Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Łomży

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Łomży

Geoplan s.c. A. Toczyłowski, K. i S. Kołodziejczyk

7 opinii
Usługi geodezyjne Łomża

Jeśli jeszcze szukasz świetnego geodety, to zwróć uwagę na firmę Geoplan s.c. A. Toczyłowski K. i S. Kołodziejczyk. Realizuje bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

USŁUGI GEODEZYJNE "KARTEZJA" KRZYSZTOF BURZYŃSKI

7 opinii
USŁUGI GEODEZYJNE "KARTEZJA" KRZYSZTOF BURZYŃSKI - Dobra Firma Geodezyjna Łomża

Sprawdź doświadczoną kadrę USŁUGI GEODEZYJNE KARTEZJA KRZYSZTOF BURZYŃSKI. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Łomży za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

GEO-PLAN Piotr Biedrzycki

6 opinii
GEO-PLAN Piotr Biedrzycki - Wysokiej Klasy Geodeta Łomża

Nie znajdziesz innych tak wysokiej klasy geodetów z tak dużym doświadczeniem, działających na terenie miejscowości Łomża i w całym powiecie. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

GETEK Usługi Geodezyjne

2 opinie
GETEK Usługi Geodezyjne - Tanie Usługi Geodezyjne Łomża

Ich specjalność to tanie usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Łomży oraz sąsiednich miast. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Dobry Geodeta

1 opinia
KAMART Usługi Remontowo Budowlane - Dobry Geodeta Łomża

Dobry geodeta oferuje swoje doświadczenie w miejscowości Łomża oraz w pobliskich miastach. Ustal pasujący termin już teraz!

WŁOSTOWSKI Artur Włostowski Usługi Geodezyjne i Kartograficzne

1 opinia
WŁOSTOWSKI Artur Włostowski Usługi Geodezyjne i Kartograficzne - Rzetelna Firma Geodezyjna Łomża

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien koniecznie zgłosić się do WŁOSTOWSKI Artur Włostowski Usługi Geodezyjne i Kartograficzne i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Rewelacyjna Ewidencja Gruntów

iGEO Usługi Geodezyjne Łukasz Szabłowski - Rewelacyjna Ewidencja Gruntów Łomża

Firma iGEO Usługi Geodezyjne Łukasz Szabłowski świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Łomży oraz przyległych powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wyjątkowy Geodeta w Łomży

SYSTEM DOM - Wyjątkowy Geodeta w Łomży

Próbujesz dotrzeć do sprawdzonego wykonawcy oferującego usługi geodezyjne? Ci geodeci są wyjątkowi w mieście Łomża. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepsza Firma Geodezyjna Łomża

USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE,,AGA,, - Najlepsza Firma Geodezyjna Łomża

Nie wątp w doświadczoną kadrę USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANEAGA. Ta renomowana firma geodezyjna jest szanowana w branży w okolicy Łomży za drobiazgowe wykonywanie usług geodezyjnych. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najlepszy Geodeta Łomża

Fhu kamil obrycki - Najlepszy Geodeta Łomża

Najlepszy geodeta proponuje swoje doświadczenie na terenie Łomży oraz w okolicznych miastach. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na geodetów w Łomży (16)

Profesjonalna Geodezja Łomża

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Szukam geodety, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 699m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-10-04 do 2023-10-04

 • Łomża

Firma Geodezyjna Łomża

Dla Klienta znalezienie dobrej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec w kwestii geodezji działający na terenie Łomży, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Łomża

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 90ha Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Łomża

Szukam geodety, 7157m², Łomża

Cel usług geodezyjnych: Rozbudowa Powierzchnia działki: 7157m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Łomża

Szukam geodety, 501-1000m², Łomża

Cel usług geodezyjnych: Sprawdzenie działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Sprawdzenie działki Ter...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Łomża

Fantastyczny Geodeta Łomża

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Potrzebuję geodety, budowa domu, 1010m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-06-28 do 2023-06-28

 • Łomża

Firma Geodezyjna

Jako niezawodna firma geodezyjna z miejscowości Podlaskie i prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Nowogród

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1ha, Nowogród

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a dla zainteresowanych także usługi dodatkowe, bez dwóch zdań przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1ha. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Nowogród

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Nowogród

Doskonała Geodezja

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie granicy kostki brukowej Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2023-09-28 do 2023-09-28

 • Jedwabne

Świetna Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie świetnej firmy geodezyjnej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy specjalista w kwestii geodezji działający na terenie Podlaskiego, którzy znają się na swojej pracy. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Szóstaki

Znakomite Usługi Geodezyjne Łomża

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 06589ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Wizna

Doświadczona Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Zambrowa za całościowe wykonywanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Zlecę usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Zambrów

Szukam geodety, 17200m², Romany

Jako dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych na terenie Podlaskiego - odpowiedz Klientowi i daj przekonać mu się na własne oczy o tym, że jesteś bezkonkurencyjny! Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-07-21 do 2023-07-27

 • Romany

Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako solidny profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy w Podlaskim zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zlecę usługę geodezyjną, 1001-1500m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Stawiski

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, 2ha, Laskowiec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Laskowiec
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty