Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Zawierciu

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Zawiercie

Firma Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje profesjonalne usługi geodezyjne oferują w rejonie Zawiercia. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Wysokiej Klasy Geodeta Zawiercie

Wysokiej klasy geodeta z wyjątkową wiedzą w kwestii geodezji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Dobry Geodeta Zawiercie

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Zawierciu. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

10 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Wyjątkowa Firma Geodezyjna Zawiercie

Firma GEOTech Geodezja i Nieruchomości oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Zawiercia oraz przyległych powiatów. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Dobra Firma Geodezyjna Zawiercie

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Dobra Firma Geodezyjna Zawiercie

Ta dobra firma geodezyjna z miejscowości Zawiercie to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjna Geodezja Zawiercie

3 opinie
N-plan Bartosz Nowik - Perfekcyjna Geodezja Zawiercie

Wyszukanie perfekcyjnej firmy geodezyjnej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci N-plan Bartosz Nowik - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający na terenie Zawiercia, którzy znają się na swojej robocie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

GeoEstate Adam Dąbrowa

1 opinia
GeoEstate Adam Dąbrowa - Staranne Usługi Geodezyjne Zawiercie

Szukasz godnego uwagi wykonawcy realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w Zawierciu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Budowlaniec

1 opinia
Budowlaniec - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Zawiercie

Sprawdź doświadczoną kadrę Budowlaniec. Ta znana firma geodezyjna jest ceniona w branży w rejonie Zawiercia za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

LEKSUS-DOM

1 opinia
LEKSUS-DOM - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Zawiercie

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów to wykorzystaj doświadczenie LEKSUS-DOM. Zawiercie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Wyjątkowy Geodeta w Zawierciu

1 opinia
ADBUD - Wyjątkowy Geodeta w Zawierciu

Zawiązana z pasji do geodezji firma świadczy profesjonalne usługi geodezyjne na terenie miejscowości Zawiercie, jak również pobliskich miast i powiatów. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na geodetów w Zawierciu (22)

Prace Geodezyjne Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: Stworzenie mapy do celów projektowych Powierzchnia działki: 912m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Działka na ter...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 7 dni temu

 • Zawiercie

Doskonała Geodezja Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Mała Działka na której są dwa m...

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 8 dni temu

 • Poręba

Korzystne Prace Geodezyjne

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m². Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Łazy

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Włodowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mie...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Włodowice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 4000m², Niegowonice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 4000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: W pierwszej kolejności będę ...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Niegowonice

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 07ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2023-10-28...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Rokitno szlacheckie

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Jeśli twoja specjalność to wyjątkowe usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Zawiercia oraz pobliskich powiatów to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Zawiercie

Doświadczona Firma Geodezyjna Zawiercie

Jako doświadczona firma geodezyjna z Zawiercia oraz prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Zawiercie

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1ha, Włodowice

Perfekcyjna geodezja to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu geodety. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Włodowice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 2569m², Lgota Murowana

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 2569m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-08-02 do 2023-08-02

 • Lgota murowana

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1002m², Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1002m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Zawiercie

Doskonałe Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: Wznowienie granicznika Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Hutki-Kanki

Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Te...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Wola libertowska

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Włodowice

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub późn...

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Włodowice

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: Budowa zbiornika gazowego 4850l Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Zawiercie

Perfekcyjny Geodeta Zawiercie

Cel usług geodezyjnych: Uzyskanie mapki do celów projektowych Powierzchnia działki: 900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny t...

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Poręba

Szukam geodety, podział działki, 1001-1500m², Brzeziny

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Szukam geodety, podział działki, 1001-1500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Brzeziny

Korzystne Prace Geodezyjne

Ten Klient pragnąc dotrzeć do prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m². Zaproponuj termin już teraz!

2023-04-10 do 2023-04-18

 • Łazy
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty