Kategorie
Szukaj

Gładzie w Pucku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 622 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Pucku

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Puck

21 opinii
Gładzie Puck

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij LesHome. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

EkoMalarz

16 opinii
EkoMalarz - Perfekcyjne Gładzie Puck

Pracownicy EkoMalarz to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego gładzi. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najlepsze Gładzie Gipsowe w Pucku

8 opinii
Karol Kołsut - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Pucku

Gdy poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z Karol Kołsut są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Świetne Gładzie Bezpyłowe Puck

8 opinii
Balas Jarosław - Świetne Gładzie Bezpyłowe Puck

Jesteś zdania, że świetne gładzie bezpyłowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Staranne Gładzie Gipsowe

3 opinie
MIBO Izabela Bojanowska - Staranne Gładzie Gipsowe Puck

Wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z MIBO Izabela Bojanowska. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAG-TOM TOMASZ GÓRSKI

19 opinii
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAG-TOM TOMASZ GÓRSKI - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Puck

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAG-TOM TOMASZ GÓRSKI są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

FHU Paweł Frybezowski

2 opinie
FHU Paweł Frybezowski - Profesjonalne Gładzie Puck

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Pucka, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

4 opinie
BS Professional - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Puck

Szukasz ekspertów od najwyższej klasy położenia gładzi w miejscowości Puck lub w pobliskim rejonie? Zarezerwuj termin!

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

1 opinia
AK Aleksandra Krajewska-Solecka - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Puck

Zrealizowanie gładzi na mokro będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. AK Aleksandra Krajewska-Solecka ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

BUD-MAR

6 opinii
BUD-MAR - Najlepsze Kładzenie Gładzi Puck

Powierz usługę najlepszego kładzenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Puck i przyległych miast. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Pucku (16)

Szukam firmy do wykonania gładzi, 90m2, Gnieżdżewo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Powierzchnia: 90m2 Dodatkowe informacje: dom jednorodzinny parterowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Gnieżdżewo

Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m², Władysławowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Władysławowo

Profesjonalne Gładzenie Ścian Puck

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Leśniewo

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Puck

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-08-27 do 2022-09-04

 • Puck

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 301-500m², Wejherowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-07-27 do 2022-08-04

 • Wejherowo

Szukam firmy na szpachlowanie, 60m², Wejherowo

To zlecenie o treści - Szukam firmy na szpachlowanie, 60m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Wejherowa i z sąsiednich miast. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Wejherowo

Porządne Gładzie Puck

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Reda

Dam zlecenie na położenie gładzi, 90m², Reda

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 90m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Reda

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Reda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-08-29 do 2022-09-06

 • Reda

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Reda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Reda

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Gościcino

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na prostym tynku. Dom nowowybudowany . Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Gościcino

Zapytanie o szpachlowanie, 101-300m², Rumia

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o szpachlowanie, 101-300m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Rumia

Zapytanie o szpachlowanie, do 100m², Rumia

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Poprawki po położeniu gładzi gipsowej Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-14 do 2022-11-14

 • Rumia

Solidne Kładzenie Gładzi Puck

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-01...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Rumia

Najlepsze Gładzie

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 200m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-09-14 do 2022-09-15

 • Gdynia

Solidne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Gdynia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty