Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Cieszynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Cieszynie

Geodezja Tomasz Gołębiowski. Geodeta

32 opinie
Usługi geodezyjne Cieszyn

Wysokiej klasy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Cieszyna i w przyległych miastach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Staranna Ewidencja Gruntów

23 opinie
Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak - Staranna Ewidencja Gruntów Cieszyn

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od ewidencji gruntów? Skorzystaj z doświadczenia Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Znakomite Usługi Geodezyjne w Cieszynie

16 opinii
GEO ARCUS - Znakomite Usługi Geodezyjne w Cieszynie

Ten specjalista działa w rejonie województwa i oferuje wszechstronne usługi geodezyjne. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

"3G Geodezja Gerard Grześlak"

5 opinii
"3G Geodezja Gerard Grześlak" - Świetna Firma Geodezyjna Cieszyn

Sprawdź wieloletnie doświadczenie 3G Geodezja Gerard Grześlak. Ta renomowana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Cieszyna za drobiazgowe wykonywanie usług geodezyjnych. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Utalentowany Geodeta

1 opinia
Piotr Bujok - Utalentowany Geodeta Cieszyn

Geodeta z bogatym doświadczeniem w temacie fachowych usług geodezyjnych wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Ekoinstal-Pro Sp.z.o.o

4 opinie
Ekoinstal-Pro Sp.z.o.o - Doskonała Ewidencja Gruntów Cieszyn

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Ekoinstal-Pro Sp.z.o.o ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Świetna Ewidencja Gruntów Cieszyn

10 opinii
PUHM MARIA TCHÓRZEWSKA (dawna nazwa firmy PPUHG Mariusz Tchórzewski) - Świetna Ewidencja Gruntów Cieszyn

Wykonanie ewidencji gruntów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. PUHM MARIA TCHÓRZEWSKA dawna nazwa firmy PPUHG Mariusz Tchórzewski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Firma remotnowo budowlana SolidHouse

2 opinie
Firma remotnowo budowlana SolidHouse - Dobry Geodeta Cieszyn

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Cieszyna. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Solidny Geodeta Cieszyn

1 opinia
Solarbud Cieszyn - Solidny Geodeta Cieszyn

Zwróć się do Solarbud Cieszyn jeśli szukasz solidnych geodetów oferujących swoje usługi w miejscowości Cieszyn i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

HYDRAULIK-SOLARSYSTEM

1 opinia
HYDRAULIK-SOLARSYSTEM - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Cieszyn

Szukasz sprawdzonego profesjonalisty wykonującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi wśród firm geodezyjnych. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na geodetów w Cieszynie (16)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 921m², Zebrzydowice

Zachwyć tego Klienta fachowym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 921m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-09 do 2023-11-13

 • Zebrzydowice

Wyjątkowa Firma Geodezyjna Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbl...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Cieszyn

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1000m², Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Działka w Cieszynie, obszar 6...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Cieszyn

Usługi Geodezyjne Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2600.000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Na działce trzeba wydzielić dro...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Cieszyn

Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Brenna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: Klie...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Brenna

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m², Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Cieszyn

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1001-1500m², Ustroń

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: wznowienie granicy dzia...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Ustroń

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m², Goleszów

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-04 do 2023-08-16

 • Goleszów

Usługi Geodezyjne

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja firma jest założona z zamiłowania do geodezji i oferuje perfekcyjne usługi geodezyjne na terenie Śląskiego, a także okolicznych miast i powiatów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Zbytków

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Kaczyce

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-06-09 do 2023-06-17

 • Kaczyce

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1480m², Kiczyce

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1480m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Kiczyce

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1001-1500m², Jasienica

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Jasienica

Firma Geodezyjna

Oczaruj Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Jastrzębia Zdroju. Jako znana firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Szukam geodety, 1001-1500m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-06-18 do 2023-06-19

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 10000m², Jastrzębie-Zdrój

Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania, które ma treść "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, podział działki, 10000m²". Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjna Geodezja Cieszyn

Cel usług geodezyjnych: Kontrola i wyznaczenie słupków granicznych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: U...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjna Geodezja

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Jastrzębie-Zdrój
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty