Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Krakowie

Geodezja i Nieruchomości WARDĘGA

100 opinii
Usługi geodezyjne Kraków

Ta wiarygodna firma geodezyjna z terenu Krakowa to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Geodeta Bartosz Kraków

21 opinii
Geodeta Bartosz Kraków - Dobra Firma Geodezyjna Kraków

Geodeta Bartosz Kraków to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Krakowa - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Solidna Firma Geodezyjna w Krakowie

19 opinii
GHM Geodezja Marcin Halerz - Solidna Firma Geodezyjna w Krakowie

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to autentyczny majstersztyk. To najlepszy wybór jakiego możesz dokonać. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Sumienna Firma Geodezyjna Kraków

13 opinii
KOOBA GEODEZJA Usługi geodezyjne - Sumienna Firma Geodezyjna Kraków

Sumienna firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne na terenie Krakowa i w pobliskim rejonie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

GEOS Geodezja Sebastian Baran

12 opinii
GEOS Geodezja Sebastian Baran - Wyjątkowa Firma Geodezyjna Kraków

Firma GEOS Geodezja Sebastian Baran oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Gruntowni Geodezja

9 opinii
Gruntowni Geodezja - Tanie Usługi Geodezyjne Kraków

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej Gruntowni Geodezja wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Dobry Geodeta Kraków

8 opinii
Biuro Usług Geodezyjnych AP-GEO Adrian Pogan - Dobry Geodeta Kraków

Usługi geodezyjne w wykonaniu tej firmy to istny majstersztyk. To dobry geodeta. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Sebastian Czort Usługi Geodezyjne

6 opinii
Sebastian Czort Usługi Geodezyjne - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów to powierz tę kwestię specjalistom z Sebastian Czort Usługi Geodezyjne. Kraków i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Piotr Bednarz

4 opinie
Piotr Bednarz - Porządna Ewidencja Gruntów Kraków

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Piotr Bednarz. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

ATS POMIAR TOMASZ SUDOŁ USŁUGI GEODEZYJNE

2 opinie
ATS POMIAR TOMASZ SUDOŁ USŁUGI GEODEZYJNE - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Kraków

Utalentowani pracownicy firmy ATS POMIAR TOMASZ SUDOŁ USŁUGI GEODEZYJNE spełnią Państwa wymagania odnośnie usług geodezyjnych. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Krakowie (51)

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Kraków

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że próbuje znaleźć od niezliczonych dni, napisał nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 20m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano wczoraj o 12:22

 • Kraków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: mapa do celów projektowych Termin skorzystani...

2023-09-20 do 2023-09-28
dodano 3 dni temu

 • Kraków

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 38m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 38m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie mapy do celów projektowyc...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Kraków

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Polowa dzialki juz posiada ogrodz...

2023-09-11 do 2023-09-13

 • Kraków

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 3200m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 3200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informa...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Kraków

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 32000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Inform...

2023-09-08 do 2023-09-08

 • Kraków

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: mapa dcp Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Kraków

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 100m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 100m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: telefon 513•••••• Termin sko...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Kraków

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Kraków

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kraków

Usługi Geodezyjne Kraków

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny uwagi profesjonalista od perfekcyjnych usług geodezyjnych z Krakowa? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-09-03 do 2023-09-04

 • Kraków

Szukam geodety, budowa domu, 1001-1500m², Kraków

Jeśli dobre usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany napisał "Szukam geodety, budowa domu, 1001-1500m²". Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-08-31 do 2023-09-02

 • Kraków

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Kraków

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Kraków

Szukam geodety, podział działki, 501-1000m², Kraków

Odpowiedz na zlecenie jako dobra firma geodezyjna świadcząca swoje usługi na terenie Krakowa oraz na obszarze Krakowa. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Kraków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Kraków

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Krakowa. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Kraków

Geodeta Kraków

Klient szuka profesjonalnego geodety i napisał - Potrzebuję geodety, budowa domu, 70m². Jeśli oferujesz szerokie spektrum usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Kraków

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Kraków

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², wybranie najwyższej klasy prac geodezyjnych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Kraków

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Kraków

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebuję geodety, 501-1000m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Kraków

Sumienny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: 2006m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2023-07-20 do 2023-07-21

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty