Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 198 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Dąbrowie Górniczej

Doskonałej Jakości Wyburzenia

665 opinii
Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu Broda Trans Bartłomiej Broda. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

GW Wyburzenia

20 opinii
GW Wyburzenia - Najlepsze Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z GW Wyburzenia są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

23 opinie
Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Porządne Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Jeżeli nadal potrzebujesz ekspertów od wyburzeń to wykorzystaj doświadczenie KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan. Dąbrowa Górnicza i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Doskonałe Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

25 opinii
DEJV Daniel Falkiewicz - Profesjonalne Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z DEJV Daniel Falkiewicz są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Solidne Usuwanie Azbestu w Dąbrowie Górniczej

2 opinie
GLOBAL SG - Solidne Usuwanie Azbestu w Dąbrowie Górniczej

Już od kilku lat pracownicy firmy GLOBAL SG realizują usługi z zakresu usuwania azbestu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Najlepsze Wyburzanie Ścian Dąbrowa Górnicza

16 opinii
Wykończenia Wnętrz -Remonty Budowlane - Najlepsze Wyburzanie Ścian Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najlepszego wyburzania ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Wykończenia Wnętrz -Remonty Budowlane jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

1 opinia
DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Dąbrowa Górnicza

Stworzona z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje perfekcyjne usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Dąbrowa Górnicza, jak również pobliskich miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Kacper Zając Rabbit Trip

17 opinii
Kacper Zając Rabbit Trip - Rewelacyjne Kucie Betonu Dąbrowa Górnicza

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Dąbrowa Górnicza lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Dąbrowie Górniczej (14)

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: Generalny Wykonawca zleci skucie tynku na zewnątrz budynku - ilość ok 2300 m2. Utylizacja i rusztowania po stronie zlecającego. po Państwa stronie robocizna i sprzęt. Adres inwestycji 41-300 Dąbrowa Górnicza ul.•...

2024-02-21 do 2024-02-29
dodano 7 godzin temu

 • Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: Rozbiórka szachtów budowlanych, otwór w ścianie, wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 1500m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Rozbiórka szachtów grawitacyjnych wenty...

2024-02-16 do 2024-02-24
dodano 5 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Porządne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Ten Klient myśli, że porządne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Dąbrowa Górnicza

Solidna Rozbiórka Budynków Dąbrowa Górnicza

Solidna rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Dąbrowa Górnicza

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Dąbrowa Górnicza

Perfekcyjne Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Składający zapytanie zgłosił "Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako fenomenalna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-12-16 do 2023-12-24

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Dąbrowa Górnicza

Dobra Firma Wyburzeniowa Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: komin Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Dąbrowa Górnicza

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek parterowy z cegły, rozpadający się Termin rozpoczęcia pra...

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 10m², Dąbrowa Górnicza

Zrealizowanie wyburzeń z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 10m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 53m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Dąbrowa Górnicza

Staranne Wyburzenia

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty