Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Piekarach Śląskich

Porządna Ewidencja Gruntów

19 opinii
Usługi geodezyjne Piekary Śląskie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Geotyka Usługi Geodezyjne. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Kompetentny Geodeta Piekary Śląskie

10 opinii
Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy - Kompetentny Geodeta Piekary Śląskie

Ten geodeta oferuje swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie oraz w rejonie Piekar Śląskich. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

GEOCENTR Usługi Geodezyjne Paweł Gajda

GEOCENTR Usługi Geodezyjne Paweł Gajda - Świetna Ewidencja Gruntów Piekary Śląskie

Każdy, kto planuje kupno usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Geobis

Geobis - Rzetelna Firma Geodezyjna Piekary Śląskie

Szukasz godnego uwagi fachowca wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędna Geodezja

PHU EM-BUD - Pierwszorzędna Geodezja Piekary Śląskie

Ten geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie oraz w okolicznych miastach. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Dobra Firma Geodezyjna w Piekarach Śląskich

Dampax - Dobra Firma Geodezyjna w Piekarach Śląskich

Jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Dampax. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Usługi Remontowo - budowlane" REM-BUD"

Usługi Remontowo - budowlane" REM-BUD" - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne Piekary Śląskie

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Piekar Śląskich do realizacji zaplanowanych działań? Firma Usługi Remontowo - budowlane REM-BUD jest do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Silesiana Sp. z o.o.

Silesiana Sp. z o.o. - Dobry Geodeta Piekary Śląskie

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Piekarach Śląskich. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Fenomenalny Geodeta

Construction Expert - Fenomenalny Geodeta Piekary Śląskie

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Piekar Śląskich. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Geodeta Piekary Śląskie

Pro eko med - Wysokiej Klasy Geodeta Piekary Śląskie

Usługi geodezyjne w wykonaniu Pro eko med to autentyczny majstersztyk. To wysokiej klasy geodeta. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na geodetów w Piekarach Śląskich (16)

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 3184m², Piekary Śląskie

Musisz koniecznie przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja firma została utworzona z zamiłowania do geodezji i świadczy solidne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Piekary Śląskie, jak również pobliskich miast i powiatów. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Piekary Śląskie

Znakomite Prace Geodezyjne Piekary Śląskie

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m²" jest stworzone dla Ciebie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Piekary Śląskie

Staranne Usługi Geodezyjne Piekary Śląskie

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie granic działki budowlanej, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 395m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dod...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Piekary Śląskie

Wyjątkowa Firma Geodezyjna Piekary Śląskie

Dla Klienta znalezienie wyjątkowej firmy geodezyjnej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii geodezji działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Bobrowniki

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1040m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub później...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Bobrowniki

Solidna Geodezja Piekary Śląskie

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Radzionków

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1289m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1289m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Nieruchomość, którą chcemy og...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Bytom

Geodezja

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja powykonawcza Powierzchnia: do 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Informacje dodatkowe: Budka blaszana ok 6 na 7 metra Termin skorzystania z usługi: do uzgodnienia w r...

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Bytom

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Bytom

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Bytom

Dobre Prace Geodezyjne

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty prac geodezyjnych nie znajdzie na terenie Bytomia, więc jeśli poszukuje dobrych prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Bytom

Świetne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 501 - 1 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Rodzinne Ogrody działkowe Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 8 dni temu

 • Bytom

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Bytom

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, do 500 m², Orzech

Geodezja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu geodety. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Orzech

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 5000m², Orzech

Zleceniodawca, który planuje kupno najwyższej klasy usługi geodezyjnej powinien niezwłocznie zgłosić się do geodety takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Orzech

Geodezja

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej geodezji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 786m². Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Nakło śląskie

Solidna Geodezja

Próbujesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Śląskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-12-27 do 2024-01-04

 • Sączów
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty