Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Jastrzębiu Zdroju

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Jastrzębiu Zdroju

Znakomity Geodeta w Jastrzębiu Zdroju

23 opinie
Usługi geodezyjne Jastrzębie-Zdrój

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak będzie najszybszą drogą. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjna Geodezja Jastrzębie-Zdrój

5 opinii
"3G Geodezja Gerard Grześlak" - Perfekcyjna Geodezja Jastrzębie-Zdrój

Znakomici pracownicy firmy 3G Geodezja Gerard Grześlak spełnią Państwa wymagania odnośnie geodezji. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Specgeo Wojtas Tomasz

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Dobra Firma Geodezyjna Jastrzębie-Zdrój

Specgeo Wojtas Tomasz to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Jastrzębia Zdroju - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Geodezja Tomasz Jasiński

Geodezja Tomasz Jasiński - Dobry Geodeta Jastrzębie-Zdrój

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z Geodezja Tomasz Jasiński doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Arcus Tatarczyk s.c. Geodezja, geodeta, nieruchomości - Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjna geodezja to życiowa pasja ekipy z firmy Arcus Tatarczyk s.c. Geodezja geodeta nieruchomości - są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Profesjonalna Firma Geodezyjna Jastrzębie-Zdrój

ARCUS-ZW Geodezja - Profesjonalna Firma Geodezyjna Jastrzębie-Zdrój

Profesjonalna firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Jastrzębie-Zdrój oraz w rejonie powiatu. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Geoprecyzja

Geoprecyzja - Rewelacyjny Geodeta Jastrzębie-Zdrój

Rozpocznij współpracę z Geoprecyzja jeśli szukasz rewelacyjnych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Jastrzębia Zdroju i w sąsiednich miastach. Mają ofertę dla każdego.

Polbud

Polbud - Świetny Geodeta Jastrzębie-Zdrój

Jeśli wciąż nie wybrałeś geodety dla siebie, to zerknij na firmę Polbud. Świadczy całe spektrum usług geodezyjnych w korzystnych cenach. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na geodetów w Jastrzębiu Zdroju (17)

Rewelacyjne Usługi Geodezyjne Jastrzębie-Zdrój

Szukasz zlecenia do wykonania jako sprawdzony specjalista od rewelacyjnych usług geodezyjnych z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Jastrzębie-Zdrój

Szukam geodety, 1001-1500m², Jastrzębie-Zdrój

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, spór o granice działki, podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z of...

2023-06-18 do 2023-06-19

 • Jastrzębie-Zdrój

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Jastrzębie-Zdrój

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że próbuje znaleźć od niezliczonych dni, napisał nam zapytanie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 10000m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Jastrzębie-Zdrój

Zlecę usługę geodezyjną, 046ha, Jastrzębie-Zdrój

Cel usług geodezyjnych: instalacja butli gazowej Powierzchnia działki: 046ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Jastrzębie-Zdrój

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Jastrzębie-Zdrój za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m²". Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Jastrzębie-Zdrój

Szukam geodety, budowa domu, 1001-1500m², Jastrzębie-Zdrój

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Jastrzębie-Zdrój

Usługa geodezyjna, podział działki, poniżej 500m², Mszana

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Działka budowlana około 30 arow Termin ...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Mszana

Firma Geodezyjna Jastrzębie-Zdrój

Jako niezawodna firma geodezyjna z miejscowości Śląskie i prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Zebrzydowice

Perfekcyjna Geodezja Jastrzębie-Zdrój

Cel usług geodezyjnych: Odtworzenie granic Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Jankowice Rybnickie

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 9000m², Żory

Cel usług geodezyjnych: Tyczenie dróg Powierzchnia działki: 9000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Żory

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1600m², Żory

Cel usług geodezyjnych: Odnowienie granicy działki Powierzchnia działki: 1600m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Chodzi o odnowienie granicy działki....

2023-03-19 do 2023-03-27

 • Żory

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Żory

Potrzebuję geodety, podział działki, 501-1000m², Żory

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Działka budowlana 998 m2 ,gr...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Żory

Obsługa geodezyjna, 1960m2, Zbytków

Zakres zlecenia: obsługa geodezyjna na budowie dwóch hal Powierzchnia: ok. 980m2 każda Zakres prac: - wytyczenie narożników obiektu pod humusowanie + założenie reperów roboczych i naniesienie poziomu zero budynku, - wytyc...

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Zbytków

Szukam geodety, 37000m², Wodzisław Śląski

Pracując w branży usług geodezyjnych od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Wodzisław Śląski, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-08-27 do 2023-08-27

 • Wodzisław Śląski

Usługi Geodezyjne

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Wodzisław Śląski

Opłacalne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 29000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbl...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Wodzisław Śląski
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty