Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Piekarach Śląskich

Porządna Ewidencja Gruntów

19 opinii
Usługi geodezyjne Piekary Śląskie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Geotyka Usługi Geodezyjne. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Kompetentny Geodeta Piekary Śląskie

11 opinii
Usługi Geodezyjno - Kartograficzne - Michał Gensler - Kompetentny Geodeta Piekary Śląskie

Ten geodeta oferuje swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie oraz w rejonie Piekar Śląskich. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

exigeo

5 opinii
exigeo - Świetna Ewidencja Gruntów Piekary Śląskie

Każdy, kto planuje kupno usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy

9 opinii
Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy - Rzetelna Firma Geodezyjna Piekary Śląskie

Szukasz godnego uwagi fachowca wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędna Geodezja

GEOCENTR Usługi Geodezyjne Paweł Gajda - Pierwszorzędna Geodezja Piekary Śląskie

Ten geodeta proponuje swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie oraz w okolicznych miastach. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Dobra Firma Geodezyjna w Piekarach Śląskich

Geobis - Dobra Firma Geodezyjna w Piekarach Śląskich

Jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Geobis. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

PHU EM-BUD

PHU EM-BUD - Wyjątkowe Usługi Geodezyjne Piekary Śląskie

Pragniesz znaleźć dobrego profesjonalistę od wyjątkowych usług geodezyjnych z Piekar Śląskich do realizacji zaplanowanych działań? Firma PHU EM-BUD jest do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Dampax

Dampax - Dobry Geodeta Piekary Śląskie

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Piekarach Śląskich. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Fenomenalny Geodeta

Usługi Remontowo - budowlane" REM-BUD" - Fenomenalny Geodeta Piekary Śląskie

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Piekar Śląskich. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Geodeta Piekary Śląskie

Silesiana Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Geodeta Piekary Śląskie

Usługi geodezyjne w wykonaniu Silesiana Sp. z o.o. to autentyczny majstersztyk. To wysokiej klasy geodeta. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na geodetów w Piekarach Śląskich (14)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Piekary Śląskie

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Piekary Śląskie

Wysokiej Klasy Geodeta Piekary Śląskie

Cel usług geodezyjnych: powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: powyk...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Piekary Śląskie

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 722m², Piekary Śląskie

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: 722m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbl...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Piekary Śląskie

Rewelacyjne Usługi Geodezyjne Piekary Śląskie

Jako wysoko wykwalifikowani pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Zapytanie ma treść "Szukam geodety, budowa domu, 622m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Dobieszowice

Szukam geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki, 501-1000m², Rogoźnik

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja firma jest utworzona z zamiłowania do geodezji i oferuje profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Śląskiego, jak również okolicznych miast i powiatów. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Rogoźnik

Potrzebuję geodety, budowa domu, spór o granice działki, podział działki, 950m², Dobieszowice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 950m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystani...

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 5 dni temu

 • Dobieszowice

Doskonałe Prace Geodezyjne Piekary Śląskie

Dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1789m², znalezienie doskonałych prac geodezyjnych może być trudne, jednak Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Dobieszowice

Tanie Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: badania geotechniczne Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje badania geo...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Radzionków

Tanie Usługi Geodezyjne

Szukasz Klienta jako dobry profesjonalista od tanich usług geodezyjnych? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Bytom

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 501-1000m², Bytom

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Bytomia, więc jeżeli szuka pierwszorzędnych prac geodezyjnych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Bytom

Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 700m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Bytom

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Bytom

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-15 do 2023-06-15

 • Bytom

Sumienny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa stacji ładowania pojazdów Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 2 dni temu

 • Bytom

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 70m², Bytom

Jako firma zatrudniająca świetnych geodetów i cechująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 70m² jest skierowane do Ciebie. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty