Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Złotoryi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 975 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Złotoryi

ProBud

2 opinie
Płyty karton gips Złotoryja

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy montażu sufitu podwieszanego w rejonie Złotoryi i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z kwalifikacji ProBud. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Kompleksowe wykończenia domów mieszkań biur Adam Łuczak

16 opinii
Kompleksowe wykończenia domów mieszkań biur Adam Łuczak - Profesjonalna Sucha Zabudowa Złotoryja

Sucha zabudowa w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EKO-TOM

6 opinii
EKO-TOM - Doskonała Sucha Zabudowa Złotoryja

Pracownicy EKO-TOM to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej suchej zabudowy. Zapraszamy do kontaktu.

Znakomita Adaptacja Poddasza Złotoryja

9 opinii
West Pro - Znakomita Adaptacja Poddasza Złotoryja

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Skorzystaj z kwalifikacji West Pro. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

NewHome Łukasz Szkulimowski

3 opinie
NewHome Łukasz Szkulimowski - Perfekcyjne Płyty Karton Gips Złotoryja

Stworzona z zamiłowania do płyt karton gips firma oferuje perfekcyjny montaż płyt gipsowych na terenie Złotoryi, jak również pobliskich miast i powiatów. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zadzwoń!

AD-KOR Adam Zaraziński Usługi ogólnobudowlane

2 opinie
AD-KOR Adam Zaraziński Usługi ogólnobudowlane - Solidna Sucha Zabudowa Złotoryja

Osoby z AD-KOR Adam Zaraziński Usługi ogólnobudowlane to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej suchej zabudowy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Złotoryja

5 opinii
"HAMMER" Krzysztof Kaszczyszyn - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Złotoryja

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z HAMMER Krzysztof Kaszczyszyn są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Krzysztof Baraniak-Toryfter

4 opinie
Krzysztof Baraniak-Toryfter - Staranna Zabudowa Płytami GK Złotoryja

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Krzysztof Baraniak-Toryfter. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Solidne Płyty Karton Gips w Złotoryi

1 opinia
Rekbau - Solidne Płyty Karton Gips w Złotoryi

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Rekbau z Złotoryi będzie najszybszą drogą. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma usługowo budowlana "STAFFBUD"

3 opinie
Firma usługowo budowlana "STAFFBUD" - Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Złotoryja

Firma usługowo budowlana STAFFBUD świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Złotoryi i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Złotoryi (14)

Zabudowa Płytami GK Złotoryja

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na klejenie płyt G-K, 101-250m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Złotoryja

Dam zlecenie na prace z płytami GK, 41m², Chojnów

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 41m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Chojnów

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, do 100m², Miłkowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Sufit kuchnia i kafle na ścianie w kuchni Termin rozpoczęcia prac: n...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Miłkowice

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 10m², Gniewomirowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 10m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Obnizenie sufitu. Około 10m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-21 do 2023-12-29

 • Gniewomirowice

Solidne Płyty Karton Gips Złotoryja

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 13m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Wykonanie sufitu podwieszanego w kuchni . Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-04 do 2023-12-12

 • Gniewomirowice

Znakomita Zabudowa Karton Gips Złotoryja

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 50m² Zakres prac: sufit napinany Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Lipce

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 130m², Rzeszotary

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: Witam, Zlecę budowę sufitu podwieszanego w domku jednorodzinnym. Szczegóły do uzgodnienia Plan domu w ...

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Rzeszotary

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 300m², Legnica

Płyty karton gips nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 300m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Legnica

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 172m², Legnica

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako profesjonalista od zabudowy płytami GK. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Legnica

Odpowiedni Montaż Płyt Gipsowych Złotoryja

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Legnica

Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Legnica

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do p...

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Legnica

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 2500m², Legnica

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 2500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Legnica

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 98m²". Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Legnica

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 50m², Legnica

Spowoduj, że montaż płyt gipsowych nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z dziedziny montażu płyt gipsowych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę prace budowlane z płytami GK, 50m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty