Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Żyrardowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Żyrardowie

Geomatic Geodezja Mateusz Laskowski

26 opinii
Usługi geodezyjne Żyrardów

Są w branży usług geodezyjnych od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Żyrardowa, ale także okolicznych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rzetelna Firma Geodezyjna

22 opinie
Firma geodezyjna "TOWARZYSTWO MIERNICZE" - Rzetelna Firma Geodezyjna Żyrardów

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem zawodowym, pracujących w miejscowości Żyrardów i w okolicy. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

GeoProgres Karol Duda

8 opinii
GeoProgres Karol Duda - Kompetentny Geodeta Żyrardów

Właśnie wybierasz solidnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GeoProgres Karol Duda jest na to skuteczną metodą. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Pierwszorzędna Geodezja

6 opinii
Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak - Pierwszorzędna Geodezja Żyrardów

Pracownicy Biuro Geodezyjne Bartłomiej Ambroziak to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski

5 opinii
BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski - Fenomenalna Firma Geodezyjna Żyrardów

Fenomenalna firma geodezyjna oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Żyrardów i w rejonie Żyrardowa. Jeśli chcesz otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

BIO-KRIS Krzysztof Sobczyk

3 opinie
BIO-KRIS Krzysztof Sobczyk - Solidna Firma Geodezyjna Żyrardów

Jeśli szukasz solidnej firmy geodezyjnej z Żyrardowa to skorzystaj z doświadczenia BIO-KRIS Krzysztof Sobczyk. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

P.P.H.U. BUD-MAX

2 opinie
P.P.H.U. BUD-MAX - Wysokiej Klasy Geodeta Żyrardów

Ten geodeta pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - P.P.H.U. BUD-MAX to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Żyrardów

1 opinia
Phu casa jerzy janeczek - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Żyrardów

Jeżeli jeszcze poszukujesz ekspertów od ewidencji gruntów to skorzystaj z doświadczenia Phu casa jerzy janeczek. Żyrardów to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Sumienna Firma Geodezyjna w Żyrardowie

1 opinia
Usługi remontowo budowlane family-bud Norbert Antoniak - Sumienna Firma Geodezyjna w Żyrardowie

Uwierz w kompetentną kadrę Usługi remontowo budowlane family-bud Norbert Antoniak. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży w okolicy Żyrardowa za gruntowne wykonywanie usług geodezyjnych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Doświadczona Firma Geodezyjna Żyrardów

KREPODOM - Doświadczona Firma Geodezyjna Żyrardów

Sprawdź wykwalifikowaną grupę pracowników KREPODOM. Ta renomowana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Żyrardowa za gruntowne podejście do usług geodezyjnych. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów w Żyrardowie (21)

Usługa geodezyjna, podział działki, 2ha, Mszczonów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Sprawa spadkowa w toku. Właścicielem d...

2024-05-27 do 2024-06-04
dodano 3 dni temu

 • Mszczonów

Opłacalne Prace Geodezyjne Żyrardów

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję prac geodezyjnych powinien znaleźć Twoją Firmę, która przebije je wszystkie. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m². Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Żyrardów

Korzystne Prace Geodezyjne

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1070m². Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Żyrardów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, podział działki, 1.200ha, Podlasie

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 1.200ha Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Dwa numery dzialek trzeba...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Podlasie

Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Mszczonów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: poszukuję f...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Mszczonów

Perfekcyjna Geodezja Żyrardów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie linii rozgraniczjącej na zbiorniku wodnym Powierzchnia działki: 10ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: ...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Żyrardów

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Wiskitki

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z wieloletnim doświadczeniem w temacie geodezji. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to zwykła rzecz. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Wiskitki

Fachowe Usługi Geodezyjne Żyrardów

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Żyrardów

Zlecę usługę geodezyjną, 2000m², Puszcza Mariańska

Klient napisał "Zlecę usługę geodezyjną, 2000m²". Jako fenomenalna firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Puszcza Mariańska

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista od pierwszorzędnych usług geodezyjnych z Żyrardowa? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Żyrardów

Doskonały Geodeta Żyrardów

Klient szuka doskonałego geodety i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Potrzebuję geodety, 1001-1500m². Jeśli oferujesz szeroki zakres usług w korzystnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Mszczonów

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 30000m², Miedniewice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 30000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Miedniewice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1100m², Mszczonów

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Mazowieckie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Mszczonów

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebuję geodety, 5700m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Mszczonów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Radziejowice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Witam poszukuje geodety aby wyznaczyć gran...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Radziejowice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Żyrardów

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z imponującym doświadczeniem w temacie geodezji. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to zwykła rzecz. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Żyrardów

Doskonałe Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Zlece podział dzialki Termin skorzystania z ofert...

2024-01-29 do 2024-01-29

 • Wiskitki

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m², Żyrardów

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy profesjonalista działający na terenie Żyrardowa, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Żyrardów
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty