Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Golubiu-Dobrzyniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 282 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Golubiu-Dobrzyniu

EKOPARK SA

3 opinie
Wyburzenia Golub-Dobrzyń

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? EKOPARK SA jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

TopGarden

7 opinii
TopGarden - Najlepsze Wyburzenia Golub-Dobrzyń

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz ekspertów od wyburzeń to skorzystaj z doświadczenia TopGarden. Golub-Dobrzyń i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Eurodom Tomasz Kozłowski

6 opinii
Eurodom Tomasz Kozłowski - Doskonałej Jakości Wyburzenia Golub-Dobrzyń

Podekscytuje Cię fachowe działanie Eurodom Tomasz Kozłowski w miejscowości Golub-Dobrzyń. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Wyburzanie Ścian w Golubiu-Dobrzyniu

1 opinia
Perfectinterior - Solidne Wyburzanie Ścian w Golubiu-Dobrzyniu

Wyburzanie ścian to specjalność ekipy z firmy Perfectinterior - nie mają sobie równych w branży. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

GLOBE365

1 opinia
GLOBE365 - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Golub-Dobrzyń

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie GLOBE365. Golub-Dobrzyń i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Golub-Dobrzyń

1 opinia
Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych EKOPARK S.A. - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Golub-Dobrzyń

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz doświadczonych ludzi do rewelacyjnego wyburzania ścian na terenie Golubia-Dobrzynia lub okolicy. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Kucie Betonu

1 opinia
EkspertBud - Rewelacyjne Kucie Betonu Golub-Dobrzyń

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Golubia-Dobrzynia lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW

1 opinia
USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Golub-Dobrzyń

Oszołomi Cię fachowe działanie USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW w miejscowości Golub-Dobrzyń. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzania budynków wykonają błyskawicznie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Daniel Bocianowski - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Golub-Dobrzyń

Wyszukanie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci Daniel Bocianowski - to prawdziwi specjaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Golubia-Dobrzynia, którzy znają się na swojej robocie. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz ofertę.

Wyjątkowe Kucie Betonu Golub-Dobrzyń

P.K. Maszyny-Budowlane. - Wyjątkowe Kucie Betonu Golub-Dobrzyń

Oczaruje Cię fachowe działanie P.K. Maszyny-Budowlane. w rejonie Golubia-Dobrzynia. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzania budynków zakończą szybko. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Golubiu-Dobrzyniu (16)

Zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m², Altana

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wyburzeń. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Altana

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m², Altana

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Altana

Porządne Wyburzenia Golub-Dobrzyń

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Altana

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Czernikowo

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Czernikowo

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 128m², Czernikowo

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 128m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Czernikowo

Profesjonalne Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-03-25 do 2024-03-26

 • Lipnica

Staranne Wyburzania Budynków Golub-Dobrzyń

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Toruń

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny, altana Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak P...

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Toruń

Zapytanie o wyburzenie bud. usługowego, 559m², Toruń

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 559m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiór...

2024-01-30 do 2024-01-31

 • Toruń

Zlecę wyburzenie ścian, do 20m², Toruń

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie ścian, do 20m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Toruń

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Golub-Dobrzyń

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: stalowa Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwole...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Toruń

Demontaż drewnianych okien wraz z wywiezieniem, 80-100szt., Toruń

Zakres zlecenia: demontaż drewnianych okien wraz z wywiezieniem Liczba sztuk: 80-100szt. Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin Informacje dodatkowe: okna duże drewniane 2 x 1m...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Toruń

Solidne Wyburzenia

Zakres zlecenia: Rozbiórka fundamentów 3mx6m i wywóz powstałego gruzu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Toruń

Zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, do 50m², Toruń

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie bud. usługowego, do 50m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Toruń

Wyburzania Budynków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzań budynków potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na skuwanie płytek, wyburzenie ścian, 51-100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Torunia na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 4 dni temu

 • Toruń

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m², Toruń

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-01-10 do 2024-01-10

 • Toruń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty