Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Tychach

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Tychy

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak jest na to skuteczną metodą. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Porządna Ewidencja Gruntów Tychy

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Porządna Ewidencja Gruntów Tychy

Uwierz specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij PK GEODETA Patryk Kunkel. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profesjonalna Geodezja

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Profesjonalna Geodezja Tychy

Ten specjalista działa na obszarze województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej geodezji. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Sumienna Firma Geodezyjna

6 opinii
Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek - Sumienna Firma Geodezyjna Tychy

Chcesz powierzyć prace, a jeszcze nie znalazłeś firmy geodezyjnej? Usługi Geodezyjne ALFA-GEO Piotr Urbanek to doskonały wybór. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rzetelne Usługi Geodezyjne

2 opinie
GEOCENTRUM Usługi Geodezyjno-Kartograficzne - Rzetelne Usługi Geodezyjne Tychy

Ich specjalność to rzetelne usługi geodezyjne na terenie Tychów oraz okolicznych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Firma budowlana AB

4 opinie
Firma budowlana AB - Doskonała Geodezja Tychy

Pracownicy Firma budowlana AB to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałej geodezji. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Tanie Usługi Geodezyjne Tychy

1 opinia
F.H.U. GRAMID Michał Midleja - Tanie Usługi Geodezyjne Tychy

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien koniecznie zgłosić się do F.H.U. GRAMID Michał Midleja i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Kompetentny Geodeta w Tychach

GEO-TOM Tomasz Mazur - Kompetentny Geodeta w Tychach

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Wykorzystaj doświadczenie GEO-TOM Tomasz Mazur. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PHU Horizontal Łukasz Jasiński

PHU Horizontal Łukasz Jasiński - Staranne Usługi Geodezyjne Tychy

Pracuje w branży usług geodezyjnych od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Tychy, ale także pobliskich powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

ZUT Jerzy Nawalany

ZUT Jerzy Nawalany - Wiarygodna Firma Geodezyjna Tychy

Ta wiarygodna firma geodezyjna z terenu Tychów to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na geodetów w Tychach (14)

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 21:39

 • Tychy

Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 1229m², Tychy

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Tychów. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Tychy

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 800m², Tychy

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec od rzetelnych usług geodezyjnych z Tychów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Tychy

Potrzebuję geodety, 1001-1500m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie zjazdu z drogi Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Witam, potrzebuję wy...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Tychy

Doświadczona Firma Geodezyjna Tychy

Jesteś firmą z wieloletnim doświadczeniem? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży w miejscowości Tychy za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Zlecę usługę geodezyjną, 1001-1500m²". Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Tychy

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: Inwenaryzacja powykonawcza Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Tychy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 19ha, Tychy

Jeśli oferujesz profesjonalne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Tychów oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-07-20 do 2023-07-25

 • Tychy

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 1001-1500m², Tychy

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Tychy

Firma Geodezyjna

Klienta interesuje dobra firma geodezyjna działająca na terenie Tychów. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m². Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Tychy

Dobry Geodeta Tychy

Klient szuka dobrego geodety i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². Jeśli realizujesz szeroki zakres usług geodezyjnych w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Lędziny

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Lędziny

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam specjalisty, który wykona w pierwsz...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 8 dni temu

 • Lędziny

Potrzebuję geodety, 1300m², Lędziny

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży geodezji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Śląskiego, który pisze "Potrzebuję geodety, 1300m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-07-24 do 2023-07-26

 • Lędziny

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Mikołów

Zapytanie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Mikołowa i z sąsiednich miast. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Mikołów

Rewelacyjne Usługi Geodezyjne Tychy

Jako wysoko wykwalifikowani pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Zapytanie ma treść "Szukam geodety, 501-1000m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty