Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Żninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 600 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Żninie

LAMAKO Wojciech Lauber

3 opinie
Roboty ziemne Żnin

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia LAMAKO Wojciech Lauber. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

Znakomite Wykopy

5 opinii
Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej - Znakomite Wykopy Żnin

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi koparkowe Szulc Bartłomiej ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Roboty Ziemne

6 opinii
Zakład Ogólnobudowlany Jan Szczechowiak - Rewelacyjne Roboty Ziemne Żnin

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Zakład Ogólnobudowlany Jan Szczechowiak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Zakład Murarski, Minikoparka

2 opinie
Zakład Murarski, Minikoparka - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Żnin

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Zakład Murarski Minikoparka wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Rewelacyjne Wiercenie Studni

1 opinia
P.U.H. Ewa Milczek - Rewelacyjne Wiercenie Studni Żnin

Zleć zadanie rewelacyjnego wiercenia studni profesjonalistom z firmy P.U.H. Ewa Milczek. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Żnin i okolicznych miast. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Profesjonalne Kopanie Stawów Żnin

3 opinie
Firma Wielbobranżowa Szymon Swacha - Profesjonalne Kopanie Stawów Żnin

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego kopania stawów z Żnina, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Firma Wielbobranżowa Szymon Swacha jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Solidne Roboty Ziemne

1 opinia
Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane - Solidne Roboty Ziemne Żnin

Poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Budowlane. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

USŁUGI REMONTOWE

3 opinie
USŁUGI REMONTOWE - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Żnin

Wyjątkowe usługi minikoparką to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjna Melioracja w Żninie

1 opinia
HYDRO-MET-INSTAL Adam Koperski - Perfekcyjna Melioracja w Żninie

Po prostu zleć zadanie kopania stawów ekspertom firmy HYDRO-MET-INSTAL Adam Koperski z miejscowości Żnin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Żnina nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Znakomite Studnie Głębinowe Żnin

1 opinia
Gospodarstwo Rolne Ewa Gotowska - Znakomite Studnie Głębinowe Żnin

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Gospodarstwo Rolne Ewa Gotowska ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Żninie (18)

Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m², Barcin

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 7 dni temu

 • Barcin

Szukam firmy do wykopu pod szambo, 6-10m³, Nowe Dąbie

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Kujawsko-pomorskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Nowe dąbie

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Ostrówce

Ten Klient myśli, że znakomite roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-14 do 2024-03-14

 • Ostrówce

Zlecenie na wyrównanie terenu, 20m², Żnin

Zapytanie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu, 20m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Żnina oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Żnin

Potrzebne wyrównanie terenu, 2001-3000m², Łabiszyn

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebne wyrównanie terenu, 2001-3000m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Łabiszyn

Prace Ziemne Żnin

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne prace ziemne to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wyrównanie terenu, 7000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Łabiszyn

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, 101-200m², Żnin-Wieś

Teren do utwardzenia: droga Powierzchnia: 101-200m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Żnin-Wieś

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 5000m², Łabiszyn

Przeznaczenie terenu: budowa Powierzchnia: 5000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-08 do 2024-02-08

 • Łabiszyn

Najlepsze Prace Ziemne

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Wymiana gruntu ( grunty nasypowe) pod plyte fundamento...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Smerzyn

Porządne Wykop Żnin

Rodzaj fundamentów pod wykop: płyty fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 130m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Wymiana gruntu pod płytę fundamentową o powierzchni 130m2 ...

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Łabiszyn

Profesjonalne Kopanie Żnin

Wykonaj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę utwardzenie terenu, 51-100m²", jako profesjonalista z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Kujawsko-pomorskiego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Szubin

Szukam firmy do wyrównania terenu, do 100m², Żurczyn

Przeznaczenie terenu: uprawy Powierzchnia: do 100m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Informacje dodatkowe: usługa dotyczy wykopania korzeni usuniętej sosny. Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mies...

2024-01-19 do 2024-01-27

 • Żurczyn

Zapytanie o wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m², Szubin

Rodzaj fundamentów pod wykop: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Szubin

Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Mogilno

Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m², Mieleszyn

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu, 1001-2000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mieleszyn

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żnin

Przeznaczenie terenu: trawnik Powierzchnia: 501-1000m² Plantowanie: tak Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Mieleszyn

Najlepsze Wykop

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 151-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Kcynia

Najwyższej Klasy Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista z zakresu najwyższej klasy kopania z Kujawsko-pomorskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Żarczyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty