Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Bielsku-Białej

Świetna Ewidencja Gruntów Bielsko-Biała

23 opinie
Usługi geodezyjne Bielsko-Biała

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

PK GEODETA Patryk Kunkel

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Perfekcyjna Geodezja Bielsko-Biała

PK GEODETA Patryk Kunkel to wybitni specjaliści od geodezji, obsługujący Klientów z Bielska-Białej i sąsiednich powiatów. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidny Geodeta Bielsko-Biała

15 opinii
GEO ARCUS - Solidny Geodeta Bielsko-Biała

Zwróć się do GEO ARCUS jeśli szukasz solidnych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Bielsko-Biała i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka

7 opinii
GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka - Dobre Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka wyróżnia się w swoim rejonie. Sławę tworzą oceny spełnionych odbiorców. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

5 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Tanie Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

GEOTech Geodezja i Nieruchomości to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Bielska-Białej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

GeoLine Anna Janosz

4 opinie
GeoLine Anna Janosz - Fantastyczny Geodeta Bielsko-Biała

Próbujesz dotrzeć do godnego uwagi specjalisty oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Europrojekt mgr inż Robert Bąk

3 opinie
Europrojekt mgr inż Robert Bąk - Fachowe Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Klient, który szuka fachowej usługi geodezyjnej musi zgłosić się do tych specjalistów i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zarezerwuj termin od razu!

Specgeo Wojtas Tomasz

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Rewelacyjna Firma Geodezyjna Bielsko-Biała

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie masz firmy geodezyjnej? Specgeo Wojtas Tomasz to wspaniały wybór. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Usługi Geodezyjne w Bielsku-Białej

5 opinii
BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski - Profesjonalne Usługi Geodezyjne w Bielsku-Białej

Wybitni pracownicy firmy BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski spełnią Państwa wymagania w temacie usług geodezyjnych. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

7 opinii
PRO TECHNOLOGY - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Bielsko-Biała

Potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Zaufaj doświadczeniu PRO TECHNOLOGY. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Bielsku-Białej (17)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Bielsko-Biała

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Bielska-Białej i w pobliskich miastach. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-05-30 do 2023-05-31

 • Bielsko-Biała

Usługa geodezyjna, budowa domu, 501-1000m², Bielsko-Biała

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Bielsko-Biała

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie granicy między...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Bielsko-Biała

Świetna Firma Geodezyjna Bielsko-Biała

Klienta interesuje świetna firma geodezyjna działająca na terenie Bielska-Białej. Zapoznaj się ze szczegółami zapytania o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, poniżej 500m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1001-1500m², Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: zasiedzenie Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Bielsko-Biała

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Bielsko-Biała

Jesteś firmą z wieloletnim doświadczeniem? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży na terenie Bielska-Białej za drobiazgowe podejście do usług geodezyjnych, wykonaj zlecenie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²". Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Bielsko-Biała

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista od doskonałych usług geodezyjnych z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Bielsko-Biała

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne Bielsko-Biała

Spowoduj, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z zakresu prac geodezyjnych znajdź idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1001-1500m². Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Bielsko-Biała

Najlepsze Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 444m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-03-09 do 2023-03-16

 • Bielsko-Biała

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąc...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Bielsko-Biała

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 15ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Bielsko-Biała

Jako dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Bielska-Białej - odpowiedz Klientowi i daj przekonać mu się na własne oczy o tym, że jesteś bezkonkurencyjny! Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Bielsko-Biała

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Bielsko-Biała

Geodeta Bielsko-Biała

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Bielsko-Biała i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Bielsko-Biała

Potrzebuję geodety, budowa domu, 900m², Bielsko-Biała

Olśnij tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Bielska-Białej. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Potrzebuję geodety, budowa domu, 900m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m², Bielsko-Biała

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 501-1000m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-12-27 do 2022-12-27

 • Bielsko-Biała

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty