Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Żninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 551 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Żninie

Doskonałe Wyburzanie Ścian w Żninie

3 opinie
Wyburzenia Żnin

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wyburzania ścian na wysokim poziomie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Sebastian Ziętkiewicz Zakład ogólnobudowlany

1 opinia
Sebastian Ziętkiewicz Zakład ogólnobudowlany - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Żnin

Powierz zadanie rewelacyjnego kruszenia betonu ekspertom z firmy Sebastian Ziętkiewicz Zakład ogólnobudowlany. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Żnina i okolicznych miast. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

OLI CONSTRUCT Tomasz Brzykcy

9 opinii
OLI CONSTRUCT Tomasz Brzykcy - Profesjonalne Kruszenie Betonu Żnin

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z OLI CONSTRUCT Tomasz Brzykcy perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Rewelacyjne Wyburzenia Żnin

1 opinia
Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane - Rewelacyjne Wyburzenia Żnin

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej

5 opinii
Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej - Doskonałe Wyburzenia Żnin

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Fantastyczne Usuwanie Azbestu Żnin

1 opinia
ZUB Sławoj Łukaszewski - Fantastyczne Usuwanie Azbestu Żnin

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na bardzo wysokim poziomie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

USŁUGI REMONTOWE

3 opinie
USŁUGI REMONTOWE - Najwyższej Klasy Kruszenie Betonu Żnin

Upewnij się, że firma, którą zatrudnisz do kruszenia betonu ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Gospodarstwo Rolne Ewa Gotowska

1 opinia
Gospodarstwo Rolne Ewa Gotowska - Dobra Firma Wyburzeniowa Żnin

Firma Gospodarstwo Rolne Ewa Gotowska świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Żnin i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BART BUD

1 opinia
BART BUD - Solidne Wyburzenia Żnin

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? BART BUD z Żnina będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi Remontowo-Budowlane TOMBUD

1 opinia
Usługi Remontowo-Budowlane TOMBUD - Solidne Rozbiórki Żnin

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi Remontowo-Budowlane TOMBUD. Żnin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Żninie (18)

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m², Żnin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Żnin

Zlecenie na rozbiórkę garażu, 51-100m², Żnin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwole...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Żnin

Zlecę wyburzenie garażu, 51-100m², Żnin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Żnin

Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m², Podobowice

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, K...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Podobowice

Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Janowiec Wielkopolski

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Janowiec Wielkopolski

Najlepsze Rozbiórki Żnin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Żnin

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Żnin

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o wyburzenie garażu, do 50m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Damasławek

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 51-100m², Szubin

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowano gliniany budynek wiejski Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Szubin

Wyburzania Budynków Żnin

Oczaruj tego Zlecającego fachowym działaniem w rejonie Kujawsko-pomorskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Prace rozbiórkowe" i dowiedź, że realizacja wyburzań budynków zostanie wykonana błyskawicznie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Szubin

Prace rozbiórkowe, 275m², Szubin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 275m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lu...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Szubin

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Żnin

Ten Zlecający wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 51-100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Szubin

Doskonałe Rozbiórki

Ten Klient jest zdania, że doskonałe rozbiórki to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Pakość

Zlecę prace rozbiórkowe, 201-300m², Mogilno

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzeni...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Mogilno

Dam zlecenie na wyburzenie domku letniskowego, do 50m², Mogilno

Obiekt do wyburzenia: dom letniskowy lub rekreacyjny Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Mogilno

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, Klient posiada pozwolenie...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Mogilno

Doskonała Rozbiórka Budynków Żnin

Zakres zlecenia: Garaż samochodowy Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Mogilno

Zlecę wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 151-200m², Mogilno

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnieni...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Mogilno

Doskonała Rozbiórka Budynków

Zakres zlecenia: Rozbiurka dachu z eternitu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Mogilno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty