Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Pszczynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 625 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Pszczynie

Najlepszy Geodeta w Pszczynie

23 opinie
Usługi geodezyjne Pszczyna

Ten geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Pszczyny oraz w pobliskich powiatach. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

PK GEODETA Patryk Kunkel

21 opinii
PK GEODETA Patryk Kunkel - Wysokiej Klasy Geodeta Pszczyna

Wysokiej klasy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Pszczyny i w przyległych miastach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

GEO ARCUS

16 opinii
GEO ARCUS - Doskonały Geodeta Pszczyna

Próbujesz dotrzeć do specjalisty oferującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem wśród firm geodezyjnych z Pszczyny. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Dobry Geodeta

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Dobry Geodeta Pszczyna

Usługi geodezyjne w wykonaniu tej firmy to istny majstersztyk. To dobry geodeta. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Pszczyna

6 opinii
Usługi Geodezyjne "ALFA-GEO" Piotr Urbanek - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Pszczyna

Firma geodezyjna Usługi Geodezyjne ALFA-GEO Piotr Urbanek to prawdziwi wyjadacze w branży geodezji. Swoje najwyższej klasy usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Pszczyny. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Dobra Firma Geodezyjna Pszczyna

4 opinie
GeoLine Anna Janosz - Dobra Firma Geodezyjna Pszczyna

Firma geodezyjna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Pszczyny oraz w rejonie Pszczyny. Ustal pasujący termin od razu!

Perfekcyjna Geodezja

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Perfekcyjna Geodezja Pszczyna

Utalentowani pracownicy Specgeo Wojtas Tomasz spełnią Państwa wymagania odnośnie geodezji. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Krzystolik Sp. z o. o.

4 opinie
Krzystolik Sp. z o. o. - Utalentowany Geodeta Pszczyna

Utalentowany geodeta proponuje swoje usługi na terenie Pszczyny i w rejonie Pszczyny. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najwyższej Klasy Geodeta

11 opinii
FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA SIMKA KRYSTIAN - Najwyższej Klasy Geodeta Pszczyna

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, pracujących w miejscowości Pszczyna i w całym powiecie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

MARCIN KORZUS NADZÓR BUDOWLANY

1 opinia
MARCIN KORZUS NADZÓR BUDOWLANY - Doskonała Ewidencja Gruntów Pszczyna

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, realizujących prace na terenie miejscowości Pszczyna i w okolicy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Pszczynie (14)

Wiarygodna Firma Geodezyjna Pszczyna

Wyślij ofertę Klientowi jako firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Śląskie oraz na obszarze Śląskiego. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-11-23 do 2023-11-23

 • Jankowice

Geodezja Pszczyna

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Śląskie, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Rudołtowice

Zlecę usługę geodezyjną, 643m², Jankowice

Cel usług geodezyjnych: Wymieżenie działki istniejącej zabudowanej Powierzchnia działki: 643m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: 204/29 J...

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Jankowice

Firma Geodezyjna

Jako dobra firma geodezyjna z terenu Śląskiego oraz prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Miedźna

Zlecę usługę geodezyjną, 800m², Pszczyna

Cel usług geodezyjnych: Odnowienie granic Powierzchnia działki: 800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Pszczyna

Rewelacyjna Firma Geodezyjna

Jako rewelacyjna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Śląskiego - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu samodzielnie jak bardzo jesteś dobry! Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Rudołtowice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1001-1500m², Czarków

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Umów się na rozmowę już teraz.

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Czarków

Zlecę usługę geodezyjną, 6ha, Kobiór

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 6ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub p...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Kobiór

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1150m², Miedźna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1150m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Miedźna

Profesjonalna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 830m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: dzień dobry, Zwracam się do Państwa z prośbą o zapy...

2023-10-12 do 2023-10-13

 • Gostyń

Usługi Geodezyjne Pszczyna

Dzięki dbałości o szczegóły usługi geodezyjnej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Zbytków

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 048m², Kaniów

Jako wiarygodny specjalista oraz wysokiej klasy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Śląskiego oraz w okolicy? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Kaniów

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1446m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonać mapę do celów projektowych T...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Międzyrzecze górne

Tanie Usługi Geodezyjne

Warto by było poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została stworzona z pasji do geodezji i świadczy tanie usługi geodezyjne na terenie Żor, jak również pobliskich miast i powiatów. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Żory
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty