Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Będzinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Będzinie

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Usługi geodezyjne Będzin

Ten rewelacyjny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą stale przygotowanym do pracy - Geotyka Usługi Geodezyjne to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjna Geodezja

15 opinii
GEO ARCUS - Perfekcyjna Geodezja Będzin

Zawiązana z zamiłowania do geodezji firma oferuje perfekcyjne usługi geodezyjne na terenie Będzina, a także pobliskich miast i powiatów. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Doskonała Ewidencja Gruntów Będzin

Uwierz fachowcom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-MAR Usługi Geodezyjne. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

GEOTech Geodezja i Nieruchomości

10 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Najwyższej Klasy Firma Geodezyjna Będzin

Firma geodezyjna GEOTech Geodezja i Nieruchomości to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie geodezji. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie miejscowości Będzin. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Doświadczona Firma Geodezyjna Będzin

9 opinii
Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy - Doświadczona Firma Geodezyjna Będzin

Sprawdź wykwalifikowaną grupę pracowników Usługi Geodezyjne DRO-GEO Kamil Kansy. Ta renomowana firma geodezyjna jest szanowana w branży na terenie Będzina za gruntowne podejście do usług geodezyjnych. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Staranne Usługi Geodezyjne w Będzinie

5 opinii
exigeo - Staranne Usługi Geodezyjne w Będzinie

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę od starannych usług geodezyjnych z Będzina, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma exigeo jest Twoim rozwiązaniem. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

GEOPROM ŻANETA NOWAK

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Dobra Firma Geodezyjna Będzin

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEOPROM ŻANETA NOWAK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Mają propozycję dla każdego.

Świetne Usługi Geodezyjne

1 opinia
Specgeo Wojtas Tomasz - Świetne Usługi Geodezyjne Będzin

Uwierz w kompetentną kadrę Specgeo Wojtas Tomasz. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży w okolicy Będzina za dokładne podejście do usług geodezyjnych. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

GEOGRAV P, Rzeszutek Spółka Jawna

5 opinii
GEOGRAV P, Rzeszutek Spółka Jawna - Doskonały Geodeta Będzin

Próbujesz dotrzeć do specjalisty oferującego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem wśród firm geodezyjnych z Będzina. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Świetna Ewidencja Gruntów

1 opinia
POLI-GEO Paweł Stankiewicz - Świetna Ewidencja Gruntów Będzin

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom POLI-GEO Paweł Stankiewicz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Będzinie (22)

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Będzin

Usługi geodezyjne nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania, które ma treść "Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1072m²". Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 3 dni temu

 • Sławków

Rewelacyjna Firma Geodezyjna Będzin

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający w rejonie Śląskiego, którzy znają się na swojej robocie. Ustal pasujący termin!

2023-09-14 do 2023-09-22
dodano 8 dni temu

 • Dobieszowice

Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Siewierz

Jeśli świadczysz perfekcyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Śląskiego oraz pobliskich miast to to zapytanie jest skierowane do Ciebie. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Siewierz

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Będzin

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1031m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Będzin

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m², Będzin

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry, szukam geodety do w...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Będzin

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Twardowice

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł prac geodezyjnych, choć szuka od kilku tygodni, wysłał nam zlecenie o treści - Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Twardowice

Szukam geodety, poniżej 500m², Będzin

Cel usług geodezyjnych: droga konieczna Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: potrzebny biegły sądowy Ter...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Będzin

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Przeczyce

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Strzyżowice

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Przeczyce

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 m...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Przeczyce

Idealne Prace Geodezyjne

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z zakresu prac geodezyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 300m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Będzin

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne

Klient, który potrzebuje perfekcyjnej usługi geodezyjnej musi koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz oferowaną jakość. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Będzin

Najlepsza Firma Geodezyjna

Jako najlepsza firma geodezyjna z Śląskiego oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Przeczyce

Profesjonalne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie budynku domu jednorodzi...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Myszkowice

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty prac geodezyjnych szybko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-06-05 do 2023-06-05

 • Myszkowice

Wyjątkowa Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Sławków

Geodezja Będzin

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Potrzebuję geodety, 1001-1500m²". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Wojkowice

Pierwszorzędna Firma Geodezyjna

Zachwyć Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna wykonaj zlecenie "Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 600m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Bobrowniki
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty