Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 627 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Bieruniu

Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów w Bieruniu

39 opinii
Usługi geodezyjne Bieruń

Uważasz, że pierwszorzędna ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najwyższej Klasy Geodeta Bieruń

20 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Najwyższej Klasy Geodeta Bieruń

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, pracujących w miejscowości Bieruń i w całym powiecie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Dobry Geodeta

13 opinii
"3-GK" - Dobry Geodeta Bieruń

Geodeta z bogatym doświadczeniem w kwestii dobrych usług geodezyjnych śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

2 opinie
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Utalentowany Geodeta Bieruń

Wypatrujesz rzetelnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Bieruniu. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Bieruń

Usługi geodezyjne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Zakład budowlany Marcin Hli

Zakład budowlany Marcin Hli - Profesjonalny Geodeta Bieruń

Zwróć się do Zakład budowlany Marcin Hli jeśli szukasz profesjonalnych geodetów działających w miejscowości Bieruń lub w okolicy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

Firma Budowlano Handlowa A&S Alojzy Socha - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Bieruń

Jeśli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Firma Budowlano Handlowa AS Alojzy Socha perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Staranna Ewidencja Gruntów Bieruń

REFIT - Staranna Ewidencja Gruntów Bieruń

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi geodezyjnej REFIT wybija się w branży. Renomę tworzą referencje zachwyconych zleceniodawców. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Tanie Usługi Geodezyjne

Lewandowski - usługi remontowo budowlane - Tanie Usługi Geodezyjne Bieruń

Starasz się odnaleźć solidnego profesjonalistę od tanich usług geodezyjnych z Bierunia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Lewandowski - usługi remontowo budowlane jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Color-dom

Color-dom - Godna Zaufania Firma Geodezyjna Bieruń

Firma geodezyjna Color-dom to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują w okolicy Bierunia. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Bieruniu (17)

Solidna Geodezja Bieruń

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 580m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Bieruń

Szukam geodety, 1001-1500m², Bieruń

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako dobry geodeta nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Szukam geodety, 1001-1500m². Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Bieruń

Potrzebuję geodety, 900m², Bojszowy

Cel usług geodezyjnych: Geodezja powykonawcza Powierzchnia działki: 900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Bojszowy

Firma Geodezyjna Bieruń

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wznowienie gr...

2022-09-07 do 2022-09-15

 • Bojszowy

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 2563m², Międzyrzecze

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 2563m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-02 do 2022-09-10

 • Międzyrzecze

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Bojszowy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2023-08-14...

2022-08-14 do 2022-08-22

 • Bojszowy

Szukam geodety, budowa domu, 875m², Świerczyniec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 875m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych. Termin skor...

2022-08-12 do 2022-08-20

 • Świerczyniec

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Chełm Śląski

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Podział działki 3000m2 na trzy...

2022-08-11 do 2022-08-19

 • Chełm Śląski

Dobra Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesię...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Babice

Świetne Prace Geodezyjne Bieruń

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, podział działki Powierzchnia działki: 924m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z ...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Chełmek

Rewelacyjne Prace Geodezyjne

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z dziedziny prac geodezyjnych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam geodety, spór o granice działki, 1501-3000m². Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Brzeszcze

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Oświęcim

Klient napisał "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m²". Jako fenomenalna firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Oświęcim

Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Oświęcim

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 1001-1500m², Oświęcim

Poszukujesz dopasowanego do Twojej firmy Klienta? Jako wykonawca świadczący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji na terenie Oświęcimia poznaj treść zlecenia o treści "Potrzebuję geodety, spór o granice działki, 1001-1500m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Oświęcim

Szukam geodety, 501-1000m², Oświęcim

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych także usługi dodatkowe, bez dwóch zdań przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który pisze - Szukam geodety, 501-1000m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Oświęcim

Dobre Prace Geodezyjne

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Oświęcim

Firma Geodezyjna

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Oświęcimia. Jako znana firma geodezyjna wykonaj zlecenie o treści "Szukam geodety, 1001-1500m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-08-10 do 2022-08-18

 • Oświęcim
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty