawa

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1670m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Doświadczona Firma Geodezyjna Warszawa

Cel usług geodezyjnych: pomiar powierzchni mieszkania Powierzchnia działki: 59m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: pomiar powierzchni mies...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Warszawa

Staranne Usługi Geodezyjne Warszawa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: podział działki do sprawy o zas...

2023-09-15 do 2023-09-23
dodano 8 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 3000m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, podział działki Powierzchnia działki: 3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Podzielić dużą dzia...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Warszawa

Szukam geodety, 501-1000m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: przyłącze wody Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych. N...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Warszawa

Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Warszawa

Klienta interesuje niezawodna firma geodezyjna obsługująca Twój rejon. Zapoznaj się ze szczegółami zgłoszenia o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m². Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 2600m², Warszawa

Jako firma zatrudniająca świetnych geodetów i cechująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 2600m² jest skierowane do Ciebie. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Warszawa

Szukam geodety, 1501-3000m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: wycena na przygotow...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Warszawa

Prace Geodezyjne

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebuję geodety, 580m², dotarcie do świetnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Warszawa

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, 7000m², Warszawa

Geodezja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu geodety. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Warszawa

Prace Geodezyjne

Ten Klient, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że próbuje znaleźć od niezliczonych dni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Warszawa

Szukam geodety, 1001-1500m², Warszawa

Jako geodeta z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Szukam geodety, 1001-1500m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Warszawa

Doświadczony Geodeta Warszawa

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Warszawy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Warszawa

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 4ha, Warszawa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 4ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Podział działki rolnej o powierzchni 4 ha na dwie ...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Warszawa

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Warszawa

Jako dobry geodeta proponujesz swoje usługi na terenie Warszawy i w pobliskich powiatach? Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-08-13 do 2023-08-15

 • Warszawa

Świetne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: przbudowa domu Powierzchnia działki: 400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Warszawa

Szukam geodety, 501-1000m², Warszawa

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry Proszę o oferty na w...

2023-08-11 do 2023-08-19

 • Warszawa

Szukam geodety, podział działki, 1500m², Warszawa

Klient szuka pierwszorzędnego geodety i napisał - Szukam geodety, podział działki, 1500m². Jeśli oferujesz wszechstronne spektrum usług geodezyjnych w dobrych cenach odpowiedz na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty