Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Białymstoku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Białymstoku

Fantastyczny Geodeta Białystok

13 opinii
Usługi geodezyjne Białystok

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien niezwłocznie zgłosić się do tego geodety i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Fantastyczne Usługi Geodezyjne

12 opinii
GEOSTREFA Usługi Geodezyjne - Fantastyczne Usługi Geodezyjne Białystok

Pracuje w branży usług geodezyjnych od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Białegostoku, ale także okolicznych powiatów. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Znakomita Ewidencja Gruntów w Białymstoku

12 opinii
GEODEZJA Wojciech Piechowski - Znakomita Ewidencja Gruntów w Białymstoku

Zrealizowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. GEODEZJA Wojciech Piechowski ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Staranna Ewidencja Gruntów Białystok

7 opinii
Geoplan s.c. A. Toczyłowski, K. i S. Kołodziejczyk - Staranna Ewidencja Gruntów Białystok

Są obecni w branży usług geodezyjnych od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Białystok, ale także pobliskich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk

3 opinie
Usługi Geodezyjne Geopol Jarosław Aleksiejuk - Kompetentny Geodeta Białystok

Ten geodeta działa w rejonie miejscowości Białystok i oferuje rozmaite usługi geodezyjne. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

GEODEZJA I KARTOGRAFIA Waldemar Łupiński

3 opinie
GEODEZJA I KARTOGRAFIA Waldemar Łupiński - Dobry Geodeta Białystok

Próbujesz dotrzeć do solidnego fachowca świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi na terenie Białegostoku. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Geodezja Paweł Miniuk

2 opinie
Geodezja Paweł Miniuk - Profesjonalny Geodeta Białystok

Zwróć się do Geodezja Paweł Miniuk jeśli szukasz profesjonalnych geodetów działających w miejscowości Białystok lub w okolicy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów

1 opinia
Geo-Centrum Geodezja i Kartografia - Pierwszorzędna Ewidencja Gruntów Białystok

Uważasz, że pierwszorzędna ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Wysokiej Klasy Geodeta

2 opinie
MS Inżynieria Marek Sapieżko - Wysokiej Klasy Geodeta Białystok

Usługi geodezyjne w wykonaniu MS Inżynieria Marek Sapieżko to autentyczny majstersztyk. To wysokiej klasy geodeta. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Geoinfor

1 opinia
Geoinfor - Świetne Usługi Geodezyjne Białystok

Są w branży usług geodezyjnych od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Białegostoku, ale także okolicznych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na geodetów w Białymstoku (17)

Perfekcyjna Geodezja Białystok

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 6000m²". Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-09-23 do 2023-10-01
dodano 4 dni temu

 • Białystok

Szukam geodety, 501-1000m², Białystok

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej geodezji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Szukam geodety, 501-1000m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-09-21 do 2023-09-29
dodano 6 dni temu

 • Białystok

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1500m², Białystok

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Białystok

Pierwszorzędna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Witam. sprawa polega na podziel...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Białystok

Potrzebuję geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1001-1500m², Białystok

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej propozycji prac geodezyjnych prędko nie znajdzie na terenie Białegostoku, więc jeżeli szuka doskonałych prac geodezyjnych to bezzwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Białystok

Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Białystok

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, chociaż szuka od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Usługa geodezyjna, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Białystok

Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m², Białystok

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: wytyczenie garażu w przebudowanym ...

2023-08-28 do 2023-08-28

 • Białystok

Perfekcyjna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wyznaczenie garażu w remontowany...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Białystok

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Białystok

Cel usług geodezyjnych: mapa do celow projektowych Powierzchnia działki: 27000ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Białystok

Dobra Firma Geodezyjna Białystok

Ten Klient zgłosił "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m²". Jako dobra firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Klienci przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Białystok

Najlepsza Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Aktualizacja mapki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Koszt aktualizacji mapki....

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Białystok

Szukam geodety, 3000m², Białystok

Cel usług geodezyjnych: Naniesc punkty gdzie jest działka z mapy na grunt Powierzchnia działki: 3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: 2023...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Białystok

Pierwszorzędna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: Przełączę do wodociągu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Białystok

Szukam geodety, 501-1000m², Białystok

Jako firma zatrudniająca świetnych geodetów i cechująca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, ogłoszenie o treści - Szukam geodety, 501-1000m² jest skierowane do Ciebie. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Białystok

Perfekcyjna Geodezja

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Białystok

Świetny Geodeta Białystok

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Usługa geodezyjna, budowa domu, 1149m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Białystok

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 914m², Hryniewicze

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 914m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dawno temu zostały wyznaczo...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Hryniewicze
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty