Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Dąbrowie Górniczej

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
Usługi geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy GEO-MAR Usługi Geodezyjne - są niekwestionowanym liderem w fachu geodety. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Geodezja w Dąbrowie Górniczej

13 opinii
"3-GK" - Doskonała Geodezja w Dąbrowie Górniczej

Wysoko wykwalifikowani pracownicy 3-GK spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Zachęcamy do zadawania pytań.

GEOGRAV P, Rzeszutek Spółka Jawna

5 opinii
GEOGRAV P, Rzeszutek Spółka Jawna - Tanie Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

GEOGRAV P Rzeszutek Spółka Jawna to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalna Geodezja

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Profesjonalna Geodezja Dąbrowa Górnicza

W przypadku, gdy potrzebujesz profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to GEOPROM ŻANETA NOWAK są dla Ciebie idealni. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji Twoich wymagań z dziedziny geodezji. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Pierwszorzędna Geodezja

8 opinii
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LEVEL II - Pierwszorzędna Geodezja Dąbrowa Górnicza

Pracownicy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LEVEL II to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidna Geodezja Dąbrowa Górnicza

13 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Solidna Geodezja Dąbrowa Górnicza

Znalezienie solidnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się P.U.G.K. Geo-Prof s.c. - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Dąbrowy Górniczej, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa

2 opinie
Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa - Świetny Geodeta Dąbrowa Górnicza

Jeśli jeszcze szukasz świetnego geodety, to zwróć uwagę na firmę Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa. Realizuje bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetna Ewidencja Gruntów

3 opinie
Pg bud - Świetna Ewidencja Gruntów Dąbrowa Górnicza

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Pg bud. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Utalentowany Geodeta

1 opinia
Firma Usługowa MF Łukasik Artur - Utalentowany Geodeta Dąbrowa Górnicza

Firma działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Dobre Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

1 opinia
BUD-GIPS-BAU - Dobre Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

BUD-GIPS-BAU to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na geodetów w Dąbrowie Górniczej (17)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: Budowa Piekarni Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-27 do 2023-04-04
dodano 3 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 630m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 630m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Prosze o wycen...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 2000m², Dąbrowa Górnicza

Ten Klient szukając prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 2000m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Dąbrowa Górnicza

Geodezja Dąbrowa Górnicza

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja firma została zawiązana z zamiłowania do geodezji i świadczy doskonałe usługi geodezyjne na terenie miejscowości Dąbrowa Górnicza, jak również okolicznych miast i powiatów. Wybierz numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 7m², Dąbrowa Górnicza

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Dąbrowa Górnicza

Świetne Prace Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z dziedziny prac geodezyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Szukam geodety, 250m². Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 622m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 622m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Media dostępne w drodze. Dzialka jest...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Dąbrowa Górnicza

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Sławków

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesią...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Sławków

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Sławków

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Sławków

Potrzebuję geodety, 783m², Sławków

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Śląskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Sławków

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zależy mi na stworzeniu mapy do ce...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Sławków

Zlecę usługę geodezyjną, 1283m², Chruszczobród

Cel usług geodezyjnych: wykaz zmiany gruntów po scaleniu Powierzchnia działki: 1283m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2023-03-23 do 2023-03-23

 • Chruszczobród

Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Niegowoniczki

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 790m², Łazy

Skontaktuj się z Klientem jako dobry geodeta z imponującym doświadczeniem w kwestii geodezji. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to codzienność. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Łazy

Szukam geodety, budowa domu, 1001-1500m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Sosnowiec

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Potwierdzenie zgodności projektu z obiektem Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z ofe...

2022-11-02 do 2022-11-02

 • Sosnowiec

Potrzebuję geodety, 1800m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: Osuszanie i wyrównanie działki Powierzchnia działki: 1800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższ...

2023-02-19 do 2023-03-04

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty