Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Ciechanowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Ciechanowie

Fenomenalna Firma Geodezyjna Ciechanów

6 opinii
Usługi geodezyjne Ciechanów

Sprawdź doświadczoną kadrę EWGEO. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży na terenie Ciechanowa za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - zobacz!

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC

1 opinia
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Ciechanów

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

GEOSERVICE

GEOSERVICE - Dobry Geodeta Ciechanów

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? GEOSERVICE jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Usługi Geodezyjne Bartosz Krupiński

Usługi Geodezyjne Bartosz Krupiński - Utalentowany Geodeta Ciechanów

Klient, który planuje kupno wyjątkowej usługi geodezyjnej powinien już dziś zgłosić się do tego geodety i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Profesjonalne Usługi Geodezyjne Ciechanów

PUI GEODEZJA - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Ciechanów

Firma geodezyjna PUI GEODEZJA to prawdziwi profesjonaliści w branży geodezji. Swoje profesjonalne usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Ciechanowa. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

Marcin Podgórski Usługi remontowo-budowlane - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Ciechanów

Wyszukanie najwyższej klasy firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Marcin Podgórski Usługi remontowo-budowlane - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Ciechanowa, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

SA-BUD Krzysztof kubiak

SA-BUD Krzysztof kubiak - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Ciechanów

Wykonanie ewidencji gruntów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. SA-BUD Krzysztof kubiak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Najlepszy Geodeta w Ciechanowie

Krajza Ireneusz Usługi Budowlane - Najlepszy Geodeta w Ciechanowie

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Krajza Ireneusz Usługi Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Najlepsza Ewidencja Gruntów

Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Lewandowski - Najlepsza Ewidencja Gruntów Ciechanów

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Lewandowski oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Ciechanowa i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

F&B - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne Ciechanów

Chesz znaleźć dobrego specjalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Ciechanowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma FB jest do Twojej dyspozycji. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Aktualne zlecenia na geodetów w Ciechanowie (16)

Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Ciechanów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Ciechanów

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Przedwojewo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję działke około 30ar ...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Przedwojewo

Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m², Ciechanów

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży geodezji możesz zaoferować swoje perfekcyjne usługi geodezyjne Klientowi w okolicy Ciechanowa, który napisał "Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m²". Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Ciechanów

Świetne Usługi Geodezyjne Ciechanów

Oferując usługi geodezyjne od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Ciechanów, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Ciechanów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Ciechanów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Ciechanów

Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m², Ciechanów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Ciechanów

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 930m², Jarluty Duże

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 930m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka budowlana do wytyczeni...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Jarluty duże

Dobre Prace Geodezyjne Ciechanów

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Ciechanów

Perfekcyjna Geodezja Ciechanów

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m²". Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Ciechanów

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 2250m², Ciechanów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 2250m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Ciechanów

Świetny Geodeta Ciechanów

Poszukujesz idealnego dla Ciebie Klienta? Jako fachowiec oferujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Lesznie zapoznaj się ze zleceniem o treści "Potrzebuję geodety, 1000m²". Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-11-15 do 2023-11-20

 • Leszno

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m², Kuchary Żydowskie

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję mapę do celów projekt...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Kuchary żydowskie

Rzetelna Firma Geodezyjna Ciechanów

Zleceniodawcę interesuje rzetelna firma geodezyjna działająca w rejonie Mazowieckiego lub okolicach. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Szukam geodety, poniżej 500m². Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Kuchary żydowskie

Szukam geodety, 501-1000m², Nowe Miasto

Odpowiedz na zlecenie jako dobra firma geodezyjna świadcząca swoje usługi na terenie Mazowieckiego oraz na obszarze Mazowieckiego. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-11-16 do 2023-11-24

 • Nowe Miasto

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 3500m², Nowe Miasto

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 3500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Nowe Miasto

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 7000m², Strzegowo

Jako geodeta realizując się od wczesnej młodości i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 7000m²". Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Strzegowo
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty