Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Tychach

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Tychy

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak jest na to skuteczną metodą. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Porządna Ewidencja Gruntów Tychy

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Porządna Ewidencja Gruntów Tychy

Uwierz specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij PK GEODETA Patryk Kunkel. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profesjonalna Geodezja

6 opinii
Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek - Profesjonalna Geodezja Tychy

Ten specjalista działa na obszarze województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej geodezji. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Sumienna Firma Geodezyjna

5 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Sumienna Firma Geodezyjna Tychy

Chcesz powierzyć prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy geodezyjnej? GEOTech Geodezja i Nieruchomości to doskonały wybór. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rzetelne Usługi Geodezyjne

2 opinie
GEOCENTRUM Usługi Geodezyjno-Kartograficzne - Rzetelne Usługi Geodezyjne Tychy

Ich specjalność to rzetelne usługi geodezyjne na terenie Tychów oraz okolicznych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Firma budowlana AB

4 opinie
Firma budowlana AB - Doskonała Geodezja Tychy

Pracownicy Firma budowlana AB to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałej geodezji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Tanie Usługi Geodezyjne Tychy

1 opinia
F.H.U. GRAMID Michał Midleja - Tanie Usługi Geodezyjne Tychy

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien koniecznie zgłosić się do F.H.U. GRAMID Michał Midleja i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Kompetentny Geodeta w Tychach

PHU Horizontal Łukasz Jasiński - Kompetentny Geodeta w Tychach

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie PHU Horizontal Łukasz Jasiński. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

ZUT Jerzy Nawalany

ZUT Jerzy Nawalany - Staranne Usługi Geodezyjne Tychy

Pracuje w branży usług geodezyjnych od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Tychy, ale także pobliskich powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

GEOPATROL Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Damian Wróbel

GEOPATROL Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Damian Wróbel - Wiarygodna Firma Geodezyjna Tychy

Ta wiarygodna firma geodezyjna z terenu Tychów to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na geodetów w Tychach (16)

Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1000m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę wytyczenia cz...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Tychy

Potrzebuję geodety, budowa domu, 782m², Tychy

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, mimo iż próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, 782m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-05-15 do 2023-05-15

 • Tychy

Odpowiednie Prace Geodezyjne Tychy

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 2500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę wytyczenie granicy działki W Tychac...

2023-04-11 do 2023-04-12

 • Tychy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: Potwierdzenie wyburzenia budynku Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję ...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Tychy

Fenomenalna Firma Geodezyjna Tychy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klie...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Tychy

Szukam geodety, 629m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: Granice działki Powierzchnia działki: 629m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Tychy

Solidna Geodezja Tychy

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 740m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Witam, chciałbym wytyczyć d...

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Tychy

Prace Geodezyjne

Dla Zlecającego, który pisze - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², dotarcie do świetnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Tychy

Zlecę usługę geodezyjną, 800m², Tychy

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Tychy

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Tychy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-12 do 2022-12-14

 • Tychy

Dobry Geodeta Tychy

Klient szuka dobrego geodety i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². Jeśli realizujesz szeroki zakres usług geodezyjnych w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-06-01 do 2023-06-09
dodano 7 dni temu

 • Lędziny

Perfekcyjna Geodezja

Poszukiwane są perfekcyjne usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 900m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu geodezji, poznaj szczegóły zlecenia. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Lędziny

Znakomite Usługi Geodezyjne Tychy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin...

2022-12-01 do 2022-12-02

 • Wyry

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Wyry

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², znalezienie pierwszorzędnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Wyry

Fenomenalny Geodeta

Nawiąż współpracę jako geodeta z bogatym doświadczeniem w temacie starannych usług geodezyjnych. Dla Twojej firmy wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to zwykła rzecz. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Wyry
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty