Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Golubiu-Dobrzyniu

Rewelacyjne Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

6 opinii
Roboty ziemne Golub-Dobrzyń

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

7 opinii
TopGarden - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

TopGarden świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Golub-Dobrzyń i okolic. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Waldemar Eliasz

2 opinie
Waldemar Eliasz - Znakomity Drenaż Opaskowy Golub-Dobrzyń

Wykonanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Waldemar Eliasz ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałe Kopanie Studni

1 opinia
Pro House - Doskonałe Kopanie Studni Golub-Dobrzyń

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie studni. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

EKOPARK SA

3 opinie
EKOPARK SA - Fantastyczne Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Golubia-Dobrzynia. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Perfectinterior

1 opinia
Perfectinterior - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Golub-Dobrzyń

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Perfectinterior ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Porządne Prace Ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

1 opinia
EkspertBud - Porządne Prace Ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

Myślisz, że porządne prace ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z EkspertBud poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW

1 opinia
USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Golub-Dobrzyń

Specjalność USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW to dobre usługi koparko ładowarką na terenie miejscowości Golub-Dobrzyń oraz sąsiednich miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

CIN-TECH

CIN-TECH - Profesjonalne Roboty Ziemne Golub-Dobrzyń

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij CIN-TECH. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski

Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski - Solidne Studnie Głębinowe Golub-Dobrzyń

Uważasz, że solidne studnie głębinowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Golubiu-Dobrzyniu (18)

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 5000m², Zbójno

Przeznaczenie terenu: budowa, trawnik, droga Powierzchnia: 5000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: skarpy Informacje dodatkowe: wykonanie tarasów pod domki na skarpie, skarpie. dojścia do jeziora Termin skorzystania z ofe...

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 3 dni temu

 • Zbójno

Zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m², Działyń

Teren do utwardzenia: wokół budynku, podjazd Powierzchnia: 51-100m² Rodzaj materiału: tłuczeń Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Działyń

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Działyń

Przeznaczenie terenu: droga, poprawa drenażu Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Działyń

Dam zlecenie na wyrównanie terenu, 301-500m², Lisewo

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: Dzień dobry, bardzo proszę o wycenę prac polegających na wyrównaniu terenu i przywróceniu tra...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Lisewo

Wykop Golub-Dobrzyń

Rodzaj ziemi: ziemia zanieczyszczona Ilość ziemi: 21-50m³ Miejsce składowania: po stronie Wykonawcy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Lisewo

Perfekcyjne Kopanie Golub-Dobrzyń

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebne wyrównanie terenu, 101-300m²". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Kujawsko-pomorskiego i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Czernikowo

Świetne Roboty Ziemne Golub-Dobrzyń

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej, pozwolenie na budowę Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Czernikowo

Porządne Roboty Ziemne

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Lubicz

Najlepsze Wykop

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Kujawsko-pomorskiego bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-06-28 do 2024-07-06

 • Nadróż

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zakres zlecenia: Wykop pod budowę domy / ławy fundamentowe a po ich wykonaniu, obwodowa zasyp ścian i środka ścian fundamentowych , zniwelowanie pozostałego materiału po działce Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Huta

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 301-500m², Myśliwiec

Zrealizuj zadanie wysokiej klasy kopania o treści "Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 301-500m²", jako specjalista z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Kujawsko-pomorskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Myśliwiec

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Grębocin

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Grębocin

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Grębocin

Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m², Kikół

Przyjmij usługę doskonałego kopania o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu, do 100m²", jako fachowiec z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Kujawsko-pomorskiego nie masz sobie równych. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Kikół

Staranne Wykop

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na wykopanie stawu, 51-150m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Wąbrzeźno

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m², Wąbrzeźno

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 51-100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Wąbrzeźno

Dam zlecenie na wykop pod fundament, 1400m², Rypin

Rodzaj fundamentów pod wykop: stopy fundamentowe Rodzaj budynku: Wiata zadaszenia Powierzchnia zabudowy: 1400m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: tak Informacje dodatkowe: Adres Inwestycji: Oczyszczalnia Ścieków „KOMES” Ul.•••...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Rypin

Zapytanie o wyrównanie terenu, 20000m², Rypin

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 20000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: duże nierówności Informacje dodatkowe: Poszukuje firmy / osoby do przewiezienia ziemi z jednej części działki (teren podwyższony) na drugą...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Rypin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty