Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Świętochłowicach

Perfekcyjna Geodezja w Świętochłowicach

20 opinii
Usługi geodezyjne Świętochłowice

Wyszukanie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci Geotyka Usługi Geodezyjne - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający na terenie Świętochłowic, którzy znają się na swojej robocie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD

1 opinia
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - Doskonała Geodezja Świętochłowice

Pracownicy Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej geodezji. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Dobra Firma Geodezyjna Świętochłowice

P.P.H.U. "MAYAR" - Dobra Firma Geodezyjna Świętochłowice

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników P.P.H.U. MAYAR. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Świętochłowic za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

AMD Sp. z o.o.

AMD Sp. z o.o. - Doskonała Ewidencja Gruntów Świętochłowice

Jeśli jeszcze szukasz ekspertów od ewidencji gruntów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom AMD Sp. z o.o.. Świętochłowice i okolice to główny obszar ich działania. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi projektowe Kinga Kosakowska

Usługi projektowe Kinga Kosakowska - Świetne Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Uwierz w wieloletnie doświadczenie Usługi projektowe Kinga Kosakowska. Ta renomowana firma geodezyjna jest ceniona w branży w miejscowości Świętochłowice za gruntowne realizowanie usług geodezyjnych. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Rafbud

Rafbud - Kompetentny Geodeta Świętochłowice

Ten geodeta działa w rejonie miejscowości Świętochłowice i oferuje rozmaite usługi geodezyjne. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najlepsza Ewidencja Gruntów

P.H.U. "KRAS-BUD" - Najlepsza Ewidencja Gruntów Świętochłowice

Firma P.H.U. KRAS-BUD oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z Świętochłowic i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Najlepszy Geodeta

BUD-WIK - Najlepszy Geodeta Świętochłowice

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w Świętochłowicach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Znakomite Usługi Geodezyjne

PUH Krzys - Znakomite Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje wszechstronne usługi geodezyjne. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Godna Zaufania Firma Geodezyjna Świętochłowice

P.P.H.U Wróbel - Godna Zaufania Firma Geodezyjna Świętochłowice

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To najlepszy partner do współpracy. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Świętochłowicach (18)

Świetny Geodeta Świętochłowice

To zlecenie o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, poniżej 500m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Świętochłowic i z sąsiednich miast. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Świętochłowice

Pierwszorzędny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku Powierzchnia: 15m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Magazyn gospodarczy Informacje dodatkowe: Zabudowa wnęki 2.5mna 5.6m między garażami a hlywikami Termin skorzystania z u...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Chorzów

Jako wiarygodny specjalista i fenomenalny geodeta oferujesz swoje usługi w miejscowości Chorzów i w okolicy? Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Chorzów

Perfekcyjna Geodezja Świętochłowice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Chorzów

Prace Geodezyjne Świętochłowice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku Powierzchnia: 5 001 - 10 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Informacje dodatkowe: W związku z planowanym rozpoczęciem robót dotyczących budowy budynku wiel...

2024-07-08 do 2024-07-16
dodano 8 dni temu

 • Chorzów

Znakomite Prace Geodezyjne

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zlecenie o treści "Potrzebuję geodety, 1001-1500m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Ruda Śląska

Świetna Firma Geodezyjna Świętochłowice

Klienta interesuje świetna firma geodezyjna działająca na terenie Rudy Śląskiej. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Potrzebuję geodety, poniżej 500m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Ruda Śląska

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: obsługa budowy Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlece obsługę geodezyjna komplet...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Ruda Śląska

Fachowe Usługi Geodezyjne Świętochłowice

Cel usług geodezyjnych: badanie pochylenia budynku Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: badanie pochyleni...

2024-05-15 do 2024-05-17

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 720m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 720m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Ruda Ślaska nr 3065/52 Termin skorzysta...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Ruda Śląska

Prace Geodezyjne

Powiedz Klientowi, że lepszej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Rudy Śląskiej, więc jeśli poszukuje dobrych prac geodezyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: 2024-05-11...

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 585m², Ruda Śląska

Geodezja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu geodety. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Ruda Śląska

Opłacalne Prace Geodezyjne

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję prac geodezyjnych powinien znaleźć Twoją Firmę, która przebije je wszystkie. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1289m². Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Bytom

Szukam geodety, inwentaryzacja powykonawcza, do 500 m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja powykonawcza Powierzchnia: do 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Informacje dodatkowe: Budka blaszana ok 6 na 7 metra Termin skorzystania z usługi: do uzgodnienia w r...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Bytom

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: ustalenie granic Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Poszukuję Geodety, który w ...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Bytom

Profesjonalna Geodezja

Jeśli oferujesz profesjonalne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Bytomia oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty