Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Lwówku Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 351 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Lwówku Śląskim

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych

1 opinia
Płyty karton gips Lwówek Śląski

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z WR-BAU WOJCIECH RUSZKIEWICZ perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Profesjonalny Sufit Napinany w Lwówku Śląskim

13 opinii
Usługi remontowo budowlane Krzysztof Pietruszkiewicz - Profesjonalny Sufit Napinany w Lwówku Śląskim

Jesteś zdania, że profesjonalny sufit napinany to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Usługi remontowo budowlane Krzysztof Pietruszkiewicz udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetna Adaptacja Poddasza Lwówek Śląski

7 opinii
Jezioro Wykończenia - Świetna Adaptacja Poddasza Lwówek Śląski

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij Jezioro Wykończenia. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Usługi Ogólnobudowlane i Instalacyjne

5 opinii
Usługi Ogólnobudowlane i Instalacyjne - Doskonałej Jakości Sufit Napinany Lwówek Śląski

Usługi Ogólnobudowlane i Instalacyjne oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Lwówek Śląski i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

Wojciech Szymanowicz

2 opinie
Wojciech Szymanowicz - Pierwszorzędna Zabudowa Karton Gips Lwówek Śląski

Jesteś zdania, że pierwszorzędna zabudowa karton gips to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego

3 opinie
AR Construction - Wyjątkowy Montaż Sufitu Podwieszanego Lwówek Śląski

Starasz się odnaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu wyjątkowego montażu sufitu podwieszanego z Lwówka Śląskiego, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma AR Construction jest do Twojej dyspozycji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Profesjonalna Sucha Zabudowa Lwówek Śląski

2 opinie
Mar-Max - Profesjonalna Sucha Zabudowa Lwówek Śląski

Profesjonalna sucha zabudowa to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w branży. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

RENOVA

15 opinii
RENOVA - Solidna Adaptacja Poddasza Lwówek Śląski

Firma RENOVA oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Lwówek Śląski oraz przyległych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjny Sufit Napinany

10 opinii
OCIEPLENIA, ELEWACJE KOMPLEKSOWO - Perfekcyjny Sufit Napinany Lwówek Śląski

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Skorzystaj z doświadczenia OCIEPLENIA ELEWACJE KOMPLEKSOWO. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

BLAB Złota rączka

2 opinie
BLAB Złota rączka - Doskonały Montaż Sufitu Podwieszanego Lwówek Śląski

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu doskonałego montażu sufitu podwieszanego z Lwówka Śląskiego do realizacji zaplanowanych działań? Firma BLAB Złota rączka jest gotowa Ci pomóc. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Lwówku Śląskim (14)

Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Lwówek Śląski

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od zabudowy płytami GK. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-28 do 2024-06-28

 • Lwówek Śląski

Staranna Zabudowa Karton Gips Lwówek Śląski

Rodzaj obiektu: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-200m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Intermarche Lwówek Śląski Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Lwówek Śląski

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 201-500m², Mirsk

Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 201-500m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Mirsk

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 50m², Lubań

Ten Klient uważa, że profesjonalna zabudowa GK to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

2024-02-28 do 2024-02-29

 • Lubań

Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 100m², Lubań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Lubań

Doskonała Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 2500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Praca w Niemczech legal ie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny ter...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Jelenia Góra

Szukamy firmy na suche zabudowy, 1240m2, Jelenia Góra

Ten Klient poszukuje specjalisty od zabudowy karton gips. Napisał zlecenie o treści - Szukamy firmy na suche zabudowy, 1240m2, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-07-02 do 2024-07-10

 • Jelenia Góra

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 21-50m², Jelenia Góra

Jeżeli jako ekspert od zabudowy GK poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam ekipy do prac z płytami GK, 21-50m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Jeleniej Góry na pewno dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 5 dni temu

 • Jelenia Góra

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Lwówek Śląski

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Jelenia Góra

Solidne Płyty Karton Gips

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w branży płyt karton gips możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Jelenia Góra, który wysłał zapytanie o treści "Szukam firmy na suche zabudowy, 1240m2". Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, 130m², Jelenia Góra

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na montaż płyt G-K na profilach, 251-500m², Jelenia Góra

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-05 do 2024-02-06

 • Jelenia Góra

Solidna Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 160m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-11 do 2024-07-19

 • Jelenia Góra

Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 501-1000m², Jelenia Góra

Ten Klient myśli, że świetna zabudowa karton gips to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 501-1000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty