Kategorie
Szukaj

Gładzie w Lęborku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Lęborku

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro w Lęborku

17 opinii
Gładzie Lębork

Zrealizowanie gładzi na mokro będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DPinvest ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

Lukas renovetion

6 opinii
Lukas renovetion - Solidne Gładzie Gipsowe Lębork

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Wykorzystaj doświadczenie Lukas renovetion. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Lębork

1 opinia
DAN-DOM - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Lębork

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij DAN-DOM. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

MK-BUD-usługi remontowo budowlane kompleksowe wykończenia wnętrz

9 opinii
MK-BUD-usługi remontowo budowlane kompleksowe wykończenia wnętrz - Staranne Gładzie Gipsowe Lębork

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z MK-BUD-usługi remontowo budowlane kompleksowe wykończenia wnętrz poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Design Beton

5 opinii
Design Beton - Perfekcyjne Położenie Gładzi Lębork

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

14 opinii
MADR Rafał Mras - Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Lębork

Nie marnuj energii i powierz prace tym zawodowcom w kwestii gładzenia ścian z Lęborka. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Znakomite Gładzie Gipsowe Lębork

6 opinii
Usługi Budowlane Lica Marcin - Znakomite Gładzie Gipsowe Lębork

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Usługi Budowlane Lica Marcin. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Zachęcamy do zadawania pytań.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

1 opinia
Forte - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Lębork

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Forte są dla Ciebie idealni. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Garski Wykończenia

4 opinie
Garski Wykończenia - Pierwszorzędne Położenie Gładzi Lębork

Od wielu lat pracownicy Garski Wykończenia wykonują usługi z zakresu położenia gładzi, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Karol Rutkowski

1 opinia
Karol Rutkowski - Profesjonalne Gładzenie Ścian Lębork

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z miejscowości Lębork. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Lęborku (14)

Porządne Gładzie Lębork

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Maszewo lęborskie

Gładzenie Ścian Lębork

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Pomorskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Łeba

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Lębork

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Flugger lsr Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Sasino

Profesjonalne Gładzie

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m², chcąc trafić w dobre miejsce. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-06-13 do 2023-06-20

 • Kębłowo

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Damnica

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-04-28 do 2023-05-06

 • Damnica

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Bolszewo

Zapytanie o szpachlowanie, do 100m², Bolszewo

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zapytanie o pierwszorzędne gładzenie ścian z Pomorskiego. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Bolszewo

Zapytanie o położenie gładzi, 53m², Bolszewo

Zrealizuj usługę fantastycznego położenia gładzi o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 53m²", jako ekspert z miejscowości Pomorskie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Pomorskiego nie masz sobie równych. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Bolszewo

Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m², Leśniewo

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Leśniewo

Dam zlecenie na szpachlowanie, 301-500m², Czluchów

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na wyjątkowe gładzenie ścian w Człuchowie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Czluchów

Położenie Gładzi Lębork

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Nowy Dwór Wejherowski

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-31...

2023-07-19 do 2023-07-19

 • Jezierzyce

Gładzenie Ścian

Szukasz Klienta jako dobry profesjonalista z zakresu pierwszorzędnego gładzenia ścian z Pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Ofertę prześlij po kontakcie.

2023-07-18 do 2023-07-18

 • Jezierzyce

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 60m², Kartuzy

Zlecający szuka dobrej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 60m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Kartuzy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty