Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 276 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Zawierciu

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Usługi geodezyjne Zawiercie

Firma Geotyka Usługi Geodezyjne to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje profesjonalne usługi geodezyjne oferują w rejonie Zawiercia. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

GeoEstate Adam Dąbrowa

1 opinia
GeoEstate Adam Dąbrowa - Wysokiej Klasy Geodeta Zawiercie

Wysokiej klasy geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

N-plan Bartosz Nowik

3 opinie
N-plan Bartosz Nowik - Dobry Geodeta Zawiercie

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Zawierciu. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Adrian Pałęga APE-GEO Usługi Geodezyjne

3 opinie
Adrian Pałęga APE-GEO Usługi Geodezyjne - Wyjątkowa Firma Geodezyjna Zawiercie

Firma Adrian Pałęga APE-GEO Usługi Geodezyjne oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Zawiercia oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Dobra Firma Geodezyjna Zawiercie

1 opinia
Budowlaniec - Dobra Firma Geodezyjna Zawiercie

Ta dobra firma geodezyjna z miejscowości Zawiercie to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Geodezja Zawiercie

1 opinia
LEKSUS-DOM - Perfekcyjna Geodezja Zawiercie

Wyszukanie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci LEKSUS-DOM - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający na terenie Zawiercia, którzy znają się na swojej robocie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

ADBUD

1 opinia
ADBUD - Staranne Usługi Geodezyjne Zawiercie

Szukasz godnego uwagi wykonawcy realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w Zawierciu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

AD-DEKOR

1 opinia
AD-DEKOR - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Zawiercie

Sprawdź doświadczoną kadrę AD-DEKOR. Ta znana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Zawiercia za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

MAN & GRO TEAM

1 opinia
MAN & GRO TEAM - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Zawiercie

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów to wykorzystaj doświadczenie MAN GRO TEAM. Zawiercie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Wyjątkowy Geodeta w Zawierciu

1 opinia
INSELEKT - Wyjątkowy Geodeta w Zawierciu

Zawiązana z pasji do geodezji firma świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Zawiercie, jak również pobliskich miast i powiatów. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na geodetów w Zawierciu (13)

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: Przekształcenie Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 2 dni temu

 • Zawiercie

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry, chcielibyśmy z mężem ...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Zawiercie

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Trzebyczka

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży geodezji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Śląskiego, który pisze "Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Trzebyczka

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1179m², Zawiercie

Jako wybitny specjalista od geodezji, obsługujący Klientów z miejscowości Zawiercie i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1179m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Zawiercie

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna Zawiercie

Klient zgłosił "Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m²". Jako pierwszorzędna firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o doskonałej obsłudze. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Łazy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Zawiercie

Odpowiedz na zlecenie jako firma geodezyjna oferująca swoje usługi na terenie Zawiercia i w pobliskim rejonie. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Zawiercie

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Szczekociny

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Szczekociny

Szukam geodety, podział działki, 7600m², Włodowice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 7600m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Łącznie 4 dzialki do podziału - 2 w...

2024-03-04 do 2024-03-05

 • Włodowice

Najlepsza Firma Geodezyjna

Jako najlepsza firma geodezyjna z Śląskiego oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Łazy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 700m², Rzędkowice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 700m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Numer działki 241609_5.0006.AR_4.733/6 P...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Rzędkowice

Doskonałe Prace Geodezyjne Zawiercie

Doprowadź do tego, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży prac geodezyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę usługę geodezyjną, 1900m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - warto.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Zawiercie

Potrzebuję geodety, 501-1000m², Zawiercie

Wybranie prac geodezyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i znajdź najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebuję geodety, 501-1000m². Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Zawiercie

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Zawiercie

Jako utalentowani pracownicy dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Ogłoszenie brzmi "Potrzebuję geodety, 1501-3000m²". Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Zawiercie
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty