Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 560 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Częstochowie

GEO ARCUS

20 opinii
Usługi geodezyjne Częstochowa

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, świadczących usługi geodezyjne w miejscowości Częstochowa i w okolicy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Fenomenalna Firma Geodezyjna Częstochowa

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Fenomenalna Firma Geodezyjna Częstochowa

Ta fenomenalna firma geodezyjna to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Doskonałe Usługi Geodezyjne

5 opinii
exigeo - Doskonałe Usługi Geodezyjne Częstochowa

Poprzez dbałość o jakość usługi geodezyjnej exigeo wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą recenzje szczęśliwych Klientów. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

GEODEZJA STARCZEWSCY

1 opinia
GEODEZJA STARCZEWSCY - Utalentowany Geodeta Częstochowa

Utalentowany geodeta proponuje swoje usługi na terenie Częstochowy i w rejonie Częstochowy. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Usługi Geodezyjne Andrzej Skrzypski

1 opinia
Usługi Geodezyjne Andrzej Skrzypski - Staranna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Usługi Geodezyjne Andrzej Skrzypski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Znakomita Ewidencja Gruntów w Częstochowie

1 opinia
Mateusz Stroiński - Znakomita Ewidencja Gruntów w Częstochowie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Mateusz Stroiński. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

PHU Piotr Machała

1 opinia
PHU Piotr Machała - Najlepsza Firma Geodezyjna Częstochowa

Gdy szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z PHU Piotr Machała są dla Ciebie stworzeni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów

10 opinii
JURAJSKIE CENTRUM BUDOWNICTWA JEDNORODZINNEGO "DOMEK NA JURZE" MARTA GRANICKA-POŁCIK - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Nadal szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji JURAJSKIE CENTRUM BUDOWNICTWA JEDNORODZINNEGO DOMEK NA JURZE MARTA GRANICKA-POŁCIK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Dobre Usługi Geodezyjne Częstochowa

1 opinia
PHU Piotr Machała - Dobre Usługi Geodezyjne Częstochowa

Dobre usługi geodezyjne to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Gips-Tech

1 opinia
Gips-Tech - Porządna Ewidencja Gruntów Częstochowa

Poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie Gips-Tech. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Częstochowie (17)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 001 - 1 500 m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych + badanie gruntu Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 2659m², Częstochowa

Udowodnij Klientowi, że równie dobrej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Częstochowy, więc jeżeli szuka odpowiednich prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Częstochowa

Geodezja Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Częstochowa

Geodezja

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Częstochowy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Częstochowa

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: badania geodezyjne odwierty Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: chcę zlecić badania...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Częstochowa

Rzetelna Firma Geodezyjna Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 987m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: teren wiejski Informacje dodatkowe od Klienta: - proszę o wy...

2024-03-15 do 2024-03-26

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 3ha, Częstochowa

Jako wiarygodny specjalista i fenomenalny geodeta oferujesz swoje usługi w miejscowości Częstochowa i w okolicy? Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Częstochowa

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1319m², Częstochowa

Jako fenomenalna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Częstochowy - odpowiedz Klientowi i pozwól sprawdzić mu samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Częstochowa

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z o...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Częstochowa

Profesjonalne Usługi Geodezyjne Częstochowa

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Częstochowy oraz w rejonie powiatu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Częstochowa

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: Podział dzialki na 3 części zamieszkałej przez 3 rodziny, podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: p...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Częstochowa

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 1501-3000m², Częstochowa

Odpowiedz na zapytanie jako geodeta z wyjątkową wiedzą w temacie znakomitych usług geodezyjnych. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to rzecz powszednia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Częstochowa

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1001-1500m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze ...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Częstochowa

Usługa geodezyjna, budowa domu, podział działki, 1501-3000m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Traktorzystów 46 ...

2024-01-23 do 2024-01-23

 • Częstochowa

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, podział działki, 1001-1500m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Częstochowa

Dobra Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie dobrej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii geodezji działający na terenie Częstochowy, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Częstochowa

Potrzebuję geodety, podział działki, 2682m², Częstochowa

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2682m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Podział na cztery działki Termin skorzystania ...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty