Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Świętochłowicach

Perfekcyjna Geodezja w Świętochłowicach

1 opinia
Usługi geodezyjne Świętochłowice

Wyszukanie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający na terenie Świętochłowic, którzy znają się na swojej robocie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

P.P.H.U. "MAYAR"

P.P.H.U. "MAYAR" - Doskonała Geodezja Świętochłowice

Pracownicy P.P.H.U. MAYAR to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej geodezji. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Dobra Firma Geodezyjna Świętochłowice

AMD Sp. z o.o. - Dobra Firma Geodezyjna Świętochłowice

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników AMD Sp. z o.o.. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Świętochłowic za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi projektowe Kinga Kosakowska

Usługi projektowe Kinga Kosakowska - Doskonała Ewidencja Gruntów Świętochłowice

Jeśli jeszcze szukasz ekspertów od ewidencji gruntów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi projektowe Kinga Kosakowska. Świętochłowice i okolice to główny obszar ich działania. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rafbud

Rafbud - Świetne Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Uwierz w wieloletnie doświadczenie Rafbud. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w miejscowości Świętochłowice za gruntowne realizowanie usług geodezyjnych. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

P.H.U. "KRAS-BUD"

P.H.U. "KRAS-BUD" - Kompetentny Geodeta Świętochłowice

Ten geodeta działa w rejonie miejscowości Świętochłowice i oferuje rozmaite usługi geodezyjne. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najlepsza Ewidencja Gruntów

P.P.H.U Wróbel - Najlepsza Ewidencja Gruntów Świętochłowice

Firma P.P.H.U Wróbel oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Świętochłowic i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Najlepszy Geodeta

Usługi Geodezyjne Cichoń Robert - Najlepszy Geodeta Świętochłowice

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w Świętochłowicach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Znakomite Usługi Geodezyjne

BUD-WIK - Znakomite Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje wszechstronne usługi geodezyjne. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Godna Zaufania Firma Geodezyjna Świętochłowice

PUH Krzys - Godna Zaufania Firma Geodezyjna Świętochłowice

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To najlepszy partner do współpracy. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Świętochłowicach (16)

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: teren rodzinnych ogródków dzialkow...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, 441m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: wykreślenie budynku Powierzchnia działki: 441m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Chorzów

Świetna Firma Geodezyjna Świętochłowice

Odpowiedz na zlecenie jako firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Ruda Śląska i w pobliskich miastach. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, 3500m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: opracowanie mapy do celów projektowych dla sieci ciepłowniczej Powierzchnia działki: 3500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informa...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: Rozbudowa istniejącego obiektu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebna mapa d...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Ruda Śląska

Geodezja Świętochłowice

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Ruda Śląska, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna

Dla Klienta wybranie pierwszorzędnej firmy geodezyjnej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy specjalista działający w rejonie Rudy Śląskiej, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Aby poznać Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Ruda Śląska

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Ruda Śląska

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin ...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Ruda Śląska

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Ruda Śląska

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z dziedziny prac geodezyjnych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Ruda Śląska

Wykwalifikowany Geodeta Świętochłowice

Jako wykwalifikowany geodeta niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Szukam geodety, 1501-3000m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m², Ruda Śląska

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna

Zachwyć Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Bytomia. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Bytom

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-15 do 2023-06-15

 • Bytom

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista od pierwszorzędnych usług geodezyjnych z Bytomia? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Bytom

Solidna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 32m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wykup ogródka od wspólny mieszkaniowe...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Bytom

Niezawodna Firma Geodezyjna

Olśnij tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Bytomia. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 80m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty