Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 979 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Gliwicach

PK GEODETA Patryk Kunkel

39 opinii
Usługi geodezyjne Gliwice

Sprawdź doświadczoną kadrę PK GEODETA Patryk Kunkel. Ta znana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Gliwic za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

23 opinie
Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Gliwice

Wyszukanie najwyższej klasy firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Gliwic, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

GEO ARCUS

20 opinii
GEO ARCUS - Fenomenalny Geodeta Gliwice

Szukasz rzetelnego wykonawcy wykonującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem w mieście Gliwice. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Staranna Ewidencja Gruntów Gliwice

Nadal potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Geotyka Usługi Geodezyjne. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Doskonała Geodezja Gliwice

15 opinii
"3-GK" - Doskonała Geodezja Gliwice

Firma działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

XiGEO.PL

7 opinii
XiGEO.PL - Rewelacyjny Geodeta Gliwice

Ten rewelacyjny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale przygotowanym do pracy - XiGEO.PL to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

GRID

6 opinii
GRID - Doskonała Ewidencja Gruntów Gliwice

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Skorzystaj z kwalifikacji GRID. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Znakomity Geodeta w Gliwicach

6 opinii
Pomiar - Znakomity Geodeta w Gliwicach

Zacznij działać z Pomiar jeśli szukasz znakomitych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Gliwice lub w okolicy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek

6 opinii
Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek - Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Gliwice

Ten rewelacyjny geodeta realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą gotowym do pracy - Usługi Geodezyjne ALFA-GEO Piotr Urbanek to doskonały wybór dla Ciebie. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Najlepszy Geodeta Gliwice

5 opinii
exigeo - Najlepszy Geodeta Gliwice

Ten geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Gliwic oraz w pobliskich powiatach. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Gliwicach (20)

Doskonała Geodezja Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku, wytyczenie granic działki, wytyczenie budynku, wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Termin skorzyst...

2024-06-15 do 2024-06-23
dodano 5 dni temu

 • Gliwice

Usługa geodezyjna, wytyczenie budynku, 80m², Kleszczów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie budynku Powierzchnia: 80m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-06-07 do 2024-06-07

 • Kleszczów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 954m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 954m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Sarnów gmina Toszek, powiat gliwicki nr ...

2024-05-06 do 2024-05-06

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Gliwice

Jeśli oferujesz rewelacyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Gliwic oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-06 do 2024-05-06

 • Gliwice

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Gliwice

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi geodezyjnej Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zlecających. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Gliwice

Szukam geodety, 501-1000m², Gliwice

Dla Klienta znalezienie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Gliwic, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Gliwice

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 30m², Gliwice

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej oferty prac geodezyjnych nie znajdzie na terenie Gliwic, więc jeśli szuka idealnych prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Gliwice

Fantastyczne Usługi Geodezyjne Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najb...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Gliwice

Szukam geodety, budowa domu, 501-1000m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Gliwice

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Gliwice

Wysokiej Klasy Geodeta Gliwice

Szukasz skrojonego pod Twojej firmy zlecenia? Jako specjalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych z Gliwic poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1400m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 9200m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 9200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub później...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Gliwice

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m², Gliwice

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży geodezji możesz zaoferować swoje rewelacyjne usługi geodezyjne Zlecającemu w pobliżu miejscowości Gliwice, który pisze "Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m²". Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Gliwice

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m². Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Gliwice

Szukam geodety, budowa domu, podział działki, 1501-3000m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu m...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Gliwice

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu mie...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Gliwice

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Gliwice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty