Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 147 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Rybniku

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Rybnik

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Rybnika - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Geotyka Usługi Geodezyjne

20 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Znakomita Ewidencja Gruntów Rybnik

Firma Geotyka Usługi Geodezyjne oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rybnika oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Sumienny Geodeta Rybnik

20 opinii
Geodezja archiGEO s.c. - Sumienny Geodeta Rybnik

Jesteś zdania, że świetna ewidencja gruntów to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Kompetentny Geodeta w Rybniku

11 opinii
XiGEO.PL - Kompetentny Geodeta w Rybniku

Każdy, kto planuje kupno usługi geodezyjnej powinien koniecznie zgłosić się do tego geodety i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek

6 opinii
Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek - Dobry Geodeta Rybnik

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z Usługi Geodezyjne ALFA-GEO Piotr Urbanek doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Fenomenalna Firma Geodezyjna Rybnik

1 opinia
Geo-Com Grzegorz Smrek - Fenomenalna Firma Geodezyjna Rybnik

Jesteś zdania, że świetna ewidencja gruntów to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Nieprzeciętny Geodeta

1 opinia
PPHU "WODEX" - Nieprzeciętny Geodeta Rybnik

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? PPHU WODEX z Rybnika jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Tanie Usługi Geodezyjne

4 opinie
BeaTom - Tanie Usługi Geodezyjne Rybnik

Starasz się odnaleźć sprawdzonego fachowca od tanich usług geodezyjnych, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma BeaTom jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Galaxy Kominki

2 opinie
Galaxy Kominki - Solidny Geodeta Rybnik

Szukasz godnego uwagi fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

AFBUD

4 opinie
AFBUD - Najwyższej Klasy Geodeta Rybnik

Zwróć się do AFBUD jeśli szukasz najwyższej klasy geodetów działających na terenie Rybnika i w sąsiednich miastach. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz ofertę.

Aktualne zlecenia na geodetów w Rybniku (14)

Pierwszorzędny Geodeta Rybnik

Jako pierwszorzędny geodeta oferujesz swoje doświadczenie na terenie Rybnika i w okolicznych miastach? Pokaż dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano wczoraj o 15:06

 • Rybnik

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 501 - 1 000 m², Rybnik

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia: 501 - 1 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 dni temu

 • Rybnik

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501 - 1 000 m², Rybnik

Jako firma zatrudniająca fenomenalnych geodetów i wykazująca się szczególnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501 - 1 000 m² jest idealne do Ciebie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Rybnik

Doskonałe Usługi Geodezyjne Rybnik

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki, podział działki Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Darowizna Termin skorzystania z usługi: w ciągu 2 tygodni...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Rybnik

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie granic działki, 1 501 - 3 000 m², Rybnik

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Rybnika. Jako znana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie granic działki, 1 501 - 3 000 m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Rybnik

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Rybnik

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Rybnik

Prace Geodezyjne Rybnik

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Rybnik

Firma Geodezyjna Rybnik

Klienta interesuje dobra firma geodezyjna działająca na terenie Rybnika. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 839m². Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Rybnik

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: inwentaryzacja rurociągu gazowego Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Rurociąg podziemny gazow...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Rybnik

Doskonała Geodezja Rybnik

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Proszę o informację jaki był...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Rybnik

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Rybnik

Poszukujesz skrojonego pod Ciebie zlecenia? Jako godny uwagi wykonawca realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Rybniku poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m²". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Rybnik

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 7000ha, Rybnik

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 7000ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2024-01-07...

2024-01-07 do 2024-01-08

 • Rybnik

Doskonała Geodezja

Powinieneś przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest stworzona z zamiłowania do geodezji i świadczy doskonałe usługi geodezyjne na terenie Śląskiego, a także okolicznych miast i powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Marklowice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 001 - 1 500 m², Stanowice

Cel usług geodezyjnych: Wykonanie kamieni granicznych, budowa domu lub innego budynku, wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: w...

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Stanowice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty