Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Legionowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 537 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Legionowie

Solidna Geodezja w Legionowie

66 opinii
Usługi geodezyjne Legionowo

Firma EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Legionowa i z sąsiednich miast. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys

22 opinie
Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys - Fantastyczny Geodeta Legionowo

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy Geomiar usługi geodezyjne Radosław Matys to majstersztyk. To fantastyczny geodeta. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak

17 opinii
Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak - Dobry Geodeta Legionowo

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Usługi Geodezyjne Wojciech Dworak. Oferuje szeroki zakres usług w korzystnych cenach. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Fenomenalny Geodeta

15 opinii
Konrad Kosieradzki - Usługi Geodezyjne - Fenomenalny Geodeta Legionowo

Geodeta z wieloletnim doświadczeniem z zakresu geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Zarezerwuj termin od razu!

Nieprzeciętny Geodeta Legionowo

14 opinii
GEOSTRATEGY Geodezyjna Obsługa Inwestycji Kamil Bucior - Nieprzeciętny Geodeta Legionowo

Geodeta z wieloletnim doświadczeniem w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Wyjątkowy Geodeta

9 opinii
Geo Solutions Sp. z o.o. - Wyjątkowy Geodeta Legionowo

Jeśli wciąż nie wybrałeś geodety, to zwróć uwagę na firmę Geo Solutions Sp. z o.o.. Oferuje bogaty zakres usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsza Ewidencja Gruntów Legionowo

5 opinii
GPG Zawadzki - Najlepsza Ewidencja Gruntów Legionowo

Firma GPG Zawadzki oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Legionowa i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Profesjonalna Firma Geodezyjna

1 opinia
DRON PARTNER - Profesjonalna Firma Geodezyjna Legionowo

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie DRON PARTNER. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Legionowa za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

geomap survey T. Puźniak

1 opinia
geomap survey T. Puźniak - Solidne Usługi Geodezyjne Legionowo

Są obecni w branży usług geodezyjnych od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Legionowo, ale także przyległych powiatów. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

TOTALGEO Usługi Geodezyjne Marcin Fedorowicz

1 opinia
TOTALGEO Usługi Geodezyjne Marcin Fedorowicz - Najlepsza Firma Geodezyjna Legionowo

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie TOTALGEO Usługi Geodezyjne Marcin Fedorowicz. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Legionowa za szczegółowe podejście do usług geodezyjnych. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Aktualne zlecenia na geodetów w Legionowie (14)

Fenomenalna Firma Geodezyjna Legionowo

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako solidny profesjonalista wykonujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 501 - 1 000 m²". Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 3 dni temu

 • Chotomów

Wyjątkowa Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie wyjątkowej firmy geodezyjnej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii geodezji działający na terenie Mazowieckiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Wieliszew

Potrzebuję geodety, 738m², Jadwisin

Cel usług geodezyjnych: Wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia działki: 738m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Planowana data ...

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Jadwisin

Profesjonalny Geodeta Legionowo

Jako geodeta niezmiennie w branży od lat i specjalista przygotowany do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zleceniodawca zgłosił potrzebę "Szukam geodety, budowa domu, 501-1000m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-13 do 2024-04-13

 • Jadwisin

Geodezja Legionowo

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Ogrodzenie od 20 lat w innym miej...

2024-04-12 do 2024-04-19

 • Serock

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Serock

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1002m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Legionowo

Staranne Usługi Geodezyjne Legionowo

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 5800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: 140804_4.0005.3 Na 3 równe części Termin skor...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Serock

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1600m², Legionowo

Wpraw w zachwyt Zlecającego sprawnym działaniem w miejscowości Legionowo. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1600m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Legionowo

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne Legionowo

Spowoduj, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z zakresu prac geodezyjnych znajdź idealną ofertę pod ogłoszenie - Usługa geodezyjna, budowa domu, 1000.00m². Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Serock

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 300m², Legionowo

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić Klientów. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Legionowo

Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1002m², Legionowo

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1002m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient j...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Legionowo

Usługi Geodezyjne

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista od najwyższej klasy usług geodezyjnych z Mazowieckiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Skubianka

Usługa geodezyjna, budowa domu, 1501-3000m², Wola Smolana

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-17 do 2024-01-17

 • Wola smolana
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty