Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 934 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Mysłowicach

USŁUGI GEODEZYJNE Piotr Kozub

48 opinii
Usługi geodezyjne Mysłowice

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij USŁUGI GEODEZYJNE Piotr Kozub. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

PK GEODETA Patryk Kunkel

39 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Dobra Firma Geodezyjna Mysłowice

Firma geodezyjna PK GEODETA Patryk Kunkel to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje dobre usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Mysłowic. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

GEO ARCUS

20 opinii
GEO ARCUS - Tanie Usługi Geodezyjne Mysłowice

GEO ARCUS to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Mysłowic i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Dobry Geodeta Mysłowice

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Geotyka Usługi Geodezyjne. Realizuje wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Staranne Usługi Geodezyjne

14 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Staranne Usługi Geodezyjne Mysłowice

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę od starannych usług geodezyjnych z Mysłowic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma GEOTech Geodezja i Nieruchomości jest Twoim rozwiązaniem. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Profesjonalny Geodeta w Mysłowicach

5 opinii
exigeo - Profesjonalny Geodeta w Mysłowicach

Ten profesjonalny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do współpracy - exigeo to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wysokiej Klasy Geodeta Mysłowice

10 opinii
PUH "AGNES" Agnieszka Golec - Wysokiej Klasy Geodeta Mysłowice

Wysokiej klasy geodeta proponuje swoje usługi na terenie Mysłowic oraz w rejonie Mysłowic. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI

1 opinia
P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Mysłowice

Specjalność P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI to profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Mysłowic oraz przyległych miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Doskonała Geodezja Mysłowice

1 opinia
DAW-BUD - Doskonała Geodezja Mysłowice

Pracownicy DAW-BUD to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od geodezji. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

USŁUGI ZBROJARSKIE

3 opinie
USŁUGI ZBROJARSKIE - Kompetentny Geodeta Mysłowice

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na geodetów w Mysłowicach (16)

Zapytanie o usługę geodezyjną, inwentaryzacja powykonawcza, do 500 m², Mysłowice

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, inwentaryzacja powykonawcza, do 500 m², znalezienie rewelacyjnych prac geodezyjnych może być trudne, jednak Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-06-09 do 2024-06-10

 • Mysłowice

Fachowe Usługi Geodezyjne Mysłowice

Cel usług geodezyjnych: wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-05-30 do 2024-05-30

 • Mysłowice

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Mysłowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Mysłowice

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m², Mysłowice

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy i pisze - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Mysłowice

Perfekcyjna Geodezja Mysłowice

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych, podział działki Powierzchnia działki: 887m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z ofert...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Mysłowice

Perfekcyjna Geodezja

Jeśli geodezja na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten zainteresowany zgłosił "Zlecę usługę geodezyjną, 1197m²". Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Mysłowice

Sumienna Firma Geodezyjna Mysłowice

Cel usług geodezyjnych: Mapę do celów projektowych Powierzchnia działki: 620m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje Mapę do celów ...

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Mysłowice

Znakomite Usługi Geodezyjne

Jeśli usługi geodezyjne nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Sosnowiec

Profesjonalna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2023-12-14 do 2023-12-22

 • Sosnowiec

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m², Sosnowiec

Należąc do geodetów z tak dużym dorobkiem zawodowym pracujesz na terenie miejscowości Sosnowiec i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zapytania. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Sosnowiec

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna

Zachwyć Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Sosnowca. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 001 - 1 500 m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku, wytyczenie granic działki, wytyczenie budynku, wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 1 001 - 1 500 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Termin skor...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Sosnowiec

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Wykonanie pomiaru dla wodociągów po zrobieniu przyłącza kanalizacyjnego Powierzchnia: 3m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Dom istniejący Termin skorzystania z usługi: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-15 do 2024-06-23
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 501-1000m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Sosnowiec

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry W związku z realizacją...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Sosnowiec

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, podział działki, 1001-1500m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty