Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Pile

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 342 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Pile

Rzetelne Usługi Geodezyjne w Pile

26 opinii
Usługi geodezyjne Piła

Ich specjalność to rzetelne usługi geodezyjne na terenie Piły oraz okolicznych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

GEO-PORT Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna

23 opinie
GEO-PORT Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Piła

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. GEO-PORT Pracownia Geodezyjno-Kartograficzna ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Nieprzeciętny Geodeta Piła

18 opinii
Biuro Usług Geodezyjnych i Kartograficznych Łukasz Ren - Nieprzeciętny Geodeta Piła

Ten, kto planuje kupno perfekcyjnej usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz oferowaną jakość. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler

11 opinii
Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler - Pierwszorzędna Geodezja Piła

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler jest na to skuteczną metodą. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Dobry Geodeta Piła

4 opinie
GR - Dobry Geodeta Piła

Usługi geodezyjne w wykonaniu tej firmy to istny majstersztyk. To dobry geodeta. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Geo-Port

1 opinia
Geo-Port - Perfekcyjna Geodezja Piła

Oferuje usługi z zakresu geodezji od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Piła, ale także pobliskich miast. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pil-dom,Paweł Subotkiewicz

6 opinii
Pil-dom,Paweł Subotkiewicz - Dobre Usługi Geodezyjne Piła

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Pil-domPaweł Subotkiewicz jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski

1 opinia
Firma remontowo-budowlana "KOMPLEKS" Edward Brzeski - Świetna Firma Geodezyjna Piła

Jeżeli szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Firma remontowo-budowlana KOMPLEKS Edward Brzeski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Biuro Geodezji M. Fenger, A. Maćkowski - S. C

Biuro Geodezji M. Fenger, A. Maćkowski - S. C - Profesjonalna Firma Geodezyjna Piła

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Biuro Geodezji M. Fenger A. Maćkowski - S. C perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Mich-Bud

Mich-Bud - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Piła

Mich-Bud świadczy usługi geodezyjne od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Piła, ale także okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na geodetów w Pile (15)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Bądecz

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-26 do 2023-11-26

 • Bądecz

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 520m², Piła

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 520m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Piła

Szukam geodety, budowa domu, 1240m², Kaczory

Należąc do geodetów z tak bogatym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Wielkopolskie i w okolicy? Jesteś idealnym kandydatem do tego ogłoszenia. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Kaczory

Szukam geodety, 2ha, Róża Wielka

Cel usług geodezyjnych: Klasyfikacja gruntu Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Róża wielka

Geodeta Piła

Jako geodeta działający na obszarze Wielkopolskiego i oferujący rozmaite usługi geodezyjne podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1111m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Kaczory

Solidna Geodezja Piła

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny solidnej geodezji. Klient, który zleca napisał - Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m². Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Piła

Staranne Usługi Geodezyjne Piła

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie linii zabudowy w oparciu o budynek istniejący Powierzchnia działki: 610m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystan...

2023-08-22 do 2023-08-22

 • Piła

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Piła

Cel usług geodezyjnych: budowa przyłącza gazu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-06-22 do 2023-06-23

 • Piła

Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m², Grabówno

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, chociaż szuka od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Grabówno

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Piła

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: 2023-05-27...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Piła

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Szamocin

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projek...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Szamocin

Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 23ha, Stróżewice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 23ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: 300103_2.0009.52/4 Termin skorzystania z oferty:...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Stróżewice

Usługa geodezyjna, podział działki, 150m², Osiniec

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 150m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Osiniec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 16500m², Złotów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 16500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Złotów

Rewelacyjna Firma Geodezyjna Piła

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający w rejonie Złotowa, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin!

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Złotów
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty