Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 274 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Zawierciu

Wysokiej Klasy Kucie Betonu Zawiercie

1 opinia
Wyburzenia Zawiercie

Jeżeli potrzebujesz wysokiej klasy kucia betonu w rejonie Zawiercia i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to powierz tę kwestię specjalistom. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

1 opinia
TT Trans Paweł Tworek - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Zawiercie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia TT Trans Paweł Tworek. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Termo-bud Rafał Karwa

23 opinie
Termo-bud Rafał Karwa - Doskonała Rozbiórka Budynków Zawiercie

Rozbiórka budynków to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są zawodowcami w tym fachu. Ażeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Świetne Wyburzenia Zawiercie

2 opinie
MAR-KAR - Świetne Wyburzenia Zawiercie

Uważasz, że świetne wyburzenia to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Zawierciu

13 opinii
FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA WOJ-BRUK WOJCIECH FURGACZ - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian w Zawierciu

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

PIOTR MAZUR F.U.H PM-BAU

6 opinii
PIOTR MAZUR F.U.H PM-BAU - Najlepsze Wyburzenia Zawiercie

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PIOTR MAZUR F.U.H PM-BAU jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Budowlaniec

1 opinia
Budowlaniec - Staranne Wyburzenia Zawiercie

Podekscytuje Cię sprawne działanie Budowlaniec w okolicach Zawiercia. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Poziom 25 Piotr Sudoł

3 opinie
Poziom 25 Piotr Sudoł - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Zawiercie

Po prostu zleć usługę usuwania azbestu fachowcom z miejscowości Zawiercie. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Zawiercia nie mają sobie równych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Michał Jarek

7 opinii
Michał Jarek - Porządne Wyburzenia Zawiercie

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

KOLBRUX S.C

1 opinia
KOLBRUX S.C - Rewelacyjne Rozbiórki Zawiercie

Uwierz fachowcom w dziedzinie rozbiórek i zatrudnij KOLBRUX S.C. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Zawierciu (18)

Firma Wyburzeniowa Zawiercie

Klient zgłosił "Dam zlecenie na rozbiórkę komina, 51-100m²". Jako solidna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-10 do 2024-05-18
dodano 8 dni temu

 • Zawiercie

Zlecę prace rozbiórkowe, Poręba

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę prace rozbiórkowe". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Poręba

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Zawiercie

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Zawiercie

Zlecę rozbiórkę garażu, 51-100m², Zawiercie

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwole...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Zawiercie

Zapytanie o rozbiórkę garażu, do 50m², Zawiercie

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Zawiercie

Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m², Zawiercie

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Zawiercie

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Koryczany

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Koryczany

Zlecę prace rozbiórkowe, 101-200m², Łazy

Rodzaj prac: rozbiórka jezdni asfaltowej Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rozbiórka jezdni asfaltowej wraz z podbudowami o grubości ponad...

2023-12-05 do 2023-12-13

 • Łazy

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Myszków

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Myszków

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Niegowa

Obiekt do wyburzenia: Stodoła drewniana Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Niegowa

Perfekcyjne Rozbiórki Zawiercie

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Żarki

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 20m², Klucze

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 20m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Klucze

Dam zlecenie na kruszenie materiałów, 10m², Klucze

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: Skrócenie tarasu - wyburzenia jeden ścianki i skrócenie schodów Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacj...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Klucze

Perfekcyjne Wyburzenia Zawiercie

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Klucze

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Klucze

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Klient, który zleca przesłał zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m². Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Klucze

Zlecenie na wyburzenie garażu, 301-400m², Siewierz

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wyburzenie garażu, 301-400m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Siewierz

Doskonałe Wyburzania Budynków Zawiercie

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Lelów

Znakomite Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, K...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Wolbrom
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty