Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Grudziądzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Grudziądzu

Fantastyczne Kucie Betonu

2 opinie
Wyburzenia Grudziądz

Po prostu zleć usługę kucia betonu fachowcom firmy FPHU HYDRO-SPRZĘT HANNA KANKIEWICZ z miejscowości Grudziądz. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Grudziądza są w ścisłej czołówce. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pierwszorzędne Wyburzenia Grudziądz

1 opinia
Efekto - Pierwszorzędne Wyburzenia Grudziądz

Wciąż szukasz profesjonalistów od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Efekto. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowe Kucie Betonu

2 opinie
Firma usługowa Arniko - Wyjątkowe Kucie Betonu Grudziądz

Sprawdź specjalistów z Firma usługowa Arniko jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do wyjątkowego kucia betonu w miejscowości Grudziądz lub sąsiednim mieście. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Najlepsze Wyburzenia

3 opinie
Bartosz Bryła Majster Company - Najlepsze Wyburzenia Grudziądz

Jesteś zdania, że najlepsze wyburzenia to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

AGRO-REM

2 opinie
AGRO-REM - Najwyższej Klasy Kucie Betonu Grudziądz

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kucia betonu profesjonalistom z firmy AGRO-REM. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Grudziądza i pobliskich miast. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Rewelacyjne Rozbiórki Grudziądz

7 opinii
Sebastian Wiśniewski DACH-REM - Rewelacyjne Rozbiórki Grudziądz

Wykonanie rozbiórek będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Sebastian Wiśniewski DACH-REM ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Wyburzanie Budynków

4 opinie
Dom Stroj - Perfekcyjne Wyburzanie Budynków Grudziądz

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzania budynków? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Dom Stroj. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi remontowo-budowlane AgJac

1 opinia
Usługi remontowo-budowlane AgJac - Najlepsze Kucie Betonu Grudziądz

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć prace tym zawodowcom w kwestii kucia betonu z Grudziądza. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Olbud

1 opinia
Olbud - Rewelacyjne Wyburzanie Budynków Grudziądz

Firma Olbud oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Grudziądz i z sąsiednich miast. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu w Grudziądzu

5 opinii
PODKOS - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu w Grudziądzu

PODKOS to eksperci od rozbiórki budynków i usuwania azbestu, świadczący usługi dla Klientów z Grudziądza i przyległych powiatów. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Grudziądzu (15)

Świetna Firma Wyburzeniowa Grudziądz

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Grudziądz

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Jako godna zaufania firma wyburzeniowa i prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Grudziądz

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 14m², Grudziądz

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 14m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana 2,5mx3,5m Piętro 4 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Grudziądz

Potrzebne prace rozbiórkowe, Grupa

Klient szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebne prace rozbiórkowe. To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Grupa

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Boguszewo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Odzysk belek dachowych Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Boguszewo

Prace rozbiórkowe, do 100m², Mały Komorsk

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Prace rozbiórkowe, do 100m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Mały komorsk

Wyburzenia Grudziądz

Rodzaj prac: Przecięcie kotła i wyniesienie go z kotłowni Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Trzeba wynieść kocioł z kotłowni Termin rozpo...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Mały komorsk

Profesjonalne Wyburzania Budynków Grudziądz

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od wyburzań budynków szukasz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 151-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Świecia na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Świecie

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Świecie

Jeśli rozbiórka budynków na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Świecie

Dobra Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Świecie

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Świecie

Zakres zlecenia: Wymiana starej papy dachowej na nową Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 2 dni temu

 • Świecie

Zlecę prace rozbiórkowe, Świecie

Zakres zlecenia: Ściągnięcie i zapakowanie azbestu z dachu 14 m kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Świecie

Perfekcyjne Rozbiórki Grudziądz

Zakres zlecenia: Usuwanie eternitu z dachu. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wiąg

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: Murowana drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmow...

2024-03-01 do 2024-03-06

 • Chełmno

Dobra Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Odzyskanie drewna i metalu. Termin rozpoczęcia prac: do uzgod...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Trzebcz szlachecki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty