Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Gliwicach

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Gliwice

Sprawdź doświadczoną kadrę Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Ta znana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Gliwic za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Gliwice

Wyszukanie najwyższej klasy firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się PK GEODETA Patryk Kunkel - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Gliwic, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Fenomenalny Geodeta Gliwice

Szukasz rzetelnego wykonawcy wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w mieście Gliwice. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

GEO ARCUS

16 opinii
GEO ARCUS - Staranna Ewidencja Gruntów Gliwice

Nadal potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GEO ARCUS. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Doskonała Geodezja Gliwice

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Doskonała Geodezja Gliwice

Firma działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Pomiar

6 opinii
Pomiar - Rewelacyjny Geodeta Gliwice

Ten rewelacyjny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale przygotowanym do pracy - Pomiar to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

exigeo

5 opinii
exigeo - Doskonała Ewidencja Gruntów Gliwice

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji exigeo. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Znakomity Geodeta w Gliwicach

4 opinie
GeoTech Paweł Wilk - Znakomity Geodeta w Gliwicach

Zacznij działać z GeoTech Paweł Wilk jeśli szukasz znakomitych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Gliwice lub w okolicy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

GEOPROM ŻANETA NOWAK

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Gliwice

Ten rewelacyjny geodeta realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą gotowym do pracy - GEOPROM ŻANETA NOWAK to doskonały wybór dla Ciebie. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Najlepszy Geodeta Gliwice

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Najlepszy Geodeta Gliwice

Ten geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Gliwic oraz w pobliskich powiatach. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Gliwicach (13)

Firma Geodezyjna Gliwice

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Gliwice za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m²". Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Gliwice

Dobry Geodeta Gliwice

Cel usług geodezyjnych: Wytyczenie budynku na działce Powierzchnia działki: 767m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie budynku na ...

2023-10-31 do 2023-10-31

 • Gliwice

Fenomenalna Firma Geodezyjna

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako solidny profesjonalista wykonujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 537m²". Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2023-10-09 do 2023-10-11

 • Gliwice

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Gliwice

Jako dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Gliwic - odpowiedz Klientowi i daj przekonać mu się na własne oczy o tym, że jesteś bezkonkurencyjny! Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1400m², Gliwice

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilku lat, głównie na obszarze Gliwic, ale także przyległych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Gliwice

Geodeta

Klient szuka profesjonalnego geodety i napisał - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². Jeśli oferujesz szerokie spektrum usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Gliwice

Ten Klient poszukując prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która przebije je wszystkie. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m². Ustal pasujący termin już teraz!

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Gliwice

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne Gliwice

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Gliwice oraz w pobliskich powiatach. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Gliwice

Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: przyłącze kanalizacji Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: aktualizacja mapki geo...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Gliwice

Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: 5580m2, wznowienie słupków granic...

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: przyłącze kanalizacyjne Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: wytyczenie trasy prz...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Gliwice

Sumienna Firma Geodezyjna

Zakres zlecenia: przygotowanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 2146m2 Po stronie wykonawcy: robocizna, sprzęt, materiał Termin wyceny i rozpoczęcia pracy: jak najszybciej...

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Gliwice

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: Kompletna usługa godezyjna budynku mieszkalnego wielorodzinnego Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Info...

2023-05-29 do 2023-06-02

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty