Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Polkowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Polkowicach

Łukasz Prace Wykończeniowe

7 opinii
Płyty karton gips Polkowice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie sufitu napinanego i zatrudnij Łukasz Prace Wykończeniowe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Solidne Płyty Karton Gips Polkowice

2 opinie
Uslugi Budowlany Roman Danyłko - Solidne Płyty Karton Gips Polkowice

Płyty karton gips to dla firmy Uslugi Budowlany Roman Danyłko pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

PRO-ZABUDOWA

3 opinie
PRO-ZABUDOWA - Rewelacyjny Montaż Płyt Gipsowych Polkowice

Po prostu zleć prace dotyczące montażu płyt gipsowych specjalistom firmy PRO-ZABUDOWA z miejscowości Polkowice. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Polkowic są jednymi z najlepszych. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Wiciabau

2 opinie
Wiciabau - Solidna Zabudowa Płytami GK Polkowice

Uważasz, że solidna zabudowa płytami GK to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej i poznaj ofertę.

PHUP Remont-Bau

5 opinii
PHUP Remont-Bau - Profesjonalna Zabudowa GK Polkowice

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od zabudowy GK to powierz tę kwestię specjalistom z PHUP Remont-Bau. Polkowice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski

15 opinii
BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski - Najlepsza Zabudowa Karton Gips Polkowice

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Rafał Dziedzic

2 opinie
Rafał Dziedzic - Doskonały Montaż Sufitu Podwieszanego Polkowice

Od lat pracownicy Rafał Dziedzic świadczą usługi z zakresu montażu sufitu podwieszanego, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Staranna Adaptacja Poddasza Polkowice

1 opinia
TopFinish - Staranna Adaptacja Poddasza Polkowice

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Wykorzystaj doświadczenie TopFinish. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Polkowicach

5 opinii
Hurtownia Materiałów i Chemi Budowlanej - HURTBAU - Pierwszorzędna Sucha Zabudowa w Polkowicach

Utworzona z zamiłowania do suchej zabudowy firma oferuje pierwszorzędny montaż płyt gipsowych na obszarze miejscowości Polkowice, jak również okolicznych miast i powiatów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Wiciabau

1 opinia
Wiciabau - Znakomita Adaptacja Poddasza Polkowice

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od adaptacji poddasza? Wykorzystaj kompetencje Wiciabau. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Polkowicach (18)

Płyty Karton Gips Polkowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 180m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Sucha górna

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Polkowice

Ten Klient uważa, że porządna zabudowa płytami GK to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Przedzwoń i prześlij ofertę.

2023-11-01 do 2023-11-07

 • Polkowice

Zabudowa Płytami GK Polkowice

Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Polkowice

Bezkonkurencyjny Montaż Płyt Gipsowych Polkowice

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Wykonanie ścianki działowej z płyt regips z izolacją akustyczną. Ścianka będzie pełnić funkcję z...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Polkowice

Doskonała Zabudowa Karton Gips Polkowice

Zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie sufitu podwieszanego, 73m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Sucha górna

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Polkowice

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Polkowice

Płyty Karton Gips

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecę wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin od razu!

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Radwanice

Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, do 100m², Głogów

Perfekcyjne płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Głogów

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych

Jako specjalista zaproponuj najlepszą ofertę montażu płyt gipsowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zlecenie o treści "Ekipa na klejenie płyt G-K, 101-250m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Głogów

Doskonałe Płyty Karton Gips

Doskonałe płyty karton gips to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w branży. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Głogów

Szukam ekipy do prac z płytami GK, 251-500m², Lubin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 251-500m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, systemowy Armstrong Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie sufi...

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Lubin

Pierwszorzędne Płyty Karton Gips

Jako fachowiec działający na terenie miejscowości Lubin i świadczący różnorodne usługi z zakresu pierwszorzędnego płyt karton gips podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 25m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Lubin

Znakomita Zabudowa Karton Gips

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termi...

2023-06-11 do 2023-06-11

 • Lubin

Doskonała Zabudowa Płytami GK

Przygotowanie zabudowy płytami GK z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecę prace budowlane z płytami GK, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-25 do 2023-08-29

 • Lubin

Perfekcyjna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Lubin

Zlecenie na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, do 100m², Lubin

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Witam mam do wykonania podział pomieszczeń ściankami z GK z wygłuszeniem wełną plus w...

2023-09-29 do 2023-09-29

 • Lubin

Zlecenie na montaż płyt G-K na profilach, 101-250m², Lubin

Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: do postawienia scianki działowe w lokalu parterowym (wykonanie nowego zaplecza ) 100-150 m2 ...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Lubin

Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Borówki

Zlecenie o treści - Dam zlecenia na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Dolnośląskiego oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Borówki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty