Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 539 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Krakowie

Geodezja i Nieruchomości WARDĘGA

114 opinii
Usługi geodezyjne Kraków

Ta wiarygodna firma geodezyjna z terenu Krakowa to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

PK GEODETA Patryk Kunkel

39 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Dobra Firma Geodezyjna Kraków

PK GEODETA Patryk Kunkel to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Krakowa - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Solidna Firma Geodezyjna w Krakowie

36 opinii
CITIGEO Geodezja - Solidna Firma Geodezyjna w Krakowie

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to autentyczny majstersztyk. To najlepszy wybór jakiego możesz dokonać. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Sumienna Firma Geodezyjna Kraków

30 opinii
GHM Geodezja Marcin Halerz - Sumienna Firma Geodezyjna Kraków

Sumienna firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne na terenie Krakowa i w pobliskim rejonie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

GEOS Geodezja Sebastian Baran

18 opinii
GEOS Geodezja Sebastian Baran - Wyjątkowa Firma Geodezyjna Kraków

Firma GEOS Geodezja Sebastian Baran oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Usługi Geodezyjne Rafał Zadęcki

17 opinii
Usługi Geodezyjne Rafał Zadęcki - Tanie Usługi Geodezyjne Kraków

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Usługi Geodezyjne Rafał Zadęcki wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Dobry Geodeta Kraków

14 opinii
A1 STUDIO - Dobry Geodeta Kraków

Usługi geodezyjne w wykonaniu tej firmy to istny majstersztyk. To dobry geodeta. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

KOOBA GEODEZJA Usługi geodezyjne

14 opinii
KOOBA GEODEZJA Usługi geodezyjne - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów to powierz tę kwestię specjalistom z KOOBA GEODEZJA Usługi geodezyjne. Kraków i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Gruntowni Geodezja

9 opinii
Gruntowni Geodezja - Porządna Ewidencja Gruntów Kraków

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Gruntowni Geodezja. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Guzik Geodezja

5 opinii
Guzik Geodezja - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Kraków

Utalentowani pracownicy firmy Guzik Geodezja spełnią Państwa wymagania odnośnie usług geodezyjnych. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Krakowie (38)

Staranne Usługi Geodezyjne Kraków

Cel usług geodezyjnych: i nowego ogrodzenia, wytyczenie budynku Powierzchnia: 20m² Rodzaj zagospodarowania terenu: pomieszczenie gospodarcze Informacje dodatkowe: lokalizacja budynki na mapce. Do tego chcę zmienić ogrodzenie od...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Geodeta Kraków

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja powykonawcza Powierzchnia: do 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Inwentaryzacja powykonawcza stacji ładowania hulajnóg plus 20 mb kabla zasilającego Informacje dodatkowe: Do wyceny: In...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Kraków

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 5 001 - 10 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Kraków

Zlecę usługę geodezyjną, 35m², Kraków

Poszukiwana jest dobra firma geodezyjna działająca w rejonie Krakowa lub okolicach. Zapoznaj się ze szczegółami zgłoszenia o treści - Zlecę usługę geodezyjną, 35m². Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Kraków

Potrzebuję geodety, wytyczenie granic działki, 5 001 - 10 000 m², Kraków

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Potrzebuję geodety, wytyczenie granic działki, 5 001 - 10 000 m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Kraków

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry, poszukujemy do...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Kraków

Szukam geodety, 1204m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: Inwentaryzacja powykonawcza Powierzchnia działki: 1204m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie inwenta...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Kraków

Doskonała Geodezja Kraków

Poszukiwane są doskonałe usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1370m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu geodezji, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Kraków

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Kraków

Pierwszorzędna Geodezja

Wykonaj zlecenie jako pierwszorzędny geodeta z imponującym doświadczeniem w kwestii geodezji. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to codzienność. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Kraków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 2000m², Kraków

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić Klientów. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Kraków

Świetne Prace Geodezyjne Kraków

Zdecydowanie o wyborze prac geodezyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista pomóż i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę usługę geodezyjną, 100m². Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-25 do 2024-04-27

 • Kraków

Solidna Firma Geodezyjna Kraków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Kraków

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 16ha, Kraków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 16ha Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Kraków

Perfekcyjna Geodezja

Geodezja to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Kraków

Znakomite Prace Geodezyjne

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, podział działki, 501-1000m²" jest stworzone dla Ciebie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Kraków

Poszukiwany geodeta do wytyczenia działki, ok. 40 arów, Kraków

Zakres zlecenia: potrzebny geodeta do wytyczenia działki Powierzchnia: ok. 40 arów Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Kraków

Szukam geodety, poniżej 500m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie 1 punkt graniczny Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty