Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Poznaniu

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

26 opinii
Usługi geodezyjne Poznań

Chesz znaleźć dobrego specjalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Poznania, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma GRANICA Usługi Geodezyjne Szczepański Michał jest do Twojej dyspozycji. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

18 opinii
GEO-WYMIAR Usługi Geodezyjno-Kartograficzne inż. Paweł Pieczyński - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Poznań

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-WYMIAR Usługi Geodezyjno-Kartograficzne inż. Paweł Pieczyński. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren

20 opinii
Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren - Wyjątkowa Firma Geodezyjna Poznań

Firma Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Poznania oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Doświadczony Geodeta Poznań

16 opinii
Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna GRAMAR - Doświadczony Geodeta Poznań

Myślisz, że najlepsza ewidencja gruntów to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - geodeci z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Dobra Firma Geodezyjna Poznań

12 opinii
Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler - Dobra Firma Geodezyjna Poznań

Uwierz w wieloletnie doświadczenie Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Poznania za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

GEO-TECH Usługi Geodezyjne

11 opinii
GEO-TECH Usługi Geodezyjne - Pierwszorzędna Geodezja Poznań

Firma GEO-TECH Usługi Geodezyjne to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje pierwszorzędne usługi geodezyjne oferują w okolicy Poznania. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

GEO-Center Usługi Geodezyjne inż. Krzysztof Koszarek

9 opinii
GEO-Center Usługi Geodezyjne inż. Krzysztof Koszarek - Staranna Ewidencja Gruntów Poznań

Firma geodezyjna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Poznania oraz w rejonie Poznania. Ustal pasujący termin od razu!

Best Karol Stankowski

9 opinii
Best Karol Stankowski - Solidne Usługi Geodezyjne Poznań

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę od solidnych usług geodezyjnych z Poznania do realizacji zaplanowanych działań? Firma Best Karol Stankowski jest gotowa Ci pomóc. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Znakomity Geodeta w Poznaniu

6 opinii
POZ-GEO - Znakomity Geodeta w Poznaniu

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? POZ-GEO będzie najszybszą drogą. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Najlepszy Geodeta

2 opinie
Baczyński Geomatics Krzysztof Baczyński - Najlepszy Geodeta Poznań

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w Poznaniu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów w Poznaniu (36)

Potrzebuję geodety, podział działki, 501-1000m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Brak dodatkowych informacji Te...

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Poznań

Świetna Firma Geodezyjna Poznań

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 2644m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: 2024-04-02...

2024-03-29 do 2024-03-29

 • Poznań

Perfekcyjna Geodezja Poznań

Cel usług geodezyjnych: Pomiary budynku galerii handlowej Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Pomiary geodezyjne...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Poznań

Potrzebuję geodety, 511m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 511m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Proszę o ofertę na sporządzenie mapy ...

2024-03-27 do 2024-03-27

 • Poznań

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Założenie reperów wysokościowych oraz kontrola osiadania budynku Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Term...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Poznań

Staranne Usługi Geodezyjne Poznań

Klient szuka profesjonalnego geodety dla siebie i pisze - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług geodezyjnych w dobrych cenach odpowiedz na to zapytanie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Poznań

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-22 do 2024-02-29

 • Poznań

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-16 do 2024-02-16

 • Poznań

Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Poznań za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Szukam geodety, 1397m²". Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Poznań

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: u. Mahle 6 Krotoszyn Ter...

2024-02-13 do 2024-02-14

 • Poznań

Potrzebuję geodety, podział działki, 2ha, Poznań

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł prac geodezyjnych, mimo iż próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, podział działki, 2ha. To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zlecającego. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Poznań

Profesjonalna Geodezja

Jeśli oferujesz profesjonalne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Poznania oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Poznań

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 4500m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja geodezyjna Powierzchnia działki: 4500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Zlecę inwentaryzację g...

2024-01-10 do 2024-01-12

 • Poznań

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 24000m², Poznań

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z imponującym doświadczeniem w temacie solidnych usług geodezyjnych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Poznań

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Poznań

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 18m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: Garaż murowany Powierzchnia działki: 18m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonać geodezyjnej inwenta...

2024-01-04 do 2024-01-04

 • Poznań

Szukam geodety, 501-1000m², Poznań

Cel usług geodezyjnych: Inwentaryzacja budynku Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety do wykona...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Poznań

Korzystne Prace Geodezyjne Poznań

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1984m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty