Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Trzebnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Trzebnicy

Doskonałej Jakości Melioracja

9 opinii
Roboty ziemne Trzebnica

Firma Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Trzebnicy oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Digger

3 opinie
Digger - Porządne Studnie Głębinowe Trzebnica

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z Digger są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Studnie Dolnośląskie

7 opinii
Studnie Dolnośląskie - Solidne Kopanie Studni Trzebnica

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Studnie Dolnośląskie jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

WORK-ZONE

3 opinie
WORK-ZONE - Dobre Usługi Minikoparką Trzebnica

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką WORK-ZONE prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Marek Ślązak Marurent

2 opinie
Marek Ślązak Marurent - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Trzebnica

Po prostu zleć prace dotyczące kopania stawów fachowcom firmy Marek Ślązak Marurent z miejscowości Trzebnica. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Trzebnicy są jednymi z najlepszych. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Profesjonalny Drenaż Opaskowy w Trzebnicy

2 opinie
IG-INVEST Oskar Kusowski - Profesjonalny Drenaż Opaskowy w Trzebnicy

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu IG-INVEST Oskar Kusowski. Trzebnica i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Trzebnica

1 opinia
Korkop usługi koparką-transport - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Trzebnica

Sprawdź tę firmę jeśli szukasz odpowiednich ludzi do wysokiej klasy wiercenia studni na terenie Trzebnicy. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najlepsze Roboty Ziemne

1 opinia
Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki - Najlepsze Roboty Ziemne Trzebnica

Z chwilą, gdy będziesz szukać najlepszej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Tanie Usługi Koparko Ładowarką Trzebnica

1 opinia
PUH JAREX Jarosław Frąckowiak - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Trzebnica

Ten, kto planuje zakup taniej usługi koparko ładowarką powinien niezwłocznie zgłosić się do PUH JAREX Jarosław Frąckowiak i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz oferowaną jakość. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

FHU Kubiaczyk Mirosław

1 opinia
FHU Kubiaczyk Mirosław - Porządne Roboty Ziemne Trzebnica

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z FHU Kubiaczyk Mirosław dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Trzebnicy (37)

Porządne Prace Ziemne Trzebnica

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Dolnośląskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 4 dni temu

 • Oborniki Śląskie

Kopanie Trzebnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: wywóz nadmiaru ziemi po wykopie fundamentów i wyrównanie działki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Kryniczno

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 400m², Oborniki Śląskie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Działka została już wstępnie wyrównana po budowie. Zakres prac obejmuje przygotowanie terenu pod wysiew trawy. Różnica poziomów między skrajnymi punktami d...

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Oborniki Śląskie

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 500m², Oborniki Śląskie

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 500m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-03-16 do 2023-03-16

 • Oborniki Śląskie

Prace Ziemne

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Pierwoszów

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m², Trzebnica

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Poszukuje firmy, która wyrówna teren przy domu w Szymanowie powiat trzebnicki. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Trzebnica

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 730m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Trzebnica

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 150m², Prusice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Prusice

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Zawonia

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-19 do 2023-02-19

 • Zawonia

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 200m², Czeszów

Zlecenie o treści - Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 200m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Dolnośląskiego oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Czeszów

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Trzebnica

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 146m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Piotrkowiczki

Pierwszorzędne Kopanie

Jeśli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Dolnośląskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykopanie studni", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Prusice

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Siemianice

Najlepsze Kopanie

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Chcę wy...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Szymanów gmina Wisznia Mała

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 900m², Brzyków

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 900m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Brzyków

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Brzyków

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Informacje dodatkowe: wykop pod przewody w tym tygodniu, równanie terenu objoętny termin Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-26...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Brzyków

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 1000mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-11-18 do 2022-12-01

 • Zawonia

Rewelacyjne Kopanie

Wykonaj zadanie rewelacyjnego kopania o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 250m²", jako specjalista z miejscowości Trzebnica. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Trzebnicy nie masz sobie równych. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Trzebnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty