Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 315 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Raciborzu

Profesjonalna Firma Geodezyjna

23 opinie
Usługi geodezyjne Racibórz

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Raciborza za kompletne wykonywanie usług geodezyjnych. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Utalentowany Geodeta Racibórz

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Utalentowany Geodeta Racibórz

GEOTech Geodezja i Nieruchomości zatrudnia utalentowanych geodetów - wyjątkowe kwalifikacje i rzetelność to ich atuty. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Fenomenalny Geodeta

6 opinii
Pomiar - Fenomenalny Geodeta Racibórz

Sprawdź kompetentną kadrę Pomiar. Ta znana firma geodezyjna jest szanowana w branży w okolicy Raciborza za dokładne podejście do usług geodezyjnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Specgeo Wojtas Tomasz

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Profesjonalna Geodezja Racibórz

Znalezienie profesjonalnej firmy geodezyjnej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Specgeo Wojtas Tomasz - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii geodezji działający w rejonie Raciborza, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najlepsza Ewidencja Gruntów Racibórz

1 opinia
RAFGEO Biuro Geodezyjno-Kartograficzne - Najlepsza Ewidencja Gruntów Racibórz

Zrealizowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. RAFGEO Biuro Geodezyjno-Kartograficzne ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Doskonała Geodezja

1 opinia
Geo-Punkt - Doskonała Geodezja Racibórz

Pracownicy Geo-Punkt to specjaliści w każdym calu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od geodezji. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Geo-Tech Pomiary Geodezyjne Łukasz Lipiński

1 opinia
Geo-Tech Pomiary Geodezyjne Łukasz Lipiński - Pierwszorzędna Geodezja Racibórz

Firma Geo-Tech Pomiary Geodezyjne Łukasz Lipiński to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje pierwszorzędne usługi geodezyjne oferują w okolicy Raciborza. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Usługi Geodezyjno-Kartograficzne. Piotr Paskuda

1 opinia
Usługi Geodezyjno-Kartograficzne. Piotr Paskuda - Najlepsza Firma Geodezyjna Racibórz

Nie wątp w wieloletnie doświadczenie Usługi Geodezyjno-Kartograficzne. Piotr Paskuda. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Raciborza za szczegółowe podejście do usług geodezyjnych. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów w Raciborzu

1 opinia
PPUH OLAFEX - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów w Raciborzu

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od ewidencji gruntów to skorzystaj z doświadczenia PPUH OLAFEX. Racibórz i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Dobry Geodeta

Geolion - Dobry Geodeta Racibórz

Usługi geodezyjne w wykonaniu tej firmy to istny majstersztyk. To dobry geodeta. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Raciborzu (14)

Solidna Geodezja Racibórz

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-11-23 do 2023-12-01
dodano 7 dni temu

 • Racibórz

Firma Geodezyjna Racibórz

Jako dobra firma geodezyjna z terenu Raciborza oraz prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Racibórz

Usługa geodezyjna, spór o granice działki, 1501-3000m², Pietrowice Wielkie

Warto by było poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została założona z pasji do geodezji i świadczy doskonałe usługi geodezyjne na terenie miejscowości Śląskie, a także pobliskich miast i powiatów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Pietrowice Wielkie

Wyjątkowa Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 805m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry, szukam geodety do opracowan...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Pogrzebień

Geodezja

Jeśli geodezja to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Racibórz

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Krzanowice

Jako ekspert złóż doskonałą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Z pewnością zapytanie o treści "Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m²" jest stworzone dla Ciebie. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-05-20 do 2023-05-22

 • Krzanowice

Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m², Raszczyce

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Raszczyce

Dobre Prace Geodezyjne Racibórz

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Pszów

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 3300m², Szczerbice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Chodzi o wytyczenie działki pod budowę og...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Szczerbice

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej oferty prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli poszukuje pierwszorzędnych prac geodezyjnych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Jankowice

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Jankowice

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wyznaczenie dwóch punktó...

2023-11-23 do 2023-11-23

 • Jankowice

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 900m², Kietrz

Jako geodeta realizując się od wczesnej młodości i specjalista gotowy do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 900m²". Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Kietrz

Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: Sprawdzenie obrysu działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Polska Cerekiew

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Gorzyce

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Gorzyce
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty