Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Mysłowicach

USŁUGI GEODEZYJNE Piotr Kozub

40 opinii
Usługi geodezyjne Mysłowice

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij USŁUGI GEODEZYJNE Piotr Kozub. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Dobra Firma Geodezyjna Mysłowice

Firma geodezyjna Geotyka Usługi Geodezyjne to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje dobre usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Mysłowic. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Tanie Usługi Geodezyjne Mysłowice

GEO-MAR Usługi Geodezyjne to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Mysłowic i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

exigeo

5 opinii
exigeo - Dobry Geodeta Mysłowice

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę exigeo. Realizuje wszechstronne spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Staranne Usługi Geodezyjne

10 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Staranne Usługi Geodezyjne Mysłowice

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę od starannych usług geodezyjnych z Mysłowic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma GEOTech Geodezja i Nieruchomości jest Twoim rozwiązaniem. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Profesjonalny Geodeta w Mysłowicach

10 opinii
PUH "AGNES" Agnieszka Golec - Profesjonalny Geodeta w Mysłowicach

Ten profesjonalny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą zawsze gotowym do współpracy - PUH AGNES Agnieszka Golec to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wysokiej Klasy Geodeta Mysłowice

1 opinia
DAW-BUD - Wysokiej Klasy Geodeta Mysłowice

Wysokiej klasy geodeta proponuje swoje usługi na terenie Mysłowic oraz w rejonie Mysłowic. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

USŁUGI ZBROJARSKIE

3 opinie
USŁUGI ZBROJARSKIE - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Mysłowice

Specjalność USŁUGI ZBROJARSKIE to profesjonalne usługi geodezyjne na terenie Mysłowic oraz przyległych miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Doskonała Geodezja Mysłowice

3 opinie
DOCZ CONSTRUCTION realizacja inwestycji budowlanych - Doskonała Geodezja Mysłowice

Pracownicy DOCZ CONSTRUCTION realizacja inwestycji budowlanych to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od geodezji. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

F.H.U REMDOM Dominik Król

2 opinie
F.H.U REMDOM Dominik Król - Kompetentny Geodeta Mysłowice

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na geodetów w Mysłowicach (17)

Doskonała Geodezja Mysłowice

Jeśli geodezja to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Usługa geodezyjna, budowa domu, 881m²". Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Mysłowice

Prace Geodezyjne Mysłowice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebuję geodety, poniżej 500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Mysłowice

Perfekcyjny Geodeta Mysłowice

Jako sprawdzona firma i perfekcyjny geodeta działasz na terenie Mysłowic lub w okolicy? Przedstaw wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Mysłowice

Znakomite Prace Geodezyjne

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m²" jest stworzone dla Ciebie. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Mysłowice

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne Mysłowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 70m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Mysłowice

Szukam geodety, poniżej 500m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: Badanie techniczne budynku Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Sosnowiec

Pierwszorzędny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Kupujemy dom dwukondygnacyjny, a...

2023-05-08 do 2023-05-09

 • Sosnowiec

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa oświetlenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny te...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Sosnowiec

Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z o...

2023-04-01 do 2023-04-09

 • Sosnowiec

Potrzebuję geodety, budowa domu, 921m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 921m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: zlecenie wykonania mapy do celów projekt...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcz...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Sosnowiec

Perfekcyjna Geodezja

Szukane są perfekcyjne usługi geodezyjne w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 50m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z zakresu geodezji, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1000m², Sosnowiec

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży w rejonie Sosnowca za dokładne realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1000m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Sosnowiec

Geodezja

Jeśli geodezja to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1200m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Sosnowiec

Szukam geodety, 501-1000m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych dla b...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Sosnowiec

Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Poszukuję geodety do wytyczenia bu...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Lędziny

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 900m², Lędziny

Cel usług geodezyjnych: Przyłącze wody Powierzchnia działki: 900m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Tyczenie przed i po wykonaniu przyłącza wody Ter...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Lędziny
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty