Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Cieszynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 147 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Cieszynie

Geodezja Tomasz Gołębiowski. Geodeta

37 opinii
Usługi geodezyjne Cieszyn

Wysokiej klasy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Cieszyna i w przyległych miastach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Staranna Ewidencja Gruntów

5 opinii
"3G Geodezja Gerard Grześlak" - Staranna Ewidencja Gruntów Cieszyn

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z doświadczenia 3G Geodezja Gerard Grześlak. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Znakomite Usługi Geodezyjne w Cieszynie

5 opinii
Europrojekt mgr inż Robert Bąk - Znakomite Usługi Geodezyjne w Cieszynie

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje wszechstronne usługi geodezyjne. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Piotr Bujok

1 opinia
Piotr Bujok - Świetna Firma Geodezyjna Cieszyn

Sprawdź wieloletnie doświadczenie Piotr Bujok. Ta renomowana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Cieszyna za drobiazgowe wykonywanie usług geodezyjnych. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Utalentowany Geodeta

5 opinii
Ekoinstal-Pro Sp.z.o.o - Utalentowany Geodeta Cieszyn

Geodeta z bogatym doświadczeniem w temacie fachowych usług geodezyjnych wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

PUHM MARIA TCHÓRZEWSKA(DAWNA NAZWA FIRMY P.P.U.H.G "MARIO"

10 opinii
PUHM MARIA TCHÓRZEWSKA(DAWNA NAZWA FIRMY P.P.U.H.G "MARIO" - Doskonała Ewidencja Gruntów Cieszyn

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. PUHM MARIA TCHÓRZEWSKADAWNA NAZWA FIRMY P.P.U.H.G MARIO ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Świetna Ewidencja Gruntów Cieszyn

2 opinie
Firma remotnowo budowlana SolidHouse - Świetna Ewidencja Gruntów Cieszyn

Wykonanie ewidencji gruntów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Firma remotnowo budowlana SolidHouse ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Solarbud Cieszyn

1 opinia
Solarbud Cieszyn - Dobry Geodeta Cieszyn

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Cieszyna. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidny Geodeta Cieszyn

1 opinia
HYDRAULIK-SOLARSYSTEM - Solidny Geodeta Cieszyn

Zwróć się do HYDRAULIK-SOLARSYSTEM jeśli szukasz solidnych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Cieszyn i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Czubaj-Jurand Czubaj

1 opinia
Czubaj-Jurand Czubaj - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Cieszyn

Szukasz sprawdzonego profesjonalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi wśród firm geodezyjnych. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na geodetów w Cieszynie (21)

Szukam geodety, wytyczenie granic działki, 501 - 1 000 m², Wisła

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granic działki Powierzchnia: 501 - 1 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Termin skorzystania z usługi: jak najszybciej...

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 3 dni temu

 • Wisła

Zlecę usługę geodezyjną, do 500 m², Jaworzynka

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z zakresu prac geodezyjnych znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zlecę usługę geodezyjną, do 500 m². Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 dni temu

 • Jaworzynka

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1 501 - 3 000 m², Koniaków

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty prac geodezyjnych prędko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeśli szuka tanich prac geodezyjnych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Koniaków

Zlecę usługę geodezyjną, 5 001 - 10 000 m², Wisła

Pragniesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec od rzetelnych usług geodezyjnych z Śląskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-13 do 2024-06-19

 • Wisła

Zlecę usługę geodezyjną, wykonanie mapy do celów projektowych, 501 - 1 000 m², Ustroń

Cel usług geodezyjnych: wykonanie mapy do celów projektowych Powierzchnia: 501 - 1 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: teren mieszkaniowy Termin skorzystania z usługi: w ciągu miesiąca...

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Ustroń

Geodeta Cieszyn

Jako firma zatrudniająca perfekcyjnych geodetów i odznaczająca się szczególnym zaangażowaniem, ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m² jest skierowane do Ciebie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Skoczów

Szukam geodety, budowa domu, 1557m², Skoczów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1557m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: nr działki 1019/2 , wytyczenie pod dom 3,82m x 9,02...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Skoczów

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m², Brenna

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi geodezyjne w miejscowości Śląskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zlecenia. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Brenna

Tanie Prace Geodezyjne Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: budowa drogi Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2024-04-17...

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Istebna

Korzystne Prace Geodezyjne

Ten Klient pragnąc dotrzeć do prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m². Zaproponuj termin już teraz!

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Koniaków

Dobra Firma Geodezyjna Cieszyn

Poszukiwana jest dobra firma geodezyjna obsługująca Twój rejon. Poznaj szczegóły zapytania o treści - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Brenna

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1500m², Ustroń

Jako geodeta proponujesz swoje usługi w miejscowości Śląskie i w pobliskich powiatach? Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Ustroń

Świetny Geodeta

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Chybie

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Cieszyn

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Cieszyn

Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 880m², Ustroń

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także okolicznych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Ustroń

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Wisła

Pracując w branży usług geodezyjnych od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Wisła

Zlecę usługę geodezyjną, 3765m², Pogwizdów

Doprowadź do tego, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z zakresu prac geodezyjnych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecę usługę geodezyjną, 3765m². Pokaż ofertę temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Pogwizdów
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty