Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Bielsku-Białej

Świetna Ewidencja Gruntów Bielsko-Biała

23 opinie
Usługi geodezyjne Bielsko-Biała

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

PK GEODETA Patryk Kunkel

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Perfekcyjna Geodezja Bielsko-Biała

PK GEODETA Patryk Kunkel to wybitni specjaliści od geodezji, obsługujący Klientów z Bielska-Białej i sąsiednich powiatów. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidny Geodeta Bielsko-Biała

16 opinii
GEO ARCUS - Solidny Geodeta Bielsko-Biała

Zwróć się do GEO ARCUS jeśli szukasz solidnych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Bielsko-Biała i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Dobre Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej GEOTech Geodezja i Nieruchomości wyróżnia się w swoim rejonie. Sławę tworzą oceny spełnionych odbiorców. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka

7 opinii
GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka - Tanie Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka to wybitni specjaliści z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Bielska-Białej i przyległych powiatów. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Europrojekt mgr inż Robert Bąk

5 opinii
Europrojekt mgr inż Robert Bąk - Fantastyczny Geodeta Bielsko-Biała

Próbujesz dotrzeć do godnego uwagi specjalisty oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

GeoLine Anna Janosz

4 opinie
GeoLine Anna Janosz - Fachowe Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Klient, który szuka fachowej usługi geodezyjnej musi zgłosić się do tych specjalistów i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zarezerwuj termin od razu!

Specgeo Wojtas Tomasz

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Rewelacyjna Firma Geodezyjna Bielsko-Biała

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie masz firmy geodezyjnej? Specgeo Wojtas Tomasz to wspaniały wybór. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Usługi Geodezyjne w Bielsku-Białej

5 opinii
BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski - Profesjonalne Usługi Geodezyjne w Bielsku-Białej

Wybitni pracownicy firmy BP Geodezja Usługi Geodezyjne mgr inż. Patrycjusz Bromirski spełnią Państwa wymagania w temacie usług geodezyjnych. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

7 opinii
PRO TECHNOLOGY - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Bielsko-Biała

Potrzebujesz dobrej firmy od ewidencji gruntów? Zaufaj doświadczeniu PRO TECHNOLOGY. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Bielsku-Białej (15)

Nieprzeciętny Geodeta Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: zgoda na budowę wodociągu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1100m², Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1100m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych . Pi...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Bielsko-Biała

Zlecę usługę geodezyjną, 1001-1500m², Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: Hala 600m Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-01 do 2023-08-09

 • Bielsko-Biała

Świetny Geodeta

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Szukam geodety, 38000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Bielsko-Biała

Szukam geodety, podział działki, 501-1000m², Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Bielsko-Biała

Usługa geodezyjna, podział działki, 501-1000m², Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje w/g aktu notarialneg...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 450m², Bielsko-Biała

Jako wybitny specjalista od geodezji, obsługujący Klientów z Bielska-Białej i okolicznych miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 450m²". Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m², Bielsko-Biała

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Bielska-Białej i w pobliskich miastach. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-05-30 do 2023-05-31

 • Bielsko-Biała

Usługa geodezyjna, budowa domu, 501-1000m², Bielsko-Biała

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Bielsko-Biała

Rzetelne Usługi Geodezyjne Bielsko-Biała

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Juszczyna

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Juszczyna

Cel usług geodezyjnych: Wznowienie granic, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie granic...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Juszczyna

Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Juszczyna

Pracując w branży usług geodezyjnych od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Juszczyna

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Bystra Śląska

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-04 do 2023-06-12

 • Bystra Śląska

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Juszczyna

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Juszczyna

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 3400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klient j...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Brzuśnik
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty