Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Pleszewie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 313 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Pleszewie

Znakomity Geodeta

Usługi geodezyjne Pleszew

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze znakomitego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Aron Filipiak AR-CON. Świadczy bogaty zakres usług geodezyjnych w atrakcyjnych cenach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonała Geodezja w Pleszewie

PHUB AND-BUD - Doskonała Geodezja w Pleszewie

W przypadku, gdy potrzebujesz doskonałej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to firma PHUB AND-BUD jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji Twoich wymagań z zakresu geodezji. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Bud Max Kuś Zbigniew

Bud Max Kuś Zbigniew - Solidna Geodezja Pleszew

Eksperci z Bud Max Kuś Zbigniew to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży geodezji. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalna Ewidencja Gruntów Pleszew

KRYSTIAN MIŚKIEWICZ - Profesjonalna Ewidencja Gruntów Pleszew

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to wykorzystaj kompetencje KRYSTIAN MIŚKIEWICZ. Pleszew i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi Geodezyjne, Geodeta Ryszard Wyduba

Usługi Geodezyjne, Geodeta Ryszard Wyduba - Dobry Geodeta Pleszew

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z Usługi Geodezyjne Geodeta Ryszard Wyduba doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Waldemar Nowaczyk

Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Waldemar Nowaczyk - Wysokiej Klasy Geodeta Pleszew

Ten geodeta pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale przygotowanym do podjęcia nowego zlecenia - Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Waldemar Nowaczyk to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Fenomenalny Geodeta

"Bud-Mat" - Fenomenalny Geodeta Pleszew

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To fenomenalny geodeta. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Staranna Ewidencja Gruntów Pleszew

Fabryka Okien PROFAL Piotr Piorunek Ireneusz Kuzia Sp.J. - Staranna Ewidencja Gruntów Pleszew

Gdy poszukujesz starannej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to firma Fabryka Okien PROFAL Piotr Piorunek Ireneusz Kuzia Sp.J. jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny ewidencji gruntów. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

KLIPER-BAU

KLIPER-BAU - Fenomenalna Firma Geodezyjna Pleszew

Fenomenalna firma geodezyjna oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Pleszew i w rejonie Pleszewa. Jeśli chcesz otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najlepsza Firma Geodezyjna

PHU SYLMAT - Najlepsza Firma Geodezyjna Pleszew

Uwierz w kompetentną kadrę PHU SYLMAT. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Pleszewa za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Aktualne zlecenia na geodetów w Pleszewie (15)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Chocz

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Chocz

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 5000m², Szkudła

Cel usług geodezyjnych: Klasyfikacja ziemi, budowa domu Powierzchnia działki: 5000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-09-12 do 2023-09-12

 • Szkudła

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Pleszew

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty prac geodezyjnych szybko nie znajdzie na terenie Pleszewa, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Pleszew

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1ha, Koźmin Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: Klasyfikacja gruntow Powierzchnia działki: 1ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Koźmin Wielkopolski

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 626m², Sulęcinek

Starasz się odnaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista od profesjonalnych usług geodezyjnych z Wielkopolskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Sulęcinek

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 3000m², Sulęcin

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-01 do 2023-08-02

 • Sulęcin

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej oferty prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeśli poszukuje pierwszorzędnych prac geodezyjnych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Murzynowo leśne

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu prac geodezyjnych sporządź idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę usługę geodezyjną, 7ha. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Nowe Skalmierzyce

Doświadczona Firma Geodezyjna Pleszew

Zleceniodawca zgłosił "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1141m²". Jako doświadczona firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Przedłóż propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Nowe Skalmierzyce

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 42000m², Kalisz

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 42000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę ponowne wytyczenie gra...

2023-07-11 do 2023-07-13

 • Kalisz

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Kalisz

Nawiąż współpracę jako geodeta z bogatym doświadczeniem w temacie starannych usług geodezyjnych. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to zwykła rzecz. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Kalisz

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: rozbudowa budynku Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Kalisz

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Kalisz

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Kalisz

Profesjonalna Geodezja Pleszew

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kalisz

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Kalisza. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Kalisz
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty