Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 312 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Dąbrowie Górniczej

StudioGeo

31 opinii
Usługi geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy StudioGeo - są niekwestionowanym liderem w fachu geodety. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonała Geodezja w Dąbrowie Górniczej

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Doskonała Geodezja w Dąbrowie Górniczej

Wysoko wykwalifikowani pracownicy PK GEODETA Patryk Kunkel spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Zachęcamy do zadawania pytań.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Tanie Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Geotyka Usługi Geodezyjne to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Profesjonalna Geodezja Dąbrowa Górnicza

W przypadku, gdy potrzebujesz profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to GEO-MAR Usługi Geodezyjne są dla Ciebie idealni. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji Twoich wymagań z dziedziny geodezji. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Pierwszorzędna Geodezja

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Pierwszorzędna Geodezja Dąbrowa Górnicza

Pracownicy GEOTech Geodezja i Nieruchomości to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny pierwszorzędnej geodezji. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidna Geodezja Dąbrowa Górnicza

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Solidna Geodezja Dąbrowa Górnicza

Znalezienie solidnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Specgeo Wojtas Tomasz - to prawdziwi specjaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Dąbrowy Górniczej, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

"3-GK"

13 opinii
"3-GK" - Świetny Geodeta Dąbrowa Górnicza

Jeśli jeszcze szukasz świetnego geodety, to zwróć uwagę na firmę 3-GK. Realizuje bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetna Ewidencja Gruntów

8 opinii
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LEVEL II - Świetna Ewidencja Gruntów Dąbrowa Górnicza

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LEVEL II. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Utalentowany Geodeta

1 opinia
P.U.G Geoex - Utalentowany Geodeta Dąbrowa Górnicza

Firma działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Dobre Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

14 opinii
P.U.G.K. "Geo-Prof" s.c. - Dobre Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

P.U.G.K. Geo-Prof s.c. to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na geodetów w Dąbrowie Górniczej (20)

Solidna Geodezja Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Dąbrowa Górnicza

Rewelacyjne Prace Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z dziedziny prac geodezyjnych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecę usługę geodezyjną, 2ha. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Dąbrowa Górnicza

Usługa geodezyjna, budowa domu, 850m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Dąbrowa Górnicza

Usługi Geodezyjne Dąbrowa Górnicza

Klient szuka świetnego geodety dla siebie i pisze - Szukam geodety, 483m². Jeśli realizujesz bogaty zakres usług geodezyjnych w bezkonkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Dąbrowa Górnicza

Doskonała Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 6000m², Dąbrowa Górnicza

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako fenomenalny geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 6000m². Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: Odrolnienie działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dzien dobry. Interesuje mnie przeks...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam geodety, 28500m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: Zmiana planu zagospodarowania Powierzchnia działki: 28500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Dąbrowa Górnicza

Znakomite Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: ...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Dąbrowa Górnicza

Perfekcyjna geodezja to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam geodety, 4500m², Dąbrowa Górnicza

Jeśli Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Dąbrowa Górnicza

Solidny Geodeta Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: Wykaz synchronizacyjny Powierzchnia działki: 610m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Dąbrowa Górnicza

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Dąbrowa Górnicza

Wysokiej Klasy Geodeta

Jako geodeta działający w rejonie powiatu i oferujący liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m²". Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Dąbrowa Górnicza

Odpowiednie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Chodzi o wytyczenie gran...

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m², Dąbrowa Górnicza

Poszukujesz idealnego dla Ciebie Klienta? Jako fachowiec oferujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Dąbrowie Górniczej zapoznaj się ze zleceniem o treści "Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m²". Już nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Dąbrowa Górnicza

Niezawodna Firma Geodezyjna Dąbrowa Górnicza

Olśnij tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Dąbrowy Górniczej. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 470m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty