Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 325 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Tychach

Solidne Usuwanie Azbestu

3 opinie
Wyburzenia Tychy

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie specjalistom od usuwania azbestu z Tychów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Dobra Firma Wyburzeniowa Tychy

1 opinia
Usługi-Transport - Dobra Firma Wyburzeniowa Tychy

Masz zamiar zlecić kucie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? Usługi-Transport to świetny wybór. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

4 opinie
Usługi ogólnobudowlane - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Tychy

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij Usługi ogólnobudowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

P.H.U. Spec-Kop Paweł Bołdys

10 opinii
P.H.U. Spec-Kop Paweł Bołdys - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Tychy

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy P.H.U. Spec-Kop Paweł Bołdys, której specjalnością jest kruszenie betonu. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Styldom

13 opinii
Styldom - Najlepsze Wyburzenia Tychy

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z Styldom są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Maciej Boszczyk ProAdept

3 opinie
Maciej Boszczyk ProAdept - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Tychy

Firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Tychów oraz w pobliskich powiatach. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Doskonałej Jakości Wyburzenia w Tychach

3 opinie
ZRB BUDTECH Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wyburzenia w Tychach

Uważasz, że doskonałej jakości wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z ZRB BUDTECH Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Gojtrans Paweł Goj

1 opinia
Gojtrans Paweł Goj - Solidne Wyburzanie Ścian Tychy

Po prostu zleć zadanie wyburzania ścian profesjonalistom z miejscowości Tychy. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Tychów są w ścisłej czołówce. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Doświadczona Firma Wyburzeniowa Tychy

3 opinie
A-bud - Doświadczona Firma Wyburzeniowa Tychy

Firma A-bud świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Tychów i okolic. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

F.H.U. GRAMID Michał Midleja

1 opinia
F.H.U. GRAMID Michał Midleja - Profesjonalne Wyburzenia Tychy

F.H.U. GRAMID Michał Midleja oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Tychy oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Tychach (15)

Solidna Rozbiórka Budynków Tychy

Jako pracownik branży, najlepszy w każdym calu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od solidnej rozbiórki budynków. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Tychy

Porządne Rozbiórki Tychy

Zakres zlecenia: Wyburzenie schodów i tarasu na zewnątrz Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Tychy

Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Tychy, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Tychy

Doskonałej Jakości Wyburzenia Tychy

Olśnij tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w miejscowości Tychy. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-03-20 do 2024-03-21

 • Tychy

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Tychy

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w okolicach Tychów. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Prace rozbiórkowe, 201-300m²" i udowodnij, że jego realizacja zostanie wykonana dokładnie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-03-17 do 2024-03-17

 • Tychy

Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klie...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Tychy

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 51-100m², Tychy

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwoleni...

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Tychy

Zlecę rozbiórkę garażu, 51-100m², Lędziny

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnien...

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Lędziny

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Zlecający poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na skuwanie płytek, 51-100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-06-12 do 2024-06-14

 • Wyry

Dam zlecenie na skucie posadzki, wyburzenie ścian, do 20m², Katowice

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Katowic. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Katowice

Zlecę wykucie otworu w ścianie, wyburzenie ścian, 101-150m², Katowice

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę wykucie otworu w ścianie, wyburzenie ścian, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Katowice

Zlecę wyburzenie garażu, 570m², Katowice

Ten Klient uważa, że porządne wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wyburzenie garażu, 570m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Katowice

Najlepsze Rozbiórki

Zrealizowanie rozbiórek z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie ścian, 51-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-01-05 do 2024-01-09

 • Katowice

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Katowice

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Katowice, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-09 do 2023-12-17

 • Katowice

Znakomite Wyburzenia

Ten Klient uważa, że znakomite wyburzenia to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-18 do 2024-04-18

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty