Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Grodzisku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Grodzisku Mazowieckim

EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński

66 opinii
Usługi geodezyjne Grodzisk Mazowiecki

Geodeta z wymaganym doświadczeniem z zakresu geodezji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski

25 opinii
Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski - Dobra Firma Geodezyjna Grodzisk Mazowiecki

Sprawdź doświadczoną kadrę Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski. Ta znana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Grodziska Mazowieckiego za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Firma geodezyjna "TOWARZYSTWO MIERNICZE"

22 opinie
Firma geodezyjna "TOWARZYSTWO MIERNICZE" - Rewelacyjna Firma Geodezyjna Grodzisk Mazowiecki

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie masz firmy geodezyjnej? Firma geodezyjna TOWARZYSTWO MIERNICZE to wspaniały wybór. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Perfekcyjna Geodezja Grodzisk Mazowiecki

Firma Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Grodziska Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Dobry Geodeta Grodzisk Mazowiecki

Ten dobry geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale gotowym do pracy - Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak to doskonały fachowiec dla Ciebie. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Porządna Ewidencja Gruntów Grodzisk Mazowiecki

Geodezja w najlepszym wydaniu to dla firmy GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne

11 opinii
Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - Wiarygodna Firma Geodezyjna Grodzisk Mazowiecki

Ta wiarygodna firma geodezyjna z terenu Grodziska Mazowieckiego to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie. Skontaktuj się i dowiedz się więcej.

Pierwszorzędna Geodezja w Grodzisku Mazowieckim

8 opinii
GeoProgres Karol Duda - Pierwszorzędna Geodezja w Grodzisku Mazowieckim

Pracownicy GeoProgres Karol Duda to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Wyjątkowy Geodeta Grodzisk Mazowiecki

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Wyjątkowy Geodeta Grodzisk Mazowiecki

Rozpocznij współpracę z Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak jeśli szukasz wyjątkowych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Grodziska Mazowieckiego oraz w okolicy. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski

5 opinii
BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski - Świetna Ewidencja Gruntów Grodzisk Mazowiecki

Myślisz, że świetna ewidencja gruntów to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na geodetów w Grodzisku Mazowieckim (31)

Usługa geodezyjna, podział działki, 2.83ha, Grodzisk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2.83ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Numer działki to 597 i 599 w miejsc...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 2 dni temu

 • Grodzisk Mazowiecki

Dobre Prace Geodezyjne Grodzisk Mazowiecki

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty prac geodezyjnych nie znajdzie na terenie Grodziska Mazowieckiego, więc jeśli poszukuje dobrych prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-11 do 2024-04-11

 • Grodzisk Mazowiecki

Korzystne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: mapa do celów pr...

2024-04-08 do 2024-04-08

 • Osowiec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1034m², Międzyborów

Jako znakomita firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Mazowieckiego - złóż ofertę i daj sprawdzić mu samodzielnie, że jesteś bezkonkurencyjny! Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-30 do 2024-04-03

 • Międzyborów

Usługi Geodezyjne Grodzisk Mazowiecki

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2024-03-21 do 2024-03-24

 • Milanówek

Profesjonalna Geodezja Grodzisk Mazowiecki

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 4500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-03-15 do 2024-03-22

 • Grodzisk Mazowiecki

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Grodzisk Mazowiecki

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 2900m², Żabia Wola

Jeśli dobre usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany napisał "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 2900m²". Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Żabia Wola

Wykwalifikowany Geodeta Grodzisk Mazowiecki

Będąc w gronie geodetów z tak bogatym dorobkiem zawodowym działasz w miejscowości Mazowieckie i w okolicy? Jesteś najlepiej dopasowanym specjalistą do tego zapytania. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Holendry baranowskie

Potrzebuję geodety, 1430m², Milanówek

Wyślij ofertę Klientowi jako znakomita firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Mazowieckiego oraz w przyległych miastach. Ustal pasujący termin od razu!

2024-02-28 do 2024-02-28

 • Milanówek

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Podkowa Leśna

Cel usług geodezyjnych: Inwentaryzacja przyłącza wodno-kanalizacyjnego Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatko...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Podkowa Leśna

Rzetelne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Witam,ziemia rolna około 5000 mętów kw Te...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Baranów

Fachowe Usługi Geodezyjne

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży w miejscowości Grodzisk Mazowiecki za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Szukam geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1ha". Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Grodzisk Mazowiecki

Szukam geodety, podział działki, 8200m², Żabia Wola

Jako fenomenalna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Mazowieckiego - odpowiedz Klientowi i pozwól sprawdzić mu samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Żabia Wola

Wyjątkowa Firma Geodezyjna Grodzisk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Międzyborów

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Żelechów

Cel usług geodezyjnych: Mapa projektowa Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Żelechów

Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 2080m², Grodzisk Mazowiecki

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 2080m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Grodzisk Mazowiecki

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1034m², Międzyborów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1034m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Dzien dobry, Chcialbym wytyczyc budynek...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Międzyborów
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty