Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Częstochowie

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Częstochowa

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, świadczących usługi geodezyjne w miejscowości Częstochowa i w okolicy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Fenomenalna Firma Geodezyjna Częstochowa

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Fenomenalna Firma Geodezyjna Częstochowa

Ta fenomenalna firma geodezyjna to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Doskonałe Usługi Geodezyjne

16 opinii
GEO ARCUS - Doskonałe Usługi Geodezyjne Częstochowa

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej GEO ARCUS wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą recenzje szczęśliwych Klientów. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy

9 opinii
Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy - Utalentowany Geodeta Częstochowa

Utalentowany geodeta proponuje swoje usługi na terenie Częstochowy i w rejonie Częstochowy. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Specgeo Wojtas Tomasz

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Staranna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Specgeo Wojtas Tomasz. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Znakomita Ewidencja Gruntów w Częstochowie

1 opinia
Geoz Usługi Geodezyjno-Prawne Mgr Inż. Kamila Zielińska - Znakomita Ewidencja Gruntów w Częstochowie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Geoz Usługi Geodezyjno-Prawne Mgr Inż. Kamila Zielińska. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

GEODEZJA STARCZEWSCY

1 opinia
GEODEZJA STARCZEWSCY - Najlepsza Firma Geodezyjna Częstochowa

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z GEODEZJA STARCZEWSCY są dla Ciebie stworzeni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów

1 opinia
Mateusz Stroiński - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Nadal szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji Mateusz Stroiński. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Dobre Usługi Geodezyjne Częstochowa

1 opinia
PHU Piotr Machała - Dobre Usługi Geodezyjne Częstochowa

Dobre usługi geodezyjne to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

JURAJSKIE CENTRUM BUDOWNICTWA JEDNORODZINNEGO "DOMEK NA JURZE" MARTA GRANICKA-POŁCIK

10 opinii
JURAJSKIE CENTRUM BUDOWNICTWA JEDNORODZINNEGO "DOMEK NA JURZE" MARTA GRANICKA-POŁCIK - Porządna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie JURAJSKIE CENTRUM BUDOWNICTWA JEDNORODZINNEGO DOMEK NA JURZE MARTA GRANICKA-POŁCIK. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Częstochowie (23)

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 501-1000m², Częstochowa

Zdecydowanie o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i wybierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 501-1000m². Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-21 do 2023-11-29
dodano 8 dni temu

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 210m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zostałam oskarżona o usunięci...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Częstochowa

Szukam geodety, podział działki, 2095m², Częstochowa

Jako wiarygodny specjalista i fantastyczny geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Częstochowy oraz w sąsiednich miastach? Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Częstochowa

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 7500m², Częstochowa

Dla Klienta wyszukanie pierwszorzędnej firmy geodezyjnej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Częstochowy, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Częstochowa

Firma Geodezyjna Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Częstochowa

Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: działka nr 400 m...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 4m², Częstochowa

Klient szuka kompetentnego geodety dla siebie i napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 4m². Jeśli wykonujesz wszechstronne spektrum usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne Częstochowa

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista od pierwszorzędnych usług geodezyjnych z Częstochowy? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Częstochowa

Dobra Firma Geodezyjna

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 11255m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Częstochowy i okolic. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Częstochowa

Szukam geodety, spór o granice działki, podział działki, 800m², Częstochowa

Jako ekspert złóż doskonałą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Z pewnością zapytanie o treści "Szukam geodety, spór o granice działki, podział działki, 800m²" jest stworzone dla Ciebie. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Częstochowa

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², znalezienie tanich prac geodezyjnych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego rozwiązania. Ustal pasujący termin!

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Częstochowa

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Częstochowa

Szukam geodety, budowa domu, 2525m², Częstochowa

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z imponującym doświadczeniem w temacie solidnych usług geodezyjnych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Częstochowa

Świetna Firma Geodezyjna

Klienta interesuje świetna firma geodezyjna działająca na terenie Częstochowy. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Potrzebuję geodety, 501-1000m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Częstochowa

Doskonały Geodeta Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub późni...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Częstochowa

Szukam geodety, podział działki, 501-1000m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Częstochowa

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja firma jest utworzona z zamiłowania do geodezji i oferuje profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Częstochowy, jak również okolicznych miast i powiatów. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-01 do 2023-07-09

 • Częstochowa

Tanie Usługi Geodezyjne

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako warty uwagi specjalista od tanich usług geodezyjnych? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty