Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 839 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lublińcu

PUHP Dexbud Andrzej Kaniut

1 opinia
Wyburzenia Lubliniec

Wciąż poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PUHP Dexbud Andrzej Kaniut. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Gmyrek

2 opinie
Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Gmyrek - Doskonałe Wyburzanie Ścian Lubliniec

Sprawdź specjalistów z Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Gmyrek jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Lubliniec lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

RadlakBAU

1 opinia
RadlakBAU - Dobra Firma Wyburzeniowa Lubliniec

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Lubliniec oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Kruszenie Betonu

7 opinii
MADABUD - Solidne Kruszenie Betonu Lubliniec

Masz zamiar zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? MADABUD to doskonały wybór. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Lubliniec

1 opinia
MAREK BROL - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Lubliniec

W przypadku, gdy potrzebujesz pierwszorzędnego kruszenia betonu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to powierz tę kwestię specjalistom. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Kruszenie Betonu Lubliniec

7 opinii
Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk - Doskonałe Kruszenie Betonu Lubliniec

Chcesz zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk to doskonały wybór. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

6 opinii
"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka - Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Lubliniec

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji BRUK-BUD Łukasz Pietruszka. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian

11 opinii
DACHtherm Daniel Matyl - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Lubliniec

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Świetne Wyburzanie Budynków w Lublińcu

2 opinie
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Świetne Wyburzanie Budynków w Lublińcu

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Kruszenie Betonu

3 opinie
WITO HOME A. M.Sowa s.c. - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Lubliniec

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Lublińcu (18)

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Lubliniec

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: Klient...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Lubliniec

Perfekcyjne Wyburzania Budynków Lubliniec

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Złóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Lubliniec

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Lubliniec

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w okolicach Lublińca. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe" i udowodnij, że jego realizacja zostanie wykonana dokładnie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Lubliniec

Najlepsze Rozbiórki Lubliniec

Zakres zlecenia: skucie posadzki, skuwanie tynku, rozbiórka schodów, skuwanie płytek, otwór w ścianie, wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 480m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Dodatkowe informacje: Generalny Wykonawca rewit...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Ciasna

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 301-500m², Ciasna

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 28x17 wymiana pokrycia Termin rozpoczęci...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Ciasna

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, 51-100m², Węglowice

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Węglowice

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Lubliniec

Rodzaj prac: Ogrodzenia Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Tynk z grubego żwiru i piaskowiec Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Blachownia

Zapytanie o wyburzenie domku letniskowego, do 50m², Blachownia

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyburzenie domku letniskowego, do 50m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Blachownia

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m², Zawadzkie

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: n...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Zawadzkie

Rozbiórka Budynków Lubliniec

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Opolskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Zawadzkie

Zapytanie o wyburzenie ścian, do 100m², Kamienica Polska

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Kamienica Polska

Prace rozbiórkowe, do 50m², Zawisna

Ten Zlecający poszukuje profesjonalistów od rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Prace rozbiórkowe, do 50m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Zawisna

Potrzebne prace rozbiórkowe, Zawisna

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Śląskie i na obszarze Śląskiego. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 3 dni temu

 • Zawisna

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Waleńczów

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Śląskie. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Waleńczów

Zlecę wyburzenie bud. usługowego, 151-200m², Korwinów

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Korwinów

Najlepsze Rozbiórki

Zrealizowanie rozbiórek z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Częstochowa

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Częstochowa

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: Drewno i płyta Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak,...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty