Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 198 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Bieruniu

Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów w Bieruniu

42 opinie
Usługi geodezyjne Bieruń

Uważasz, że pierwszorzędna ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najwyższej Klasy Geodeta Bieruń

23 opinie
Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - Najwyższej Klasy Geodeta Bieruń

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, pracujących w miejscowości Bieruń i w całym powiecie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Dobry Geodeta

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Dobry Geodeta Bieruń

Geodeta z bogatym doświadczeniem w kwestii dobrych usług geodezyjnych śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

13 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Utalentowany Geodeta Bieruń

Wypatrujesz rzetelnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Bieruniu. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Bieruń

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Zakład budowlany Marcin Hli

Zakład budowlany Marcin Hli - Profesjonalny Geodeta Bieruń

Zwróć się do Zakład budowlany Marcin Hli jeśli szukasz profesjonalnych geodetów działających w miejscowości Bieruń lub w okolicy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

Firma Budowlano Handlowa A&S Alojzy Socha - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Bieruń

Jeśli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Firma Budowlano Handlowa AS Alojzy Socha perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Staranna Ewidencja Gruntów Bieruń

REFIT - Staranna Ewidencja Gruntów Bieruń

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi geodezyjnej REFIT wybija się w branży. Renomę tworzą referencje zachwyconych zleceniodawców. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Tanie Usługi Geodezyjne

Lewandowski - usługi remontowo budowlane - Tanie Usługi Geodezyjne Bieruń

Starasz się odnaleźć solidnego profesjonalistę od tanich usług geodezyjnych z Bierunia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Lewandowski - usługi remontowo budowlane jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

L-bud

L-bud - Godna Zaufania Firma Geodezyjna Bieruń

Firma geodezyjna L-bud to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują w okolicy Bierunia. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Bieruniu (18)

Usługi Geodezyjne Bieruń

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 4200m². Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-02-12 do 2024-02-15

 • Chełm Śląski

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Bieruń

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Bieruń

Doskonała Geodezja Bieruń

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam specjalisty, który wykona w pierwsz...

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Lędziny

Wysokiej Klasy Geodeta Bieruń

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 690m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Budowa domu - Bojszowy, zjazd z ul.•••••...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Bojszowy

Znakomity Geodeta

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 146m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub póź...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Jankowice

Odpowiednie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje mapę do celów Projektowy...

2023-12-06 do 2023-12-14

 • Wola

Wysokiej Klasy Geodeta

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Śląskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Międzyrzecze górne

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Chełmek

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Działka jest złożona ...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Chełmek

Prace Geodezyjne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Term...

2024-01-10 do 2024-01-10

 • Oświęcim

Doskonała Geodezja

Szukane są doskonałe usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 18000m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu geodezji, poznaj szczegóły zlecenia. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-29 do 2023-10-29

 • Oświęcim

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1800m², Oświęcim

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1800m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Oświęcim

Profesjonalne Usługi Geodezyjne

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Oświęcimia oraz w rejonie powiatu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 42.82ha, Oświęcim

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 42.82ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka nr.449 i 448 Termin skorz...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 501-1000m², Poręba Wielka

Jako dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Małopolskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól sprawdzić mu na własne oczy jak bardzo jesteś bezkonkurencyjny! Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Poręba wielka

Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 1229m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1229m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Tychy

Szukam geodety, budowa domu, 100m², Tychy

Olśnij tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Tychów. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Szukam geodety, budowa domu, 100m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Tychy

Wysokiej Klasy Geodeta

Należąc do geodetów z tak dużym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Tychy i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego ogłoszenia. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Tychy

Znakomite Prace Geodezyjne

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że szuka od niezliczonych dni, napisał nam zlecenie o treści - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 800m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Tychy
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty