Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Ostrowie Wielkopolskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Ostrowie Wielkopolskim

Nieprzeciętny Geodeta Ostrów Wielkopolski

12 opinii
Usługi geodezyjne Ostrów Wielkopolski

Zacznij działać z Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler jeśli szukasz nieprzeciętnych geodetów działających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i w sąsiednich miastach. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Dobra Firma Geodezyjna

7 opinii
GEODEZJA NA 100 PROCENT Sp. z o.o. - Dobra Firma Geodezyjna Ostrów Wielkopolski

Firma geodezyjna oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Ostrów Wielkopolski i w przyległych powiatach. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

GEODEZJA BEZ GRANIC MACIEJ MAŁUSZEK I MARCIN CHMIELECKI S.C.

3 opinie
GEODEZJA BEZ GRANIC MACIEJ MAŁUSZEK I MARCIN CHMIELECKI S.C. - Świetna Firma Geodezyjna Ostrów Wielkopolski

Sprawdź wieloletnie doświadczenie GEODEZJA BEZ GRANIC MACIEJ MAŁUSZEK I MARCIN CHMIELECKI S.C.. Ta renomowana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Ostrowa Wielkopolskiego za drobiazgowe wykonywanie usług geodezyjnych. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

MARCIN

39 opinii
MARCIN - Staranne Usługi Geodezyjne Ostrów Wielkopolski

Dzięki precyzji wykonania usługi geodezyjnej MARCIN przewyższa konkurentów. Renomę tworzą oceny zadowolonych odbiorców. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowy Geodeta Ostrów Wielkopolski

1 opinia
PPHU PAZAW - Wyjątkowy Geodeta Ostrów Wielkopolski

Próbujesz dotrzeć do sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w mieście Ostrów Wielkopolski. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetna Ewidencja Gruntów

1 opinia
USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE WŁODZIMIERZ KULESZA - Świetna Ewidencja Gruntów Ostrów Wielkopolski

Ten nieprzeciętny geodeta posiada olbrzymie doświadczenie i jest specjalistą stale gotowym do pracy - USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE WŁODZIMIERZ KULESZA to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się - warto.

Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych GEOKART Gregorczyk & Wołowicz

Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych GEOKART Gregorczyk & Wołowicz - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Ostrów Wielkopolski

Geodeta z wieloletnim doświadczeniem w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Wysokiej Klasy Geodeta w Ostrowie Wielkopolskim

GEOMANIA Piotr Jarczyński - Wysokiej Klasy Geodeta w Ostrowie Wielkopolskim

Nawiąż kontakt z GEOMANIA Piotr Jarczyński jeśli szukasz wysokiej klasy geodetów działających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i w sąsiednich miastach. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Staranna Ewidencja Gruntów

MM Geodezja Marek Mierzwiak - Staranna Ewidencja Gruntów Ostrów Wielkopolski

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z doświadczenia MM Geodezja Marek Mierzwiak. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Usługi Geodezyjne i Komputerowe Tomasz Wojtczak

Usługi Geodezyjne i Komputerowe Tomasz Wojtczak - Niezawodna Firma Geodezyjna Ostrów Wielkopolski

Niezawodna firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Ostrów Wielkopolski oraz w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Ostrowie Wielkopolskim (18)

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 987m², Gorzyce Wielkie

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 987m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Działka 1085/38 Termin sko...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Gorzyce wielkie

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Ostrów Wielkopolski

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-02-27 do 2024-02-27

 • Lewków

Usługi Geodezyjne Ostrów Wielkopolski

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista od najwyższej klasy usług geodezyjnych z Ostrowa Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Ostrów Wielkopolski

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1000m², Ostrów Wielkopolski

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skor...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ostrów Wielkopolski

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Ostrów Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety do wykonania mapy do...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ostrów Wielkopolski

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 501-1000m², Janków Przygodzki

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesię...

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Janków przygodzki

Usługi Geodezyjne

Klient, który poszukuje świetnej usługi geodezyjnej powinien niezwłocznie zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Krotoszyn

Geodezja Ostrów Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 505m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Krotoszyn

Usługa geodezyjna, budowa domu, 1200m², Krotoszyn

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Krotoszyn

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Kalisz

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja firma jest utworzona z zamiłowania do geodezji i oferuje profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Kalisza, jak również okolicznych miast i powiatów. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Kalisz

Potrzebuję geodety, 3600m², Kalisz

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 3600m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie 3 map do...

2024-02-19 do 2024-02-19

 • Kalisz

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1127m², Kalisz

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1127m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: nr działki 56/15 miejcowość Wojciech...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 5 dni temu

 • Kalisz

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Kalisz

Cel usług geodezyjnych: Badanie czy na działce jest woda Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Kalisz

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-29 do 2023-12-06

 • Kalisz

Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m², Kalisz

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Kalisza. Jako znana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Kalisz

Firma Geodezyjna Ostrów Wielkopolski

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wypis z dnia 23 11 2023.ul. Złota ;67...

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Kalisz

Potrzebuję geodety, 100m², Kalisz

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebuję geodety, 100m², znalezienie pierwszorzędnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 2 dni temu

 • Kalisz

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1.5ha, Kalisz

Oczaruj tego Zlecającego fachowym działaniem w rejonie Kalisza. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1.5ha" i udowodnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-01 do 2024-03-05

 • Kalisz
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty