Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Jastrzębiu Zdroju

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 909 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Jastrzębiu Zdroju

Express Team

30 opinii
Wyburzenia Jastrzębie-Zdrój

Zachwyci Cię fachowe działanie Express Team w rejonie Jastrzębia Zdroju. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą dokładnie. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

MWTech usługi techniczne

15 opinii
MWTech usługi techniczne - Rewelacyjne Wyburzenia Jastrzębie-Zdrój

Przygotowanie wyburzeń będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. MWTech usługi techniczne ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz

17 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz - Fantastyczne Usuwanie Azbestu Jastrzębie-Zdrój

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

P.P.H.U "M.M. DEPO"

6 opinii
P.P.H.U "M.M. DEPO" - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Jastrzębie-Zdrój

Według Ciebie pierwszorzędne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z P.P.H.U M.M. DEPO dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Sylwester Samsel SAM-BUD

4 opinie
Sylwester Samsel SAM-BUD - Profesjonalne Kruszenie Betonu Jastrzębie-Zdrój

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kruszenia betonu na bardzo wysokim poziomie. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Instal Ostrzolek

1 opinia
Instal Ostrzolek - Pierwszorzędne Rozbiórki Jastrzębie-Zdrój

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Instal Ostrzolek. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Znakomite Wyburzenia w Jastrzębiu Zdroju

2 opinie
KOPARKA.JASTRZEBIE - Znakomite Wyburzenia w Jastrzębiu Zdroju

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z KOPARKA.JASTRZEBIE są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

AMserwis Adam Mazur

2 opinie
AMserwis Adam Mazur - Solidne Wyburzenia Jastrzębie-Zdrój

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? AMserwis Adam Mazur będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Rewelacyjne Rozbiórki Jastrzębie-Zdrój

10 opinii
Porem - Rewelacyjne Rozbiórki Jastrzębie-Zdrój

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Porem ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Usługi Transportowe Daniel Waleczek

8 opinii
Usługi Transportowe Daniel Waleczek - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Jastrzębie-Zdrój

Zawodowcy z Usługi Transportowe Daniel Waleczek to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Jastrzębiu Zdroju (17)

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Jastrzębie-Zdrój

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: Cegła i drewno Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzeni...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Jastrzębie-Zdrój

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Mszana

Wyburzenia Jastrzębie-Zdrój

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Pawłowice

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Jastrzębie-Zdrój

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: t...

2023-12-27 do 2024-01-04

 • Skrbeńsko

Prace rozbiórkowe, 10m², Żory

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Żory

Doskonałej Jakości Wyburzenia

Olśnij tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w miejscowości Żory. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 20m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Żory

Profesjonalne Wyburzania Budynków Jastrzębie-Zdrój

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Żory

Rozbiórka Budynków Jastrzębie-Zdrój

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Żory

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 20m², Żory

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje: Mieszkanie w bloku , 2 scianki Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Żory

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 51-100m², Strumień

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: Klient...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Strumień

Zlecę skuwanie tynku, 101-150m², Wodzisław Śląski

Zakres zlecenia: skuwanie tynku Powierzchnia obiektu: 101-150m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o wywóz starych okien, Wodzisław Śląski

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o skucie posadzki, 51-100m², Wodzisław Śląski

Zakres zlecenia: skucie posadzki Powierzchnia obiektu: 51-100m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 5 dni temu

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o wyburzenie altany, do 50m², Wodzisław Śląski

Jeśli wciąż jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wyburzenie altany, do 50m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Wodzisław Śląski

Wyburzania Budynków

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Prace rozbiórkowe, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 15m², Wodzisław Śląski

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 15m²". Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Wodzisław Śląski

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Wodzisław Śląski

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Wodzisław Śląski
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty