Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Przysusze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Przysusze

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów

2 opinie
Usługi geodezyjne Przysucha

Wykonanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Geodezyjne i Kartograficzne TAMZIO ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ekspresmap Jarosław Strózik

1 opinia
Ekspresmap Jarosław Strózik - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne Przysucha

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Przysuchy do realizacji zaplanowanych działań? Firma Ekspresmap Jarosław Strózik jest do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Świetna Ewidencja Gruntów Przysucha

KMIECIAK - Świetna Ewidencja Gruntów Przysucha

Jeśli potrzebujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KMIECIAK. Przysucha i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Doskonała Ewidencja Gruntów Przysucha

URB VIGOR GRZEGORZ CZPAK - Doskonała Ewidencja Gruntów Przysucha

Jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry URB VIGOR GRZEGORZ CZPAK. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Dobra Firma Geodezyjna

Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Skuza - Dobra Firma Geodezyjna Przysucha

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Skuza. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Przysuchy za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Wietrzykowski

Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Wietrzykowski - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Przysucha

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi Geodezyjne Małgorzata Woźniak

Usługi Geodezyjne Małgorzata Woźniak - Rewelacyjny Geodeta Przysucha

Ten, kto potrzebuje rewelacyjnej usługi geodezyjnej powinien już dziś zgłosić się do tego geodety i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Świetna Firma Geodezyjna w Przysusze

Usługi transportowe - Świetna Firma Geodezyjna w Przysusze

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Przysucha i w okolicy. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

BUD-MAR

BUD-MAR - Doskonała Geodezja Przysucha

Wykonanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. BUD-MAR ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doświadczony Geodeta

Usługi Remontowo-Budowlane Jarząbek - Doświadczony Geodeta Przysucha

Klient, który szuka najlepszej usługi geodezyjnej powinien zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na geodetów w Przysusze (14)

Opłacalne Prace Geodezyjne Przysucha

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Hucisko

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Przysucha

Jeśli geodezja to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Potrzebuję geodety, 1501-3000m²". Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Przysucha

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Odrzywół

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z imponującym doświadczeniem w temacie geodezji. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to zwykła rzecz. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Odrzywół

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m², Przysucha

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Przysucha oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Przysucha

Szukam geodety, podział działki, 31000m², Jakubów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 31000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: podział na wiele mniejszych działek do 3 000 m...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Jakubów

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m², Chlewiska

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2024-08-20...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Chlewiska

Usługi Geodezyjne Przysucha

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 4000m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego i z sąsiednich miast. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Opacz-Kolonia

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety do: wyznaczenia do...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Pęcice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 15ha, Wolanów

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Wolanów

Niezawodna Firma Geodezyjna Przysucha

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 3300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Waliny

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Zlecający, który potrzebuje doskonałej usługi geodezyjnej powinien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Golędzin

Dobry Geodeta Przysucha

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako dobry geodeta nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m². Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Opoczno

Geodezja Przysucha

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wydzielenie 2 dzałek Termin skorzystania z...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Nowy kiełbów

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Szydłowiec

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę najwyższej klasy prac geodezyjnych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, niewątpliwie zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m². Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Szydłowiec
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty