Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Chorzowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Chorzowie

Stal-bud Alicja Wojciechowska

5 opinii
Wyburzenia Chorzów

Oszołomi Cię profesjonalne działanie Stal-bud Alicja Wojciechowska w okolicach Chorzowa. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają błyskawicznie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Chorzów

2 opinie
Wyburzenia Silesia - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Chorzów

Fenomenalna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Chorzów i w pobliskich powiatach. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład Ogólno-Budowlany "ZIBEX" Zbigniew Paruch

2 opinie
Zakład Ogólno-Budowlany "ZIBEX" Zbigniew Paruch - Najlepsze Wyburzanie Ścian Chorzów

Wiele długich lat pracownicy Zakład Ogólno-Budowlany ZIBEX Zbigniew Paruch świadczą usługi z zakresu wyburzania ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud

1 opinia
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud - Doskonałej Jakości Wyburzenia Chorzów

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane TULLA-bud. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Solidne Usuwanie Azbestu w Chorzowie

4 opinie
PBGM Sp. z o.o. - Solidne Usuwanie Azbestu w Chorzowie

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Chorzowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PBGM Sp. z o.o. jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Firam remontowo budowlane

2 opinie
Firam remontowo budowlane - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Chorzów

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego wyburzania ścian z Chorzowa, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firam remontowo budowlane jest gotowa Ci pomóc. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonałe Wyburzenia Chorzów

1 opinia
Viva2 - Doskonałe Wyburzenia Chorzów

Viva2 świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Chorzowa oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

ZU DRENAX

ZU DRENAX - Dobra Firma Wyburzeniowa Chorzów

Firma ZU DRENAX świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Chorzów i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Vilitis Sp. z o.o.

Vilitis Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wyburzenia Chorzów

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj doświadczenie Vilitis Sp. z o.o.. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Cholcha marcin

Cholcha marcin - Profesjonalna Rozbiórka Budynków Chorzów

Rozbiórka budynków nie ma dla firmy Cholcha marcin żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Chorzowie (16)

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Chorzów

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Chorzowa bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Chorzów

Solidne Rozbiórki Chorzów

Zrealizowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Prace rozbiórkowe. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Chorzów

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 50m², Chorzów

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Klient nie posiada pozwo...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Chorzów

Zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, 201-300m², Chorzów

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub roz...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Chorzów

Rozbiórki

Ten Klient poszukuje dobrej firmy od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zapraszamy do kontaktu.

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Chorzów

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Świętochłowice

Zakres zlecenia: Usuwanie starych fundamentów pod powierzchnią gruntu , wykopy punktowe do głębokości 4m , wymiana i zagęszczenie gruntu Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-11...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Świętochłowice

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Chorzów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbi...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Świętochłowice

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Chorzów

Jako godna zaufania firma wyburzeniowa i prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2024-05-15 do 2024-05-20

 • Siemianowice Śląskie

Zlecę prace rozbiórkowe, do 50m², Siemianowice Śląskie

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient posiada pozwolenie...

2024-03-27 do 2024-04-03

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 101-150m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: otwór w stropie Powierzchnia obiektu: 101-150m² Wywóz odpadów budowlanych: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Siemianowice Śląskie

Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 151-200m², Siemianowice Śląskie

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-01-13 do 2024-01-15

 • Siemianowice Śląskie

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Chorzów

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Siemianowice Śląskie z pewnością dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Siemianowice Śląskie

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 51-100m², Ruda Śląska

Jeśli rozbiórka budynków na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. zainteresowany zgłosił "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 51-100m²". Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Ruda Śląska

Prace rozbiórkowe, 3200m², Ruda Śląska

Obiekt do wyburzenia: budynki przemysłowe Powierzchnia prac: 3200m² Rodzaj konstrukcji: stalowa i żelbetowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Ruda Śląska

Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Ruda Śląska

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: Murowana plus stal Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wybur...

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Ruda Śląska

Znakomite Wyburzenia Chorzów

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty