Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Rudzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 620 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Rudzie Śląskiej

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Ruda Śląska

Ich specjalność to tanie usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Rudy Śląskiej oraz sąsiednich miast. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Dobre Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Dobre Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

Geotyka Usługi Geodezyjne to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Rudy Śląskiej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Ruda Śląska

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Ruda Śląska

Nadal szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji GEOTech Geodezja i Nieruchomości. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Wyjątkowy Geodeta

10 opinii
Usługi geodezyjne GeoComplex - Wyjątkowy Geodeta Ruda Śląska

Jeśli wciąż nie wybrałeś geodety, to zwróć uwagę na firmę Usługi geodezyjne GeoComplex. Oferuje bogaty zakres usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

exigeo

5 opinii
exigeo - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

Szukasz sprawdzonego profesjonalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi wśród firm geodezyjnych. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

GeoTech Paweł Wilk

4 opinie
GeoTech Paweł Wilk - Niezawodna Firma Geodezyjna Ruda Śląska

Firma GeoTech Paweł Wilk świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

F.H.U.ADAMSKI

6 opinii
F.H.U.ADAMSKI - Dobra Firma Geodezyjna Ruda Śląska

Sprawdź fachowość F.H.U.ADAMSKI. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Rudy Śląskiej za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

JarKar Jarosław Bartodziej

1 opinia
JarKar Jarosław Bartodziej - Solidne Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

Są obecni w branży usług geodezyjnych od wielu lat, głównie na obszarze Rudy Śląskiej, ale także okolicznych miast. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Fantastyczne Usługi Geodezyjne

GEOLOM Tomasz Lomania - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę od fantastycznych usług geodezyjnych z Rudy Śląskiej, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma GEOLOM Tomasz Lomania jest Twoim rozwiązaniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Sumienny Geodeta w Rudzie Śląskiej

Geo-Plan s.c. - Sumienny Geodeta w Rudzie Śląskiej

Uważasz, że świetna ewidencja gruntów to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z Geo-Plan s.c. doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na geodetów w Rudzie Śląskiej (15)

Szukam geodety, podział działki, 1501-3000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam firmy geodezyjnej , która wydzieli ...

2023-11-15 do 2023-11-15

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 742m², Ruda Śląska

Świadcząc usługi geodezyjne od kilku lat, szczególnie na obszarze Rudy Śląskiej, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Zlecę wykonanie map...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: likwidacja szamba Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Ruda Śląska

Usługi Geodezyjne Ruda Śląska

To zapytanie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Rudy Śląskiej i z sąsiednich miast. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Ruda Śląska

Świetny Geodeta Ruda Śląska

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, 3500m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: opracowanie mapy do celów projektowych dla sieci ciepłowniczej Powierzchnia działki: 3500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informa...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Ruda Śląska

Szukam geodety, 1501-3000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: WYTYCZENIE GRANIC DZIAŁEK, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: chęć budo...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Ruda Śląska

Odpowiednie Prace Geodezyjne Ruda Śląska

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że poszukuje od dawna, wysłał nam zlecenie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1370m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Klienta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Ruda Śląska

Wykwalifikowany Geodeta

Jako sprawdzony wykonawca oraz wykwalifikowany geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Rudy Śląskiej lub w sąsiednich miastach? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: teren rodzinnych ogródków dzialkow...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Chorzów

Potrzebuję geodety, 441m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: wykreślenie budynku Powierzchnia działki: 441m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Chorzów

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: tyczenie miejsca wierceń geologicznych Powierzchnia działki: 14ha Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wytyczenie 6 punk...

2023-11-23 do 2023-11-30

 • Chorzów

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Chudów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Chudów

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Zabrze

Cel usług geodezyjnych: przyłacze wod-kan Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: instaluję nowe przyłącze w...

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Zabrze
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty